21 Haziran 2024 Cum

Kızılelma Okul Müdürü Mustafa TETİK, Kızılelmalıları Kutladı

Kızıelmalılar birlik ve beraberliğin getirdiği çalışmalardan mutlaka faydalanacaklardır.

 kgece40

KIZILELMA İLKÖĞRETİM OKUL MÜDÜRÜ MUSTAFA TETİK

KIZILELMA YARDIMLAŞMA DERNEĞİNİN DÜZENLEMİŞ OLDUĞU
KIZILELMALILAR GECESİNDE YAPTIĞI KONUŞMADA
KIZILELMALILARI
GÖSTERMİŞ OLDUKLARI BİRLİK VE BERABERLİKTEN DOLAYI KUTLADI
Kızılelmalılar gecesinde davet edilen Kızılelma Okul Müdürü ve Öğretmenleri tam kadro geceye katıldılar. Gecenin düzenlenme amaçlarından birisi de Belde merkezinde bulunan okulun, ihtiyaçlarının karşılanması ile öğrencilere verilen öğle yemeğinin masraflarının karşılanması konularında, gurbetteki hemşerileri ile birlik ve beraberlik içinde hareket etmek olarak düşünülmüştü.

 

kgece17 kgece6

 

Gece programı hazırlanırken okul idaresinden de çalışmalara yardımcı olması istenilmişti. Bu aşamadan sonra Kızılelma'da Müdür, Öğretmen, veli, esnaf, belediye, muhtarlar ve halk ele ele vererek çalışmalara başlamışlar ve ortaya güzel bir çalışma örneği koymuşlardır. Gecede Belediyenin, Muhtarların, esnafların çalışmaları anlatıldıktan sonra Eğitimcilerin çalışmalarına sıra gelmişti.
İlk sözü Öğretmen Mehmet YIKILMAZ alarak görüşlerini açıkladı. "6 yıldır Kızılelmada çalışıyorum bende fahri bir Kızılelmalıyım, Halk ile biz Öğretmenlerin diyalogları çok güzel, belde de eğitimciler ile halk kaynaşmış durumda bu birlik ve beraberlikte başarılı çalışmalara yansıyor. Burada görev yapmak çok güzel, her an belediye başkanını, muhtarları, velileri yanında görebiliyorsun. Sıcak ilginize, yardım severliğinize ve birlik beraberliğinize çok teşekkür ediyorum." diyerek sözlerini tamamladı.
Kürsüye davet edilen Okul Müdürü Mustafa TETİK, "Kızılelma Beldesi, Eğitimcileri, Esnafları, Belediyesi, Muhtarları, Gurbetteki vatandaşlar ile Halkı bir bütün, bir de dernek eklenince birlik ve beraberlik daha da çok arttı. Bu birlik ve beraberlik, ilk önce ele ele verip çok güzel bir okul yaptı. Bu okulun yapılması ile birliktelik daha çok ileri düzeylere çıktı. Okulun yapılması ile Beldede çok farklı şeyler olmaya başladı. Okulun beldeye katkısı o kadar çok ki burada anlatmaya zaman yetmez. Öncelikle göç veren belde göç alır hale geldi. Eğitim için Ünye ilçesine göç giden 9 Aile okul yapılınca geri göç geldi beldeye, 2005 yılında açılan Okulda toplam 13 Öğretmen görev yapmaktadır. 250 Öğrenci eğitim ve öğretim görmektedir. Kaliteli eğitim, eğitim olanakları ile olur. Bu nedenle okulumuzun ihtiyaç duyduğu hizmetlerin, araç ve gereçlerin karşılanmasında yarar görülmektedir.
Okulun ihtiyaçları
Çevre düzenlemesi belediyemizce yapıldı. Ancak yeterli değil. Çevre düzenlenmesi için biraz daha çalışmak gerekiyor.
Okulun ön bahçesi halen toprak olup, acilen yerlere beton atılması gerekmektedir.
Okulumuzda Fen Laboratuarı bulunmamaktadır. Geleceğin Mühendislerini yetiştirmek istiyorsak acilen laboratuar kurmamız gerekmektedir.
Kütüphanemizdeki raflar yeterli gelmemektedir. Raflara ihtiyaç bulunmaktadır. Yapılacak raflara koyacak kitaplara acil ihtiyaç bulunmaktadır.

kgece29

Beden Eğitimi Derslerini yapamıyoruz. Hava güzel olursa bahçe de yapılmaya çalışılıyor. Bizim oralarda da her zaman havalar iyi olmaz yağmuru, karı eksik olmaz. Acilen çok amaçlı salona ihtiyacımız bulunmaktadır. Bu salondan halkımızda yararlanabilir.
6 Kasım 2007 tarihinde beldemiz Çubuklu Cami altındaki salonda Öğrencilerimize ilk öğlen yemeğini halkımızın desteği ile verdik. Ancak bu sene sonuna kadar 22. Milyar para gerekiyor.
Öğle yemeklerini öğrencilerimizin mutlaka yemeleri gerekiyor.
Benim bir formülüm var. E2 Modeli (Eğitim=Ekmek) E2, Öğrencilere bir şeyler öğretmek istiyorsak önce karınlarını doyuracağız. midesi boş olan öğrencilere bir şeyler öğretemezsiniz. Bu nedenle öğle yemeklerini Uzun zamandır gözlemiyorum. Öğrencilerdeki değişimi biz eğitimciler fark edebiliyoruz.
Kızılelmalılar devamlı çalışıyorlar, yerlerinde saymıyorlar, yeniliklere açıklar. Bu çalışmaları da yaparken birlik ve beraberlik içinde hareket ediyorlar. Kızılelmalıları göstermiş oldukları birlik ve beraberlikten ötürü kutluyorum.
Şimdi sizleri Okul İdaremiz tarafından hazırlanan slayt gösterileri ile baş başa bırakıyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

kgece16

Slayt gösterilerinde okul idaresinin suprizi ile karşılaşıldı. Belediye Başkanı İsa DEMİRCİ, Muhtarlar, Esnaflar ve bir çok Kızılelmalıların ilk okuldaki çektirmiş oldukları 7 yaşlarında resimler arşivden çıkarılarak slayt gösterisi olarak sunuldu. Öğrenciler geceye gelemeseler bile video çekimlerinde mikrofona konuşarak istedikleri hizmetleri öyle bir dile getirdiler ki, yemek konusunu da o kadar güzel anlattılar ki, salondakiler öğrencileri göz yaşları içinde dinlediler. Bazen konuşmalara gülümsediler, bazen alkışladılar. Ama çoğunlukla hüzünle seyrettiler. Öğle yemeği yemek için eve gidip gelmekte geç kaldığı için akşama kadar her gün aç aç okulda kalmak zorunda kalan öğrenci, 6 kasım dan sonra her öyle okulda yemek yemeye başladığını anlatıp sevinçten gülümsemesi yok muydu. Ağlamak ile gülmek arasında kaldı salondakiler.
kgece15 
Site Yönetimi olarak Başta okul Müdürü Mustafa TETİK hocam olmak üzere tüm öğretmenleri bu güzel, anlamlı ve özverili çalışmaları yaparak gurbetteki Kızılelmalılar ile paylaşmaları her türlü taktirin üstündedir. Hepinizi tebrik ediyoruz.

 

kgece12
kgece3 

 

 

Related Articles

5 YORUMLAR

  1. sn.hocam mustafa tetik kardeşin olarak gururlandığımı belitirim butür sosyal dayanışmaların diyer belde ve köylerimizede umarım örnek olur basarılarının devamını dilerim

  2. BEN MUSTAFA TETİĞİN YİĞENİ OLARAK GERÇEKTEN MUSTAFA ABİMİ TEBRİK EDİYORUM.MUSTAFA ABİM SADACE ORDAKİ ÇOCUKLARA OKUL DEĞİL,BU SİTEYE GİREN HERKESİN DUYGULANACAĞI BİRŞEY YAPTI.BEN GERÇEKTEN ÇOK DUYGULANDIM.MUSTAFA ABİMİ TEBRİK EDER,BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİM.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar