17 Haziran 2024 Pts

Kiz Yibo’nun Pansiyonunu, Akkus Belediyesi Yaptiriyor

Tebrikler Akkuş Belediyesi ve Başkanı Lütfi EFİL

yurtyapimi1.jpg

CUMHURİYET KIZ YİBO’NUN

PANSİYONUNUN YAPIMINA BAŞLANDI

       Akkuş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Cumhuriyet Kız YİBO’nun öğrenci Pansiyonu’nun çatısında 06.04.2008 Pazar günü saat 22:40 sıralarında yangın çıkmış ve pansiyon binası kullanılmaz hale gelmişti.

yurtyapimi1.jpg

Bu pansiyon binasının 2008-2009 Eğitim – Öğretim yılına hazır hale getirilmesi için Belediye Başkanı Lütfi EFİL tarafından yapım çalışmasına başlanmıştır.

EFİL; ”Bu pansiyon binamızı eğitim öğretim yılına hazır hale getireceğiz. Üzerine bir kat daha giderek öğrenci kapasitesini de artıracağız.” Dedi

yurtyapimi1.jpg

      Seçildiği günden beri sürekli eğitime destek veren başkanımıza teşekkür ederiz.

yurtyapimi1.jpg

Akkuş İnternet Sitesi: Öncelikle Akkuş Belediyesini ve Başkan EFİL’i tebrik ediyoruz. Yurt binası yandıktan sonra, çok kişi, kurum idarecileri ve bir çok siyasiler, yangı yerini gezdiler. Ancak, gezen gezdi gitti. Konuşan konuştu gitti,  İcraat çok önemliydi. Bunu Akkuş Belediyesi gerçekleştirdi. Tebriklerin hepsini hak etti.

TEBRİKLER AKKUŞ BELEDİYESİ

 

 

Related Articles

1 Yorum

  1. başkan efil belediyenin altındaki kahvehaneyi satarak bu pansiyonu yapıyor,bu çok manidardır.nur lokantasının satışından elde ettiği parayla da şelaleyi yapmıştı.sayın efilin bu kadar hizmete imza atması izlediği akıllı stratejiyle mümkündür.görevi olmadığı halde lise ek binası,üniversite binası,öğretmenevi ve kamu binaları-okul bahçeleri çevre düzenlemesi gibi hizmetler akkuşun çehresini değiştirmiştir.eğer köhnemiş ve hiç bir reel gelir getirmeyen belediye dükkanlarını satmasaydı bunları yapamazdı.buna rağmen belediyenin gayrı menkul varlığı azalmamış, aksine artmıştır.çünkü başkan kendi döneminden önce yapılan(ki satış kararını daha önceki belediye başkanı almıştır ve doğru yapmıştır) 60 adet dükkanı satarak 112 yeni dükkan yapmış,10 dönüm belediye arsası üreterek mülkleri artırmıştır.ayrıca belediye cari gelirleri de 2 kat artmıştır.kamuoyunda bazı vatandaşlarımızın zannettiği gibi belediye gelirleri azalmamış tam aksine katlanmıştır.ayrıca belediyenin piyasa borcu olmayıp, bu zamana kadar personelin maaşı, daha önceki dönemlerde ödenmeyen ekstra ödemelerle birlikte gününden 1 gün önce hiç bir ay aksamadan ödenmiştir.çevrede mali durumu en iyi belediye konumunda olan akkuş belediyesinin en ciddi problemi, personel sayısının(10 KİŞİ AZALTILMASINA RAĞMEN)hala normalin üzerinde oluşudur.
    kamuoyuna saygıyla duyurulur..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar