17 Nisan 2024 Çar

Karşıyaka Mezarlığında Akkuşlular Farkı ( Hasan YILMAZ’ın Cenazesi ve Akkuşlular

Her Yerde Akkuşlular Farkı Çok Net Fark ediliyor.

Karşıyaka Mezarlığında Akkuşlular Farkı

(Hasan YILMAZ’ın Cenazesi ve Akkuşlular)

Akkuş İlçesi Çavdar Köyü Ahmatlu Mahallesinden olup, Ankara’da ikamet eden Hasan YILMAZ (1955 Doğumlu) Yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamayarak 21.11.2009 Tarihinde Hakkın Rahmetine kavuşmuştur.

Cenaze defin işlemleri Ankara Karşıyaka mezarlığında olacaktı. Site Yönetimi olarak tesadüfen öğrendiğimiz cenazeye katılmak üzere gittiğimiz de Akkuşluların çoktan akın akın rahmetlinin evine gelmişler, kalabalık eve sığmamış yollara kadar taşmıştı. Araçlar geldi, mezarlığa hareket ettik. Bu kadar kalabalık mezarlığa gitmez. Çok az sayıda giden olur diye düşünüyorduk ki, Bir kişi dahi geride kalmadan herkes araçlara doldu. Mezarlığa vardık. Öğle vakti namazını kıldıktan sonra devamında ise cenaze namazını da kılıp, sonra defin işlemleri için, defin yerine hareket ettik. O gün herhalde 15 den fazla cenaze vardı. Her cenazinin başında kalabalıklar vardı. Ama cenaze Akkuşlu olunca, kalabalık filan değil. İnsan seli vardı.  Bay, bayan, genç ve ihtiyar olmak üzere evet yüzlerce insan vardı. Herhalde 200 kişiden çok daha insan vardı.

Haberci olunca ve Akkuş İnternet Sitesinin yapımcılarından olunca, kafamızı kaldırıp şöyle bir çevreye baktık. Sağ taraf, sol taraf, Ön tarafımız, arka taramızda her yerde Akkuşlular vardı. Rahmetlinin eşinin üzüntüsü çok fazla idi, hem çok ağladı. Hemde bizleri ağlattı. Ama bizim gözyaşlarımız iki konuda akıyordu. Yıllarca komşuluk ettiğimiz. Sevdiğimiz Hasan YILMAZ için ve Akkuşluların bu birlik ve beraberliği bizlerin çok farklı duygulara bırakmıştı. Akkuşlular yollara sığmıyordu. Çevredeki insanlar " Çok kalabalık geliyor herhalde yeni cenazeler geliyor." diyorlardı. Bilmiyorlardı ki, bir cenaze için o kadar insan oradaydı. Bilmiyorlardı ki, Akkuşlular birlik ve beraberliğini, Bilmiyorlardı ki, Akkuşlular Dayanışmasını

Öncelikle Hakkın Rahmetine kavuşan Hasan YILMAZ’a Allahtan Rahmet Diliyoruz. Geride kalan ailesi, sevdikleri ve dostlarına sabırlar dileriz. Cenazeye katılan tüm Akkuşlulara ve Diğer Misafirlere de ayaklarına sağlık diyor. Allah Razı olsun diyoruz.

Bir kez daha ifade ediyoruz ki,

Akkuşluların bu birlik ve beraberliğinden bir kez daha gurur duyduk.

 

 

Related Articles

4 YORUMLAR

  1. Peygamber efendimiz;” KİŞİ SEVDİĞİYLE BERABERDİR ” buyuruyor.
    Bu sevgide Allah rızası için oluyorsa sevenin de- sevileninde ÇOK olur.
    Allah Rahmet etsin köylümüze.Ailesine
    ve yakınlarınada SABIRLAR VERSİN….

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar