14 Temmuz 2024 Paz

Kızılelma Belediyesi Okul Çevre Düzeni ve Tribün Yapıyor

Kızılelma Belediyesi Akkuş İlçesinde İlkleri Yapmaya Devam Ediyor

ÖNCE EĞİTİM DİYEN KIZILELMA BELEDİYE BAŞKANI

AKKUŞTA İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRMEYE DEVAM EDİYOR

 

Okulların açıldığı bu günlerde Kızılelma İlköğretim Okulu bahçesinde hummalı bir çalışma var. Kızılelma Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Okul öğretmenleri ve öğrencileri el ele verip hep beraber çalışarak Okul bahçesini düzenliyorlar.

okulcevre6okulcevre1

 

Şu anda şantiye alanını andıran okul bahçesindeki çalışmaların başından bir an olsun bile ayrılmayan adeta makamını okul bahçesine taşımış gibi çalışan Kızılelma Belediye Başkanı İsa Demirci; Belediye olarak önceliklerinin Eğitim olduğunu, bu amaçla belediye imkanlarıyla okulu yaptıklarını, çocukları zorlu iklim şartları altında komşu beldeye taşımaktan, çocuğunu okutmak için Ünye veya başka yerlere göç etmek zorundu kalan aileleri bu çileden kurtardıklarını ifade ederek şimdilerde tersine göçün başladığını bu şekilde dışarı göçen ailelerin tekrar Kızılelma’ya dönmeye başladığını belirtti.

 

okulcevre3okulcevre2

   Okulu yapmakla her şeyin bitmediğini, Okulun fiziki durumunun eğitime katkısının farkında olduklarını, okul bahçesinin de olması gerektiği gibi düzenlenip, çocuklarımızın rahat bir şekilde oyun oynayıp, çamursuz alanlarda tören yapabilmeleri için bahçe düzenlemesine ağırlık verdiklerini söyleyen İsa DEMİRCİ bahçemize 300 kişilik tribün yapıyoruz bu Akkuşta bir ilk olacak dedi.

 

Okul Bahçesinin düzenlenmiş halini çok yakında bu siteden takip edebilirsiniz…

 

okulcevre4okulcevre5

 

 Not: Çok yakında haber yapacaktık. Kızılelma Belediyesi Okulun önündeki taşları neden kaldırmıyor diye, Ancak Başkanı İsa DEMİRCİ ve Ekibi bizlere bu fırsatı vermediler. Üsteki haberde ve resimlerde de görüldüğü gibi taşlar çoktan temizlenmiş daha da ileri gidilerek tribün bile yapılmaya başlanmış. Bu aşamadan sonra Akkuş İnternet Sitesi Yönetiminin Belediye’ye ve Belediye ile uyum içinde hareket ederek, Kızılelma da birlik ve beraberliğin sergilenmesinde çok büyük emekleri geçen başta Okul Müdürü Mustafa TETİK ve tüm eğitimcilerimize teşekkür etmek düşüyor. Tebrikler Kızılelmalılar tebrikler bu çalışmalara emek verenler.

 

 

Related Articles

2 YORUMLAR

  1. ben kızılelma ilköğretim okulunda sınıf öğretmeniyim.daha öncede sayın başkanımızın eğitime verdiği önemi duymuştum ama buraya gelip göreve başlayınca gözümle gördüm.Allah her okula böyle belediye başkanı nasip etsin canla başla çalışıyorlar.herşey çocuklarımızın eğitimi için.inşallah ekilenler kısa zamanda biçilecek…
    kızılelma belediye başkanı sayın İsa DEMİRCİ’ye tekrar teşekkür eder saygılar sunarım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
19AboneAbone Ol

Çok Okunanlar