22 Mart 2023 Çar

KETENDERE KÖYÜ İNYANI MAHALLESİ YENİ AÇILAN YOLUN HAKKINDA

Ketendere Köyü Temsilcimiz İbrahim AKSU ile mahalleye açılan yeni yolla ilgili görüşmemiz

Ketendere Köyü İnyanı mahallesine açılan yolu Ketendere Köyü Temsilcimiz İbrahim AKSU ile birlikte yerinde inceledik. Yeni açılan bu yolun daha yapılacak işleri olduğunu gördük. Temsilcimiz İbrahim AKSU açılan bu yolun 200 metre sert kaya olan bölgelerinin kompresör ile kırılması gerektiğini söyledi. Bizde yerine giderek bu noktaları beraberce gördük.

 

Bu yeni yolun açılması hususunda yardımlarını esirgemeyen İl Encümeni Sayın Hamdi GÜL’e teşekkürlerimizi bir borç biliriz. Kendilerinin de bu yolu sıkı bir şekilde takip ettiğini biliyoruz. İl Özel İdaresinde temin edilecek olan kırıcı iş makinesinin bu yola girmesi ve bir an önce kış mevsimi gelmeden yolun kullanılabilir hale getirilmesi beklenmektedir.

 

Aşağı yolun kırılacak olan noktalarını resimledik. İlgililerden bir an önce bu konuya hassasiyet gösterip yardımlarını bekliyoruz.

 

Yolun iki yerinde su kanalı geçen yerlere büzlerin konulması gerekiyor.Aşağıda resimde açıkça gözükmektedir.

 

İnyanı Mahallesine, çalışıp emekli olan köylülerimiz topraklarına ev yapmak istemektedirler. Fakat bu yolun şu işler olmamasından dolayı bu arzularını yerine getirememektedirler. Yolun düzeltilip yapılmasından sonra bu hemşerilerimizin de köye yerleşeceklerini biliyoruz.

 

Şu an mevcut olan eski yolunda çok kullanışlı olmadığı herkesçe bilinmektedir. Yolun meyil’inin çok fazla olmasından ve orman yolu olması hasebiyle yol kullanılamamaktadır. Bu yoldan yaya olarak bile inip çıkmanın zorluklarını yerinde gördük. Sitemiz yönetiminden İhsan Güneş ve Ketendere Köyü Temsilcimiz İbrahim AKSU ile bu yolu yerinde görüntüledik. Eski yolun resimlerini görmenizi ve yorumu sizlere bırakıyoruz.

 

 

 

 

Aşağıda da yeni açılan fakat düzeltilmesi gereken yolun resimlerini sizlere sunuyoruz.

  

 

  

 

  

 

  

 

  

 

  

 

  

 

  

Related Articles

1 Yorum

  1. ben ramettli hidayetin torunuyum sizin nlayacağnız danacı yükselin oğluyum valla köyümüz için en iyisi olur elimizden ne gelirse de yardım ederiz başarılarınız devamını d ileriz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar