17 Haziran 2024 Pts

“KAVGA” Akkuş Ak Parti İlçe Kongresinde Sandalyeler Havada Uçtu

2 Başkan Adayının da Adaylığına İtiraz Edildi

Her İki Başkan Adayınında

Adaylığına İtiraz Edildi

İtirazlar Kavgayı Getirdi

Kongre Seçim delegelerin imzalarının toplanmasıyla başladı, yeterli imzaların toplanmasıyla seçimin başlanmasına karar verildi.
konuşmacı olarak ünye ilçe başkanı konuştu, ardından ordu il başkanı, daha sonra ise AKKUŞ ilçe başkanı Hüseyin TÜRK'de konuştu.
Daha sonra divan başkanının talebiyle aday olacak listeler istendi,listeler verildikten sonra,divan başkanına bir itiraz dilekçesi iletildi ,delekçeye göre adaylardan Fahri BAKIRCI'nın partiye üye olmadığı için aday olamayacağı söylendi, bunun üzerine divan başkanı Fahri bakırcı'dan kimlik bilgilerini istendi, ve sistemde üye olup olmadığı araştırılmak üzere parti binasına bir görevli gönderildi, görevli geldi ve divan başkanına sonucu bildirdi, divan başkanı açıklama yaparak Fahri BAKIRCI'NIN  partiye üye olmadığı için başkanlık için aday olamayacağını belirtti.

Bunun üzerine söz alan Fahri BAKIRCI kendisini üye olmak için müracaat ettiğini, fakat sistem bozuk gibi çeşitli bahanelerle üye yapılmadığını idda etti.
Daha sonra divan başkanlığına bir dilekçe daha sunuldu, bu dilekçe de ise diğer başkan adayı Ahmet KAYA'nın daha önce partiden ihraç edildiğini ve başkan adayı olamayacağı hakkında idi.
Divan başkanın bunu dikkate almayarak seçimi sürdürme isteği üzerine olaylar büyüdü, ve polis biber gazı sıkmak zorunda kaldı, ve polis salonun boşaltılmasını  istendi.


Son Gelen Bilgiler

. Kongre ileri bir tarihe ertelenmiş

. Kavgadan dolayı karakolda kimsenin bulunmadığı

. Kavgaya karışanların birbirinden şikayetçi olmadığı

. Ayrıca Net olmamakla birlikte Ak Parti İl Yönetimden kongreye gelen kişilerinde zorda kaldığı,

bilgileri gelmeye başladı.

Akkuşlu Hanımefendilerin Bulunduğu

Bir Ortamda Kavga Neyin Nesi?

Olmadı Olmadı Olmadı

Gönül İsterdi ki,

Salonda bulunan başkanlar, il ve ilçe yönetimleri

ve sağduyulu kişiler

kayganın olmaması için üstün çaba harcadılar mı?

Evet Çaba Harcadık Diyorsalar diyeceğimiz yok.

 

Related Articles

11 YORUMLAR

 1. AHMET CANİK BEYFENDİ SORUYORUM SİZE KONGRE GÜNÜ O SALONDAMIYDINIZ? EĞER SALONDAYSANIZ OLAYLARA NASIL BAKIYORDUNUZ? YOKSA BİRİLERİNİ ANLATMASIYLAMI YORUM YAPIYORSUNUZ?
  BEN SİZLERE OLAYI ANLATAYIM
  BU ADAYA YANİ FAHRİ BAKIRCI KARDEŞİMİZ ADAYLIĞINI AÇILADAIKTAN SONRA DEFALARCA PARTİDE ÜYELİĞİNİN OLMADIĞI HUSUSDA BİLGİ VERİLDİ VE ADAY OLAMAYACAĞI SÖYLENİLDİ
  ………………………………..

  NİTEKİM KONGRE ESNASIN DA YAPILMASI GEREKİLEN İTİRAZ YAPILDI VE SONUÇTA FAHRİ BAKIRCININ ADAYLIĞI KABUL GÖRMEDİ.

  TEK LİSTE SEÇİME GİDİLECEĞİ SÖYLENİLDİ.

  BUNA İSTİNADEN …………. BAZI KİŞİLER AYAĞA KALKARAK KONUŞMASI ZARFINDA MİLLETİ GALYANA GETİREREK HİÇ KENDİSİNE YAKIŞMAYAN BİR ŞEKİLDE ORADAKİ DELEĞELERİN ÜZERİNDE ETKİDE BULUNDU.

  VE YAPMAK İSTEDİLERİNİ YAPARAK SEÇİMİN OGÜN YAPILMASINI ENĞELLEDİLER.

  AKKUŞ HER ZAMAN KAYBETMEYE MAHKUM.
  DÜŞÜNE BİLİYORMUSUNUZ SEÇİM AKŞAMI YANİ CUMA AKŞAMI ANKARADAN DÖVÜŞ ETMESİ İÇİN ADAM GELİYOR VE ORDA KENARDA DURAN DİĞER ADAYIN OĞLUNU DÖVÜP HEMEN OLAY BİTER BİTMEZ ARABASINA BİNİP ANKARAYA GERİ DÖNÜYOR. LÜTFEN ARKADAŞLAR OLAYLARA DÜZ ÇERÇEVEDEN BAKIN……………………………………………………………

 2. Başbakan Erdoğan partinin başından ayrıldığında AkP dağılacaktır. Bir kaç günlük uzak kalışında bile kavgalar çıktı ki, Başbakan köşke çıktığında neler olacak acaba?

  En önemlisi, bu partide koltuk kavgasına tutuşanlar, yarın hangi partiye katılacaklar? Cevap gayet basit; hangisi iktidar olursa o partiye… O halde siyasi etik nerde kaldı? Her gelene yamanmak yerine ilkeli bir siyaset ile doğru bildiğini yapanlar benim baş tacımdır. Çok yüzlülükle siyaset yapma gayretinde olanların toplum yerine kendi adına faaliyette bulunduklarını söylemek yanlış olmayacaktır. Bu nedenle kimse alınmasın ama Akkuş adına hizmet almak için ilkeli ve tutarlı bir siyasetçi olunması gerekiyor. Daldan dala konan insanlar güven vermeddikleri gibi, yarın da başka zemine kayacaklarını iyi bilen, ve kendinden menkul bu tecrübe sahibi olanlar istekelerinizi ne yazık ki yerine getirmeyeceklerdir.
  Önce doğrucu ve ilkeli olmak gerek….

 3. değerli ak partililer başka partilerin kongrelerinde olan kavgalardan sonra bunlar kendilerini bile yönetemiyor diye bağırırdınız bu ak parti yakıştımı? akkuşa yakıştımı ? ertelenen kongrenin akkuş’ ve memlekete hayırlı olması dileklerimle hoşca kalın.

 4. MİLLETVEKİLLERİ KONGRE SÜRECİNE ABİLİK YAPMALI YAKIŞMIYOR BU OLAYLAR AK PARTİYE BU İŞİ BU DURUMA GETİREN İL BASKANI SONRA GELİP İZLİYOR KAVGAYI TEBESSÜM EDEREK NE FATİHAN ÜNAL NE İHSAN SENER NE BİR BASKA VEKİL KİMSELER YOK ORTALIKDA

 5. BU GÖRÜNTÜLERDEN SONRA İL BAŞKANI HÜSEYİN AKYOLA YAKIŞAN TEŞKİLATLARA ABİLİK YAPAMADIGI İÇİN YÖNETİMİYLE İSTİFA ETMELİ SAYIN HÜSEYİN AKYOL TARİH SİZİ TEŞKİLATINA ABİLİK YAPAMAYAN İL BAŞKANI OLARAK YAZACAK SİZE YAKIŞANI YAPIN VE ORDUNUN ÖNÜNÜ ACIN YÜKSÜNÜZ BU PARTİYE …..ÖNCE TEŞKİLATLARINIZA ABİLİK YAPIN

 6. SELAM ARKADAŞLAR HERKES YAZIYOR BİLİP BİLMEDEN OLAYIN TARAFLAR İŞİN DOGRUSUNU ÇIKIPDA DOGRULARI VE YAPILAN DÜMEN LERİ ANLATMIYORLAR

  Site Yönetimi: Keşke delegeler neden Akkuş’a hizmet gelmiyor diye sorsalardı. Daha başkanlık yarışına geçilmeden, bu konulara girilmeden delegeler hizmet neden gelmiyor diye çeşitli faaliyetlerlerde bulunsalardı. Keşke delegeler kongreye gitme yerine Akkuş Meslek Yüksekokulu binası önünde kongre yapılmasını talep etselerdir. Hizmeet gelmesi için çaba göstermeyenlerin haklı yada haksız olduğu ne derece dikkate alınır.

 7. ARKADAŞLAR BİLMEDEN YAZIYORSUNUZ ORADA KAVGA FİLAN OLMADI KAVGA OLSA HASTANEDE YARALI OLURDU VEYA EMNİYETTE BAZILARI OLURDU.YAKLAŞIK 500 KİŞİNİN OLDUGU BİR SALONDA KAVGA OLACAK YARALI OLMAYACAK.ORDAKİ MÜCADELE YAPILAN HAKSIZLIKLARIN TEBKİSİDİR.DÜŞÜNÜN İLÇE BAŞKANI ADAYI OLUYORSUN ORDUYA TEMAÜLE ÇAGIRILIYORSUN VE AYNI KİŞİYİ ANKARAYA GENEL MERKEZEDE ADAY OLARAK ÇAGIRIYORSUN SEN ÜYE DEGİLSİN DEMİYORSUN VE AYNI KİŞİ PARTİ TEŞKİLATINA MÜRACAT EDİYOR ÇEŞİTLİ NEDENLE ÜYE YAPMIYORSUN BEN SENİN MÜRACATINI ALDIM DİYORSUN SORUN OLMADIGINI ADAY OLABİLECEGİNİ SÖYLÜYORSUN VEDE SÇİM GÜNÜ BAŞKA LİSTE VERMEYE ZAMAN BİLE KALMADAN İTİRAZ DİLEKCESİ VERİYORSUNUZ VEDE ARDIN DAN SENİN VERDİGİN DİLEKCE DİKKATE ALINMIYOR SONRA ARAŞTIRDIK VE ÖGRENDİK DİVANIN SEÇİME GİRİP GİREMİYECEGİNE KARAR VEREMİYORMUŞ KARARI SEÇİMDEN SONRA İTRAZ HALİNDE SEÇİM KURULU KARA VERİYORMUŞ.SİZCE BU ÖNCEDEN DÜZENLENEN BİR OYUN DEGİLMİ KASITLI YAPILAN BİR OLAY DEGİLMİ.KARGIDAN ,ÇÖKEKDEN GELEN VATANDAŞLARA YAZIK DEGİLMİ BUNUN ADI KAVGA DEGİL BUNUN ADI HAK ARAMA AMAÇ ŞEÇİMİ ERTELEMEK OLDU ORADA BEN SORUYORUM ZİZE SİZ NE YAPARDINIZ. BU OLAYI BURALARA GETİRENLE OTANSIN SAYGILAR

  Site Yönetimi: Sayın Ahmet CANİK yayınlamadık ama elimizde fotoğraflar var. Solanda bir karışıklık varsa itişme varsa, vatandaşlar o salondan kavga var diye kaçarsa bunun adı ne olur. Hak arama size böyle mi olmalı. Bayanların bulunduğu bir ortamda bu tür olaylar yakışık alıyormu? Siz konuya bir iki yönü ile bakıyorsunuz. Ama biz en az 20 yönden konuyu değerlendiriyoruz. Keşke hizmet gelmiyor diye kongre haber olsaydı. Biz nasıl haber yaptığımızı ve bilerek belgelerle haber yapıyoruz.

 8. KONGRENİN AZİZ GÜZİDE DİVAN BASKANI SAYIN HALİL ÖZ VE COK KIYMETLİ İL BASKANININ GÖZÜNÜN ÖNÜNDE BU KAVGALAR OLUYOR VE POLİS BİBER GAZI SIKIYOR İSE İKİSİDE İSTİFA ETSİN HEMEN BİR DAKİKA BİLE BEKLEMESİNLER TEŞKİLATINA ABİLİK YAPAYAN SAYIN TESKİLAT BAŞKANI VE SAYIN İL BASKANI SİZE SESLENİYORUM VE TARİHE NOT DÜŞMEK ADINA SÖYLÜYORUM BU YORUMUMU OKUYAN HERKES SAHİT OLSUN ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE OLACAK KONGRELERDE KARDEŞİ KARDEŞE DÜŞÜRECEKLER BU KAVGANIN ADI KARDEŞ KAVGASIDIR SAYIN İL BASKANI SİZE YAKISANI YAPIN VE İSTİFA EDİN BELKİ BU CAGRIMI OKUDUGUNUZDA GÜLECEKSİNİZ AMA TARİH BİZİ HAKLI CIKARACAK VE O KOLTUKDAN İNDİGİNİZDE BEN VE BENİM GİBİ DÜSÜNENLER SİZE GÜLECEK SİZDEN İSTEGİMİZ YAKLASIK 200 KİŞİLİK TEŞKİLAT MENSUBU OLARAK TESK BASKANINIZ HALİL ÖZ VE SAHSINIZIN GÖREVLERİNİZDEN İSTİFA ETMENİZDİR…. KONGRE SÜRECİNİ YÖNETEMEYİP TEŞKİLATLARA ABİLİK YAPAMAYAN SİZLER ACINACAK HALİNİZE GÜLÜN YA BİR KEZ DAHA SÖYLÜYORUM ÖNÜMÜZDEKİ KONGRELERDE KAVGALAI OLACAK 13 ARALIKDA ULUBEY İLÇE KONGRESİDE MUHTEMELEN KAVGALI GECECEK SAYIN FATİHAN ÜNALI TESKİLATLARA ABİLİK YAPMAYA DAVET EDİYORUM

 9. Hepsi olabilir. Kavga, barış, rekabet, entrika her neyse Akkuş içinde bunlar döner; döner de, Ünye İlçe Başkanı konuşma yapmasına ne demeli. Akkuş Ünye’nin bir beldesi mi ki, Ünye İlçe başkanı konuşmacı olsun. Ordu il Başkanı normaldir hiyerarşik olarak konuşacaktır. Bana göre siyasette bir büyük ilçenin Parti Başkanı orada konuşmaya katılırsa, “ben sizin amiriniz durumundayım, benim etki alanımdasınız…” gibi bir pozisyon oluşur. Misafir olarak da konuşamaz. O hak ve selahiyeti yok. Nezaketen de konuşmasına izi verenler onları onore etmek değil Amir olarak tanımış demektir. Sonra da ünye köylerine asfalt yapılıyor da Akkuş neden gözden ırak diye ağlaşmanın gereği yok. Önce dik duracaksın, sonra dik olarak hakkını alacaksın.

 10. Değerli ihsan abi tabiiki bugün çıkan olaylar bir CHP li olarak benide üzdü, fakat akkuş meslek yüksek okulu ve ünye-akkuş-niksar karayolunu ve ilçemizin sorunları hiç bir zaman bu ilçede konuşulmaz ve bunu bugün bir defa daha iyi anladım Fahri BAKIRCI arkadaşımı desteklemek için gittiğim AKP ilçe kurultayında fahrinin hakkını orda birilerinin savunması beni üzdü ,durum apacık ortadaydı ve şundan eminimki birileri orada kendi rantlarının mücadelesini verirken gencecik bir kardeşimizin onurunu düşünmediler

 11. Tüm Ordu Basını, İlçeler dahil bu kavga konusunu haber yapacak. Elbette haber yapacak ta benim üzüldüğüm konu. Keşke Akkuş kavga ile gündeme gelmesede, Akkuş’a gelmeyen hizmetler ile gündeme gelse, keşke o kongrede, Akkuş Meslek Yüksekokulu neden 3 senedir açılmadığını konusu konuşulsa idi. Keşke Ünye-Akkuş-Niksar yolunun neden yapımına başlanmadığı konusu gündene gelse idi. Keşke Akkuş’a hizmet gelmiyor diye tüm delegeler çok çok farklı konular ile kongrede etkinliklerini gösterselerdi. Adaylık yada Başkanlık için kavga çıkması hiç hoş olmamış. Akkuş’un gündemi bu konular olmamalı, Akkuşun gündem Yüksekokul, ünye-akku-niksar yolu yapımı, en azından köy grup yollarının tamamının asfaltlanması, belde belediye yollarının asfaltlanması, Akkuş’a meslek lisesi açılması, lise olmayan beldelere lise açılması, ilçeye yatırım, turizm yatırımları, ilçedeki işsizliği nasıl önleriz konuları gündeme gelseydi de, hizmet için çıkan bir tartışmaya şapka çıkarsaydık.
  Yüksekokulu haber yapmayan, yolların durumunu haber yapmayan, Akkuş’un 3 senede 5 bin kişi göç verdiğini haber yapmayan, meslek lisesi olmadığını haber yapmayan, işsizliği ve Akkuş’a devlet yatırımının yapılmadığını haber yapmayan Ordu ili ve İlçeleri basınları televizyon ve internet siteleri ile gazeteleri bu haberi manşetten verecekler. Takdiri Akkuşlulara ve Sitemiz takip edenlere bırakıyorum. Ordu Basının da Akkuş İlçesinin sorunlarının çözümünün hep ertelenmesi, Akkuş’un neden göç verdiğinin ve ilçenin kaderine terk edildiği konularının çok ayrıntılı olarak haber yapılmasını önemle rica ediyorum.İhsan ÇAM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar