17 Nisan 2024 Çar

Kızılelma İlköğretim Okulunda Öğrencilere Yemek Veriliyor

Kızılelmalılar Bir Araya Gelerek, Öğrencilere Yemek Veriyorlar

okuldayemek3 

ÖRNEK BİR OKUL AİLE BİRLİĞİ ÇALIŞMASI

          Kızılelma İlköğretim Okulu, Okul aile Birliği kendi imkânları, esnafların, Akkuş dışındaki gurbetçilerin ve Kızılelma Belediyesinin desteği ile öğrencilere öğle yemeği veriyor.

 

okuldayemek2

           Yerleşme dağınık olduğu için taşıma kapsamı dışında kalan öğrenciler öğle yemeği için uzak mahallelerdeki evlerine gitmek zorunda kalıyorlardı. Yağmur, çamur, kış şartlarında çocuklarımız çok sıkıntı çekiyorlardı. Ya da ….. Hiç bu sıkıntıya girmiyor, evlerine gitmiyor, öğle yemeği yemiyorlardı yani aç kalıyorlardı. Tabi bu durum onların başarısını olumsuz etkiliyordu.

 okuldayemek1

okuldayemek4

         İşte çocuklarımız aç kalmasın herkes öğle saatinde yemeğini yesin diye tüm Kızılelmalılar birlik oldular el ele verdiler bir yemekhane açtılar. Burada her gün öğrencilere bedava 3 çeşit yemek veriliyor. Tabi bu maddi anlamda külfetli bir yük. Bu yüzden herkesin bu işleyişe nakdi veya ayni yardımlarını bekliyoruz. Haydi  eğitime gönül verenler !!!

         Şimdi sıra sizde;Çorbada Sizin de Tuzunuz Bulunsun.

                                İrtibat: 

Adem DUMAN (Okul Aile Birliği Başkanı Cep : 0543 677 25 76

Ali ALTUN (Kızılelma Mrk. Mah. Muhtarı) Cep : 0538 525 90 35

 

Related Articles

2 YORUMLAR

  1. KIZILELMALIYIM BENDE KIZILELMA DÜĞÜNLERDE OLSUN VEYA HERHANGİ BİR YERDE YARDIMLAŞMA KONUSUNDA ÇOK FEDAKARDIR HERKESE TESEKKÜR EDİYORUZ TÜM KIZILELMALILARA

  2. Aslında resimler her şeyi anlatıyor.Öğrencilerimize yemek verilmesi her türlü takdire değer.Dikkatimi çeken , mutfağın ve yemekhaneninde tertemiz ve düzenli görülmesi. Pırıl pırıl öğrenciler tertemiz yemekhanede yemeklerini yiyorlar.Bu aşamaya gelinceye kadar bazı sıkıntılar mutlaka olmuştur.Önemli olan elbirliği ile elleri taşların altına koymak ve bu sonuca ulaşmak.Emeği geçen bu işleri organize eden ve yardımda bulunanlardan ALLAH razı olsun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar