7 Haziran 2023 Çar

Ketendere Köyü Muhtarı Ayhan Kaya’nın Çalışmaları

 Ayhan KAYA 5 Aylık Çalışmalarını bizlere anlattı.

KETENDERE KÖYÜ MUHTARI AYHAN KAYA

ÖZGEÇMİŞİ: 1957 Yılında Ordu İli Akkuş İlçesi Ketendere Köyü İnyanı Mahallesinde doğmuştur. İlköğretimini Ketendere Köyü İlkokulunda tamamlamış olup, ortaöğretimini Akkuş Lisesinde tamamlamış olup, 1983 yılında Ankara Telefon Başmüdürlüğü’nde memur olarak meslek hayatına başlamış daha sonra 1986 yılında Akkuş Belediye’sinde Emlak memuru olarak görevini sürdürüp 2009 yılı içerisinde buradan emekli olup 29 Mart 2009 yerel seçimlerde kendi köyüne muhtar adayı olarak seçime girerek seçimi kazanmış halen Ketendere Köyü muhtarı olarak görev yapmaktadır. Evli 3 çocuk babası.

KETENDERE KÖYÜNDE HİZMETLER HIZLA DEVAM EDİYOR

29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Akkuş Belediyesi Emlak Memuru olarak görev yaptıktan sonra emekli olup kendi köyüne muhtar seçilen,  Ayhan Kaya ilk olarak;

1- Ketendere Köyünün içme suyunun yetersizliğini görerek Ordu İl Özel İdare Müdürlüğü ile bağlantı kurarak buradan konuyla ilgili Mühendislerin gelmesini sağlayarak köyde içme suyunun temini ile ilgili çalışmaları başlatmıştır. Bu konuda gerekli çalışmalar hızla devam etmektedir.

2- Ketendere Köyündeki mahalle yollarının alt yapılarının oluşturulması için 40 adet büz getirmiş olup, 7 adet dere ıslah edilerek büz döşeme çalışmaları halen devam etmekte ve bu yol güzergahları iş makineleri ile silinmiş olup, yol iyileştirme çalışmaları halen devam etmektedir.

3-Ketendere Köyü hudutları içerisinde mevcut bulunan yolların İl Özel İdare Müdürlüğü tarafından faaliyette bulunan yollar ile ham yolların ölçümü yapılarak bu yolların toplam uzunluğu 32 km olup uydu sistemine geçmiştir.

4-İstanbul ve değişik illerden Ketendere Köyüne göç gelen şahıslara köy sularından evlerine kadar su hizmeti götürülmektedir.

5-Elektriği olmayan şahısların evlerine Yedaş İşletme Mühendisliği ile irtibata geçilerek elektrik bağlantısı sağlanmıştır.

6-2010 yılı için Ketendere Köyünün Kavra Mahallesindeki camiye minare ve şadırvan yapılması için hazırlık çalışmalarına başlanmıştır.

7-2010 yılı içerisinde yine Ketendere Köyü yolları çakılama çalışmalarının yapılması için İlçe Kaymakamlığımıza gerekli müracaatlar yapılmıştır.

8- Mevcut bulunan Ketendere Köyü Kavra İ.Ö.O MEB tarafından köye tahsis edilerek, Köy konağı için çalışmalara başlanmıştır. Kısa sürede bu okulumuzun bakım ve onarım yapıldıktan  sonra hizmete açılacaktır.

9- Erenler Mezarlığı Aydınlatma hatları yenilenerek, yeni aydınlatma direkleri dikilerek aydınlatma iyileştirmesi yapılmıştır.

Related Articles

2 YORUMLAR

  1. ankaradan cahar ahmedin torunu mehmet ali güngörün oğlu ayhan güngör herkese selamlar çalışmalarınızda başarılar dilerim herşey köyümüz için

  2. Muhtarım Helal sana, Yıllardır Akkuş belediyesinde sürdürdüğün başarılı çalışmalarını bu seferde Ketendere Köyüne Muhtar olmakla ve başarılı çalışmaların ile devam ettiriyorsun. Özverili Çalışmalarını sitemizde haber yapınca inan çok sevindik. Hem Akraba, hem karşı köy komşumuzun Muhtartarının başarılı olması bizleri sevindirmiştir. Çalışmalarını sitemize gönderdiğin anda sitemiz ana sayfada her zaman haber olarak yayınlanacaktır. Gördük ve bilgi edindik ki köy içi yolların düzgünlüğü ve her mahaleye yol açılması gerçekten sevindirici bir konu, ileriye dönük çalışmalarının içinde varmı bilmiyorum ama, Muhtarımız Mehmet SEVİNDİK ile de koordineli olarak el ele vererek Ketendere-İnyanı Mahallesinden Çukurköy Cingili Camii’nin olduğu bölgeye bir yol bağlantısı yapılmasını ve yol açılmasını çok istiyoruz. Böylece Çukurköy-Ketendere köyleri birbirlerine bağlanmış olacak. Sitemiz yönetimi bu yolun açılması için elinden gelen tüm gayreti gösterecektir. Bilindiği gibi genelde köyde yerleşen nüfus yaşlı nüfus bu insanlarda gerek komşu ziyaretlerinde gerek hasta ziyaretlerinde gerek ise cenaze ve diğer konulardaki birbirine gidiş gelişlerde yol olmayınca zorluk çekmektedirler. Bu vesile ile ketendere ve çukurköy’ü birbirine bağlayan İnyanı-Cingili mezarlığı yolu acilen açılmalı ve insanlar birbirleri ile kaynaşmalı yaşlı insanlarımızın araçla olsun birbirine gidiş gelişleri sağlanmalıdır. Bu yolun açılmasını sağlayacak istek arzu ve ilçedeki dostlarının desteği ile yolun açılacağına inanıyoruz. Yüce mevlam yar ve yardımcın olsun. Saygı değer ketendere köylüleri sizlere sesleniyorum her zaman olduğu gibi muhtarınız Ayhan KAYA’ya destek olmaya devam edin. Biz inanıyoruz güzel çalışmalar yapacağına yeterki destek olsun arkasında

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar