17 Haziran 2024 Pts

Kızılelma Belediye Başkanı, Kara Teslim Olmadık Dedi

Başkan İsa DEMİRCİ, Sitemize yaptığı açıklamada; Kış mevsiminde karla mücadelede başarılı çalışmalar yaptıklarını anlattı.

Kızılelma Belediye Başkanı

İsa DEMİRCİ

Karla Mücadeleyi Anlattı

"KARA TESLİM OLMADIK"

Ülkemizde son yılların en ağır geçen kışından, Kızılelma da nasibini aldı. Bu kadar ağır kar yağışına ve gün içerisinde açılan yolların tekrar kapanmasına rağmen Kızılelma Belediyesinin azimli çalışmaları sonucu yolu hiç kapalı kalmadı.

Kızılelma Belediye Başkanı Sayın İsa DEMİRCİ sitemize yaptığı açıklamada;

“Beldemizde kar yağışını gördükçe ilkbaharın gelmeyeceğini düşünüyorduk. Son yılların en çetin kışını yaşadık. İnsanları kar altında mahsur bırakmamak için Belediye Meclis Üyelerimiz, Mahalle muhtarlarımız ve belediye personelimizle birlikte gece gündüz demeden 24 saat karla mücadele verdik.

Bilindiği gibi beldemizi Akkuş ilçesine ve Ünye ilçesine bağlayan iki bağlantı yolumuz mevcuttur. Beldemizi Akkuş’a bağlayan yolumuzda komşu belde Çayıralan’la ortaklaşa çalışarak sürekli açık tutmaya çalıştık.

Ancak, çok ağır geçen kış Dumantepe yolunu açık tutmamızı engelledi. Bizde Tekkiraz’a olan bağlantı yolumuzu sürekli açık tuttuk ve insanlarımızı çetin kışa teslim etmedik.

Belediye Meclis üyelerimiz ve mahalle muhtarlarımızla sürekli irtibat kurarak hastalarımızı sağlık kuruluşlarına, gurbetten beldemize gelen gurbetçilerimizi evlerine ulaştırdık. Yani hiçbir vatandaşımızı yolumuz kapalı mağdur kaldık dedirtmedik.

Anayolu açık tuttuğumuz gibi sürekli mahalle yollarını da açık tuttuk. Kardan dolayı beldemizde eğitime ara verilmedi. Okul servislerimiz her gün servislerini yaptılar. Bütün olumsuzluklara rağmen insanlarımıza hiçbir olumsuzluğu yansıtmadık. Hatta zaman zaman komşu köylerden de hastaları alarak sağlık kuruluşlarına ulaştırdık.

Kızılelma Belediyesi araç parkında olan iki Kepçe ve bir Greyderle karla mücadele etti. Tabi yapılan mücadelenin birde ekonomik bedeli var. Bu yıl karla mücadelede belediyemiz bütçesini yıprattı. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için arızalanan makineyi bir gün içerisinde Samsun Sanayisine götürüp, tamirini yaptırıp, aynı gün karla mücadeleye devam ettik. Beyaz Afet olarak karşımıza çıkan karla mücadeleyi başarıyla yaptığımızı düşünüyorum.” dedi.

Related Articles

9 YORUMLAR

 1. sen ve senin gibi düşünenler hiçbir zaman karanlıkta yürümeyi gerçeklerle karşılaşmayı ögrenemezler.Başkalarının yaptıklarını övmek deyil asıl yapılanları göremeyecek kadar ama olan insanlar tebrik edilmelidir.

 2. sayın başkan sana ve ekibine teşekkürlerimi iletiyorum hakikaten bizzat kendimde şahit oldum o zor kış şartlarına ama sizler orada yılmadan yollarımızı açık tuttunuz şartların zor olduğunu en az bizde biliyoruz ama sanada böyle işleri her zaman başaracağını biliyorum daha büyük işlerin üstesindende geleceğine eminin yeni projelerin var olup olmadığını bilmek istiyorum ekbine sana ve kızılelma halkına TEŞEKKÜRLERİMİ İLETİRİM HOŞCA KAL….

 3. ben bir çayıralanlı olarak sizi hayranlıkla izliyor ve takip ediyorum.Keşke o günleri bizde görsek.Helal olsun size ve ayrımcalık yapmayan her belediye başkanarına

 4. kıymetli başkanıma başka bir şey demek istemiyorum.Yanımızda kardeşimizi arasak inanın onun kadar göremezdik.Hani nikahta derler ya ” İYİ GÜNDE KÖTÜ GÜNDE,HASTALIKTA VE SAĞLIKTA ÖLÜM BİZİ AYIRANA KADAR ” aynen böyle oldu.

  şahsım ve aile fertlerimiz olarak sevgili kardeşime başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.İyi ki varsınız

 5. kızılelma belediye başkanı saayın İsa Demirci,yi yöremizin son yıllarda en şidetli yogun kar yagışı nedeniyle belde yollarını kapalı tutmayan sayın Başkan İsa Demirci ve ekibine tebrik ederim
  Ben özellikle yöre halkına bu kızılma veya başka beldeler belde
  hizmetlerinin faydalarını görmelerini köy nyolları kapalı iken
  özellikle kızılelma yollarının açık olması bu bir belediyecilik ve ekip başarısı olduguna inanıyor nufus konusunda belde halkının
  beldeye yapılan hizmetler konusunda yardımcı olunmasını
  temeni eder Başta belde başkanı ve ekibine başarılar dilerim

 6. Gurbette yaşayan bir Kızılelmalı olarak gün ve gün sitenizi takip ediyorum.Çalışmalarından dolayı İsa Başkanım ve Ekibine ayrı ayrı teşekkür ediyor taktir ediyorum.Büyüklerimizin Kızılelmada mahrum kalmadığını her sıkıntılarıyla ilgilenildiğini bilmek bizim buralarda rahat bir şekilde çalışmamızı sağlıyor.Herkeze teşekkürler

 7. Tşk ederim ihsan abi evet sizin de dediğiniz gibi biz kızılelmalılar olarak azasın dan muhtarına muhtarın dan başkanına bir elmanın tamamı gibiyiz.
  Ben kasabanın merkez muhtarı olarak ben başkansız başkan muhtarsız ve halksız yapamayız .orda biz arabanın bakajın da yemek yerken güneydoğuda dağ komandosu olarak yapmış olduğum askerliği ve kuzey ırakta mehmetçiğin operasyonunu hatırladım .biz coğrafi olarak bulunduğumuz bu ağır şartlardan hiç bir zaman şikayet etmedik etmeyeceğiz de o gece sabaha kadar yol açmak için sabahlamamıza rağmen.
  Tabiki bir elin nesi var iki elin sesi var atasözün den yola çıkarak birlik ve beraberliğin ayrı bir havası esmekte kızılelmada .amaç kızılelmaya hizmet etmek se azasın dan muhtarına muhtarın dan meclis üyesine ve başkanına kadar hep beraber varız .
  HERKES KIZILELMA İÇİN ÇALIŞIR VE KIZILELMA İÇİN VARIZ.

 8. Kızılelma Belediye Başkanı ve ekibini tebrik ediyorum. Bu kadar yoğun kış mevsiminin olduğu dönemde, herkesin harcı değildir. Biz kışa, kara teslim olmadık demek. Ancak dikkatleri bir başka konuya çekmek istiyorum. Başkan sözlerinde ne diyor Kızılelma olarak biz bir bütünüz diyor. Koordineli çalıştık. Muhtarlarımızı yanımıza aldık, muhtarlarda bizlere yardımcı oldu. Belediye Encümen üyeleri de yardımcı oldu. Halkımız yardımcı oldu, Belediye ekibi canla başla çalıştı. İl Encümenimiz yardımcı oldu. Demek ki şunu anlıyoruz birlik ve beraberlik ve azimli çalışma başarıyı getirdi. Bu çalışmaya ve beraberliğe de tek yapılacak iş sadece Teşekkür etmek. Tebrik Etmek. Ayrıca Başkanımızın ve ekibinin sitemiz ile koordineli çalışmasıdan dolayı ayrıca şükranlarımızı sunuyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar