21 Temmuz 2024 Paz

Kaymakam Vekili Köksal YILMAZ’ın Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Aziz Milletimizin ve tüm Akkuşlu hemşehrilerimizin mübarek Ramazan bayramını tebrik ediyor, daha nice mutlu ve sağlıklı bayramlara hep birlikte ulaşmayı Allah'tan temenni ediyorum.

Kaymakam Vekili Köksal YILMAZ'ın

Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Değerli Akkuşlular,

Sağlık ve esenlik içinde idrak ettiğimiz Ramazan ayı sonunda, Millet olarak bir Ramazan Bayramı'nı daha karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan Bayramını huzur, barış ve kardeşlik içinde geçirmenizi diliyorum.

Dini bayramlar; uzun süredir görüşme imkânımızın olmadığı yakınlarımız ve arkadaşlarımızı hatırlamak için önemli bir fırsattır. Bu fırsatı iyi değerlendirmeliyiz. Milli kimlik bilincinin artması ve gerçek anlamda birliğin sağlanması ancak varlığı da yokluğu da paylaşmaktan geçer. Milli ve manevi duyguları ile sosyal sorumluluk bilincinin en üst seviyede yaşandığı bayramlarda, bu güzellikleri vatandaşlarımızla paylaşmak, toplumumuzun yardım ve desteğe muhtaç kesimine devletin sıcak ilgi ve şefkatini göstermek, büyük önem taşımaktadır. Özellikle bayramları huzur ve güven içerisinde geçirebilmemiz için büyük fedakârlıklarda bulunmuş gazilerimizi ve şehit ailelerimizi ziyaret ederek onları hatırlamak, ihtiyaçları varsa gidermek, acılarını paylaşmak hepimizin insani ve ahlaki görevidir.

Yardımlaşma, dayanışma, kardeşlik ve dostluk duygularının en yoğun şekilde yaşandığı bugünlerde farklı düşüncede olanlara karşı da hoşgörüyü daima öne çıkarmalıyız. Bu topraklarda barış içinde yaşayan milletimizin birlikteliğine bundan sonra da kimse zarar veremeyecektir. Yeter ki kendimize güvenmeye ve özgüvenimizi sağlam tutmaya devam edelim. En büyük gücümüz olan birlik ve beraberliğimizi koruyalım.

Kıymetli Akkuşlular,

Bu bayramı fırsat bilerek tarihinin en büyük doğal afetiyle karşı karşıya kalan ve binlerce insanın hayatını kaybettiği, milyonlarca insanın da çok kötü şartlarda yaşam mücadelesi verdiği dost ve kardeş Pakistan halkının acılarını bir nebze olsun azaltma adına yardım elimizi uzatmalıyız. Türk Milleti olarak, İstiklal Mücadelemizde bizlerin yanında yer alan kardeş Pakistan halkına vefa borcumuzu ödemeliyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle, Aziz Milletimizin ve tüm Akkuşlu hemşehrilerimizin mübarek Ramazan bayramını tebrik ediyor, daha nice mutlu ve sağlıklı bayramlara hep birlikte ulaşmayı Allah'tan temenni ediyorum.

Sevgi ve saygılar sunuyorum.

Haber: Akkuş Kaymakamlığı

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
19AboneAbone Ol

Çok Okunanlar