20 Mayıs 2024 Pts

Kenan TÜRK Ak Partiden Akkuş Belediye Başkanlığına Aday Adayı Olduğunu Açıkladı

Hazırlıklarını yaptığımız 12 Ana ve 46 alt projenin paylaşımını yakında yapacağım

Kenan TÜRK

Ak Partiden

Akkuş Belediye Başkanlığına

Aday Adayı Olduğunu Açıkladı

     www.akkusilcesi.com Akkuş İlçesi İnternet Sitesinin değerli yöneticisi İhsan ÇAM Bey.

    Sosyal Medya platformunda güzide ilçemizin tanıtımını en iyi şekilde yaptığınıza inanıyor ve Akkuş dışında yaşayan bir Akkuşlu olarak sitenizi her gün takip ediyorum.

     Her ne kadar Akkuş dışında yaşıyor olsak ta; Akkuşlu olmanın sorumluluğu ve bilinci içerisinde  yaşamımızı idame ettiriyor ve temsil etmenin gayreti içinde olduğumu ifade etmek istiyorum.

      Malumunuz ben Ak Parti kurucu ilçe Başkanı Hüseyin TÜRK’ÜN oğluyum. Babamızın siyaset arenasında olduğu süreçte ben de mümkün olduğunca siyasetten konumum gereği uzak olmaya çaba sarf ettim. Ancak babamın görevini en iyi şekilde ifa etmesi adına teknik ve manevi desteğimizi de onun üzerinden eksik etmedik. Bu bağlamda ister istemez Akkuş Siyasetinin içinde bir şekilde yer almış olduk. Yaklaşan yerel seçimler nedeni ile siyasi gelişmeleri yakinen takip ettiğimi deklare etmek istiyorum.

AKKUŞ KAMUOYUNA

         Çok Muhterem Akkuşlu hemşerilerim sizleri en derin saygı ve sevgilerimle selamlıyorum. Kuruluşundan bu yana hak ettiği yatırımları çeşitli sebeplerle bir türlü alamayan ilçemizin makûs talihini; Bu yerel seçimlerde yeneceğine yürekten inanıyor, inanmak istiyorum. Bunun en basit yolununda; Belediye Başkanlığına nitelikli, projeist, bürokrasiyi iyi bilen, sosyal, iletişim kabiliyeti yüksek, ekip ruhuna inanan ve ekibi iyi yönlendiren, kucaklayıcı, egolarını aşmış, sorumluluk sahibi, tüm mesaisini ilçemizin değişimine ve gelişimine harcayacak birinin seçilmesinden geçtiği yadsınamaz bir gerçektir. Ünlü bir filozofun dediği gibi imkânsız diye bir şey yoktur. İnsan isterse imkânsızı mümkün, mümkünü kolay, kolayıda estetik ve zarif kılabilir. Geçmiş tecrübeler, deneyimler, ilçemizin kayıpları masaya yatırılarak İlçemiz için hangi alanda neler yapılabilir noktasında Mastır Planı üç ay gibi kısa bir sürede hazırlanarak zaman geçirilmeden hayata geçirilmelidir. İlçemizin zayıf yönleri, güçlü yönleri ve tehditler iyi irdelenmeli, projelerin gerçeklik oranı ve uzun vadede getirisi yüksek olmalıdır. Çünkü ilçemiz, ilçemizde ve dışarıda yaşayan insanlarımızın artık tahammülü kalmamıştır.

      Günübirlik uygulamalarla, yatırımlarla, hizmetlerle insanımızı oyalama dönemine hep birlikte tüm Akkuşlular olarak son vermemiz gerekmektedir. Sunulacak hizmetlerin kar-zarar faktörlerinin objektif şekilde irdelenmesi önem arz etmektedir. Yeni yürürlüğe giren Büyük Şehir yasası ile sunulacak hizmet alanı genişlemiş en uzak köylerimiz bile Akkuş belediyesinin Hizmet alanına girmiştir. Haliyle bu durum, Belediyenin hizmet sunarken daha yüksek bir performans göstermesini zaruri kılacaktır. Coğrafi olarak oldukça zorlu bir hiterlanda sahip olan ilçemizin en ücra yerlerinin adil hizmet alması ve her sokağın, her köyün ne gibi hizmetlere ihtiyacı olacağı günü birlik politikalarla değil, etkin bir stratejik planlamayla belirlenmelidir. Ve hazırlanan hizmet planı tüm vatandaşlarımızla paylaşılmalı, hatta verilecek hizmetlerin önem sıralamasını belirlemek için kamuoyu çalışmaları yapılmalıdır. Belediye Başkanlığı makamı birilerinin adamı olanın temsil edildiği değil, herbir vatandaşımızın tek tek temsil edildiği önemli bir makamdır. Bu makam mesainin oturularak değil, sahada çalışmayla geçirilecek bir makamdır. Bu makam ister iktidar, ister muhalefet partisinden olsun, vatandaşımızın desteğini alarak haksızlıklara karşı sesini yükseltme, ilgili mercilere sorunu iletme ve sorunun çözümüne yönelik öneri sunma ve takip etmek makamıdır. Güzide İlçemizin bu zamana kadar kayıplarının olmasına kamuoyu oluşturulamaması olarak görüyorum. Doğası, havası, insanı ile harikalar diyarı olan ilçemizin geleceğinin aydınlık olduğunu yürekten hissediyorum. Yeterki inancımızı yitirmeyelim, inandıklarımız için adımı hep birlikte atalım, attığımız her adımı kalıcı kılalım ve hedefe planlı bir şekilde ulaşalım. Önümüzdeki yerel seçimlerde kalıcı, uygulanabilirliği yüksek, kazandıran, istihdam yaratan, girdi sağlayan projelerle ortaya çıkan Belediye Başkan Aday Adaylarından birinin aday olması ve kazanarak hizmet sunmaya başlamasını sağlamak Akkuş ta yaşayan, yaşamayan tüm Akkuşluların sorumluluğu ve asli görevidir. Sayın Başbakanımızın dediği gibi; Siyasetin tek limanı Ahlaktır, Hizmettir, Çalışmaktır.

       Bu bağlamda yaklaşan yerel seçimler öncesi; doğduğum, büyüdüğüm, okuduğum, görev yaptığım, birferdi olmaktan gurur ve onur duyduğum memleketimin kısa vadede sorunlarını tespit etmek, uzun vadede hak ettiği noktaya getirmek için kendimde yeterli birikimi ve donanımı görüyorum. Başlamak için uygun zamanı bekle diyenlerden hiç olmadım. Beklemek bu kararı almama engel olabilirdi ve ben şu an elimdekilerle bulunduğum yerden İlçem için yapılabileceklerin en mükemmelini yapmaya, hazır olduğumu, ilçem için fikirlerimin olduğunu ve bu fikirlerin oluşmasına vesile olan, hayranı olduğum tüm Akkuş Kamuoyuna,

       Adalet ve Kalkınma Partisinden Akkuş Belediye Başkanlığına Aday Adayı olduğumu ilan etmek istiyorum.

       İlerleyen süreçte Tüm Akkuş Kamuoyu ile hazırlıklarını yaptığımız 12 Ana ve 46 alt projenin tanıtımını ve içeriğini paylaşacağımı ifade ederek tüm Akkuşlu hemşerilerimize en derin saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

KENAN TÜRK’ÜN ÖZGEÇMİŞİ

26.10.1971 Akkuş doğumlu. İlk Öğrenimini Ordu-Akkuş, Ortaöğrenimini Ordu Lisesinde Tamamlamıştır. 1990 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bolu Eğitim Yüksek Okulunu bitirip, 1991 Yılında Trabzon-Of İkidere İlköğretim Okulunda Öğretmenliğe başlamıştır. 1994 yılında Akkuş Cumhuriyet İlköğretim okuluna atanmış ve 1996 yılına kadar aynı okulda öğretmenlik yapmıştır. 1996 yılında İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Yöneticiliği ve Deneticiliği Ana Bilim Dalını kazanarak Malatya İline atanmış, burada da Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün değişik bölümlerinde çalışmıştır. 1999 Yılında Okulunu başarı ile bitirerek 2000 yılına kadar Malatya Merkez İstiklal İlköğretim Okulunda Öğretmenliğe devam etmiştir. 2000 yılında Bakanlık Kararnamesi ile Giresun Merkez Ülper Şehit Ümit Kılıç Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’na Müdür olarak ataması yapılmış ve buradaki görevine bir yıl devam ettikten sonra Milli Eğitim Bakanlığının açmış olduğu sınavı kazanarak Yalova Esenköy Hizmet içi Eğitim Enstitüsünde gerçekleştirilen Şube Müdürlüğü kursunu başarı ile tamamlayarak 2001 yılında Tokat-Niksar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne atanmış ve buradaki görevine 2009 yılına kadar devam etmiştir. Kendi isteği ile 2009 yılında Almus İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne atanan Kenan TÜRK halen buradaki görevine devam etmekte olup,çalışmahayatındaki başarılarından ötürü Takdir ve Teşekkür Belgeleri ile taltif edilmiştir. Orta düzeyde Almanca bilmektedir. Evli ve Hüseyin MertTÜRK’ÜN babasıdır.

İletişim: 0 507 6255723

Facebook:facebook.com/trkknn71

Twitter:twitter.com/kenan_1971

E-Mail:turkkenan@outlook.com

Not: Akkuş İlçesi İnternet Sitesi olarak Akkuş Belediye Başkanı Aday Adayı Hüseyin TÜRK'e Başarılar ve Bol Şanslar Diliyoruz.

 

Related Articles

14 YORUMLAR

 1. Yaklaşık 5 yıl süreyle sizinle aynı ortamda çalışma fırsatı yakaladım. İdareci yönünüzü gayet iyi biliyorum. Almış olduğunuz eğitimi, gerek idarecilik, gerekse birikim ve tecrübeniz ile harmanlayarak Belediye Başkanlığı yolu ile güzel ilçemize büyük hizmetler yapacağınızdan hiç şüphem yok.Akkuşa olan sevdanızı da çok iyi biliyorum. Zaman zaman sizinle sohbetlerimizde, Akkuş’ un kalkınması için neler yapılabilir diye görüş alış verişinde bulunmuştuk. Bir çok proje yapılabileceğinden bahsetmiştiniz. İnşallah temenni ederim ki bu fırsatı yakalarsınız. Başarılı olacağınızdan da en ufak şüphem yok. Hem sizin hem de Güzel İlçemiz Akkuş için hayırlısı ne ise o olsun. Saygı ve başarı dileklerimle.

 2. Kariyerinde gösterdiği başarıları, kişiliğiyle birleştirebilen ender insanlardan olan Kenan TÜRK’ün Akkuş ilçesine verebileceği çok şey olduğuna inanıyorum.Akkuşun yıllardır aradığı, özlem duyduğu ve tüm mesaisini Akkuş halkı için harcayabilecek bir lider olacağına can-ı gönülden inanıyoruz.

 3. Bulunduğu konumda devlete en iyi şekilde hizmet eden güzel insan. Akkuş içinde en iyi şekilde hizmet edip ilçeyi geliştirmek için elinden geleni yapacaktır.Seni seviyoruz hocam.Akkuş seninle gurur duyuyor. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyrum.

 4. Hepimiz etkileyen bazı öğretmenler vardır. Hâlâ hatırladığımız, hayata bakış açımızı değiştiren, kendimizi ve hayatımızı sorgulamamızı sağlayan, bizde olumlu izler bırakmış, fark yaratmış olan değerli öğretmenlerimiz…Ben, şimdiki mesleğimin şekillenmesine neden olan değerli Hocamla 1994-1997 yıllarında tanıştım. İlk gün sınıfa fırtına gibi geldiğini hatırlıyorum.Ta o zamanda öğrencilerine şekil veren bu kıymetli insanın Akkuş’a çok şeyler katacağına inanıyorum.Yolunuz açık olsun hocam.(Hocam ben yetiştirdiğiniz yüzlerce öğrenciden sadece biri. Gazi Üniversitesi Koleji-Ankara)

 5. Bugün yıllardan beri siyasete adım atmasını istediğimiz Sayın müdürüm Kenan bey’in belediye başkanlığına adaylığını açıkladığını ögrendim ve çok mutlu oldum eminimki benim gibi birçok insanda mutlu olmuştur. Onurlu kişiliği engin bilgisi ,olaylara çözüm odaklı bakış açısıyla,insanlara hizmet etmeyi görev edinen insan sevgisiyle sizlere ve ilçeniz Akkuş’a faydalı olacaktır. Akkuş Sayın KENAN TÜRK ‘ün başkanlığında nefes alacak ve aydınlık yolda ilerleyecektir. Sayın Akkuşlular görüp görebileceğiniz en iyi belediye başkanınız olacaktır buna yürekten inanıyorum …
  Sayın müdürüm başarılar diliyorum….

 6. Her ne kadar akkuşlu olmasam da bu güZel ilçenin geleceği için çok büyük katkılarınızın olacağına canı gönülden inanıyor başarılar diliyorum

 7. Sonunda şu güzel ilçemize gerçekten çok ciddi katkılar sağlayacak bir belediye başkanımız olacak inşallah. Desteklerimiz senin için güzel insan.:-)

 8. Tesadüfen memleketimizin sitesinde bir dolanayım derken böyle bir haberle karşılaşmak beni çok sevindirdi. Güzel memleketimizin siyasetine Kenan Türk gibi genç dinamik dürüst tuttuğunu koparan bir şahsiyetin adaylığı geç bile sayılabilir. Kendisini tebrik ediyor ve desteklerimi sunuyorum ..

 9. Güzel bir haber.Genç ve birikimi olan,eğitimli bir insan.Kendisini yakınen tanırım disiplinli,tuttuğunu koparan halk sevdalısı bir hocamızdır.Kendisine bu yarışta başarılar diliyor Allah yar ve yardımcısı olsun diyorum.

 10. akkuş’un güzel insanı arkadaşım yolun açık olsun. akkuş ilçesine yapacağın hizmetler şimdiden hayırlı olsun. senin gibi vizyonu geniş, çalışkan ve başarılı arkadaşımın başarılı olacağı konusunda hiç bir şüphem yoktur. daima arkandayız allah yardımcın olsun.

 11. Herşeyden önce AKKUŞ un içinden bir insan ve Akkuşun gelişimi için elinden geleceğini yapacağına şüphem yok.Şimdiden başarılar dilerim…

 12. Akkuşun Gururu Kıymetli müdürüm eğitimi sevgiyi hizmeti insan sevgisini ön planda tutan değerli insan Ülkeme Akkuşa büyük hizmetleriniz olacak size sonsuz inanıyor ve güveniyorum Ülkemin bir sanat adamı olarak Organ Bağışı temalı eserim ve ülkemde sosyal bazda yaptığım eserler bestelerimin yanına inşallah Başkan aday adayı kıymetli müdürümle birlikte birde Akkuş Eseri yapmak isterim çünkü Akkuş onunla patlayacak sevgi ve başarı dileklerimle …

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar