7 Haziran 2023 Çar

Kara Kuşun Kaderi Ne Zaman Değişecek

İilçe sorumluluğunu yerine getiremiyorsa, ilçe olmanın ne anlamı var.

 

 

Kara Kuşun Kaderi Ne Zaman Değişecek

((((Kara Kuşun Kaderi))) Akkuşun kaderi nedir ne yapılmak isteniyor.
 
Gecen günlerde salman beldesinde yangın çıkıyor. Bir vatandaşımızın evi kül oluyor. Malumunuz salman belediyesinin itfayı aracı yok. Yerel kaynaklardan aldığımız bilgiye göre, İlçemiz olan Akkuş Belediyesinden itfaiye isteniyor. Oranın yöneticisi tamam diyor. Ev kül oldu. Yanacak bir şey kalmıyor ama yine itfaiye gelmiyor. Peki ilçenin sorumluları nerededir. ilçe sorumluluğunu yerine getiremiyorsa, ilçe olmanın ne anlamı var.
 
Bağlı olan belediye nüfusu üzerinden, ilçeye devlet tarafından ödenek aktarılmıyor mu? Yada birileri, egolarını tatmin etmek için servet harcayarak koltuk sahibi ola bilmek için yöneticimi seçiliyor. Beyler yazık ediyorsunuz Akkuş’a, bir gün bu insanlar uyanırsa o zaman sizden bunun hesabını sorarlar. Oturduğunuz koltuğun hakkını memleketimiz için kullanın. Görelim, Akkuş’u bir turizm ilçesi yapın. Eğer Akkuş web siteleri olmasa akkuşun ismi bile sanal ortamda geçmeyecek. Akkuş’a bağlı bütün beldeler yokluk içinde, ne yolu, ne suyu ne ulaşımı var.
 
Bu memleket, daha çok lütfi EFİL’i arayacağı belli …Diyeceksiniz Akkuş’a devlet el uzatmıyor. Onun da çözümü var. Sana bağlı kaç belde var hepsinden de 100 kişi getirin otobüslerle, Ankara’nın göbeğinde hakkımızı araylım. Akkuş’un ismini duyuralım. İstedikten sonra neler yapılmaz .. Koltuğunuzdan bir kalkın, benim cebim kalın nasılsa demeyin. O memlekete hizmet getirin…
 
Kimse üzerine alınmasın. Olması gereken şeyleri yazıyorum. Lütfen uyanın artık. İleri gidelim. Geri değil.
 
 
Erdal KORKMAZ

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar