17 Haziran 2024 Pts

Kaymakam, Akpınar Beldesinde İncelemlerde Bulundu

Akpınar’da Vatandaşlarla Sohbet Eden Kaymakam, Beldenin ihtiyaç duyduğu hizmetleri bildileri, çözüm üretmek için çaba harcadıklarını dile getirdi.

 

AKKUŞ KAYMAKAMINDAN
 
BELDELERE VE KÖYLERE ZİYARET
 
KAYMAKAM MURAT SARI
 
AKPINAR BELDESİNDE İNCELEMLERDE BULUNDU
 
 
            Yaptığı köy ziyaretleri ile vatandaşlarla sohbet eden, sorunları yerinde inceleyen Akkuş Kaymakamı sayın Murat SARI bu hafta sonu (20 Şubat 2010 Cumartesi günü) Akpınar Beldesini ziyaret etti. Vatandaşlarla sohbet etti. Sorunlarını dinledi. İncelemelerde bulundu.
 
 
         Yaptığı ziyaretlerde daire amirlerini de birlikte götüren ve vatandaşın sorununu direk ilgili kişiye anlatmasını sağlayan kaymakama, Akpınar Beldesine yapılan ziyarette İlçe Tarım Müdürü Azmi AŞÇI, İlçe Müftüsü Bünyamin TURGUT ve Milli Eğitim Şube Müdürü Sedayi ALTUN eşlik ettiler.
 
 
         Akpınar Belde Başkanı Osman ÇAMOĞLU ve belde halkı tarafından karşılanan Kaymakam sayın Murat SARI belde merkezindeki kahvehaneye giderek burada halkla sohbet etti. Onların sorunlarını dinledi. Kaymakam burada yaptığı kısa konuşmasında Akpınar ile ilgili yapılacak olan çalışmalardan kısaca bahsederek: “Akkuş- Akpınar-Salman yolunun 8 kilometresi 2010 yılı İl Özel İdare Müdürlüğü tarafından asfalt yapılması için programa alındı. Bu yol asfaltlandığı zaman 30-35 dakikada Akkuş’a ulaşabileceğiz. Akkuş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile İlçe Tarım Müdürlüğümüzün birlikte hazırladığı süt sığırcılığı projesi kapsamında Akpınar Beldemizde 50 çiftçimize 100 süt sığırı dağıtacağız. Bunlardan elde edilen sütleri de çevredeki peynir fabrikaları ile görüşerek almalarını sağlayacağız. Akpınar Beldemizde Belediye tarafından verilen bina öğrenci yurdu olarak kullanılmakta ve burada 150 öğrencimiz yatılı olarak kalmaktadır. Fakat bu yurt İlköğretim Okulu öğrencilerimize hitap etmektedir. Liseye devam eden çocuklarımız 1- 1,5 hatta 2 saat yürüyerek okullarına gelebilmektedir. Bu nedenle bu beldemize Lise öğrencilerimiz için yurt yapımı ile ilgili çalışmalar devam etmektedir. Akpınar beldemizde gerek lisemizde gerekse ilköğretim okulumuzda bir başarı yakalanmıştır. Bu da idareci ve öğretmenlerimizin gayretleri sonucunda olmuştur. Sizlerden isteğim bu öğretmenlerimize sahip çıkın. Onları sık sık ziyaret edin. Akpınar Beldemizde görev yapan doktorumuzun tayini çıkması sebebiyle şu an burada doktor bulunmamaktadır. Fakat Belde Başkanımız Osman ÇAMOĞLU ve bölge vekilimiz sayın Mustafa HAMARAT’ın gayretleri sonucunda beldemiz yeni kurada doktor atamalarında ilk sıradadır. İlk atamalarda bu beldemize de doktor atanacaktır. Bu beldemizde geçtiğimiz yıl maalesef iki tane vatandaşımızın evi yanmıştır. 2010 yılında inşaat sezonunun başlaması ile birlikte bu iki vatandaşımızın ev yapımı için gerekli inşaat malzemelerini Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan temin ederek bu iki evi yapacağız.” Dedi. Daha sonra da Halil EROĞLU isimli vatandaşın evine gidildi. Oğlu askere gidecek olan Halil ROĞLU’nun evinin sacının karşılanacağı söylendi. Oradan da Belediye tarafından yurt yapımı için temeli atılan yer ile salon olarak yaptırılan binalar gezildi.
 

         Akkuş Kaymakamı sayın Murat SARI’ya sorunları yerinde görerek çözüm önerileri getirdiği için teşekkür ederiz.

 

 

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar