10 Aralık 2022 Cts

Kar Yağmadan Akkuş Merkezde Mahalle İçi Yolları Asfaltlamaya Başlayan Ordu Büyükşehir Belediyesi Gece Gündüz Demeden Çalışmalarını Sürdürüyor.

Kar Yağmadan

Akkuş Merkezde Mahalle İçi Yolları

Asfaltlamaya Başlayan Ordu Büyükşehir Belediyesi

Gece Gündüz Demeden Çalışmalarını Sürdürüyor.

Akkuş İlçesi İnternet Sitesini takip edenler bilirler 20 senedir yazıyoruz ve her ortamda dile getiriyoruz. Ordu ilinde kaçınılmaz iki gerçek var. Deniz kıyısı ilçeler hava sıcaklığı epeyce yüksek. (Ünye-Fatsa-Ordu Merkez) Birde deniz kıyısından uzak yükseklerdeki ilçeler. Nerede ise senenin 9 ayı soğuk olan ve Eylül ayından itibaren her an kar yağacak durumda  olan bölgeler (Akkuş, Korgan ve Mesudiye)

Site yönetimi olarak yukarıdaki konuları dile getirerek defalarca haberler yaptık. Köşe yazıları yazdık. “Ordu Valiliğine ve Ordu Büyükşehir Belediyesine ve İldeki kamu kurumlarına sesleniyoruz. İlkbahar ve yaz mevsimlerinde doğa şartlarını gözönünde bulundurarak bu iki mevsimde Yüksek ilçelere hizmetleri hızlandırın. Sahildeki ilçelere zaten nerede ise 12 ay hizmet yapma şansınız var.”

Ama sanki biz bu konuları 20 senedir hiç dile getirmemiş gibi Kasım ayının 9. günü Akkuş ilçe merkezi mahalle içi yollara asfalt serilmeye başladı. Allah’tan havalar biraz iyi olduğu için yapılan hizmet yerini bulacak inşallah. Ancak gerek asfaltı seren firma görevlileri gerek ise Akkuşlular her an havalar kar yağışlı olacak iş kalacak diye her an tedirgin oldular. İnşallah kar yağışını yakalanmadan asfalt serme işi tamamlanır.  Yine inşallah bu tür hizmetler ve benzeri hizmetler İlkbahar ve yaz mevsiminde ilçemizde yapılır da vatandaş hava şartlarını düşünerek tedirgin olmazlar.

Her şeye rağmen ilçe merkezi Mahalle içi yollara asfalt seren Ordu Büyükşehir Belediyesine ve çalışanlarına vede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. İlçe halkımıza hayırlı olsun.

İnşallah bundan sonra asfalt serme işinin Yarım kalan Kadı Köprüsü Salman yolu arası olur.

Kadıköprüsü Kuşçulu-Ortabölme-Alan ve Seferli arası yol olur.

Akkuş-Ketendere-Gedikli-Çukurköy-Çavdarköy-Külekçili-Meyvalı ve Ceyhanlı arası yol olur.

Akkuş-Düğencili-Yeşilgüneycik-Damyeri-Tuzak arası yol olur.

Koçcuvaz-Kurtboğaz arası yol olur.

Diğer grup yolları olur.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
15AboneAbone Ol

Çok Okunanlar