21 Haziran 2024 Cum

Kar Yağışı İlçemizde Hayatı Felç Etti

Valilik ( Özel İdare Müdürlüğünden) ve Sahildeki ilçelerden Akkuş İlçesine İş Makinası Takviyesi gerekmektedir.

AKKUŞTA KAR HAYATI FELÇ ETTİ

            26.01.2008 Cumartesi gününden itibaren aralıksız yağan kar yağışı Akkuşta hayatı felç etti. Son yılların en fazla yağan karı ilçenin tüm belde ve köylerle ulaşımını kapadı.

            Ünye-Akkuş-Niksar yolu da kar nedeniyle zaman zaman trafiğe kapanıyor. Şu an kar kalınlığı 2 metreyi yaklaşmış durumda.

   

            29.01.2008 Salı günü Tuzak Köyü’nde bir hastayı almak için greyder ve kepçe eşliğinde saat 21.00’de hareket eden jip hastayı alıp, hastaneye ancak 7 saat sonra sabah 04.00 sularında getirebildi.

            30.01.2008 Tarihinde Tuzak Köyünde Hakkın Rahmetine Kavuşan mevta ne yazık ki, halen toprağa verilememiştir. Nedeni ise Akkuş – Tuzak köy yolu ulaşıma kapalıdır. Ankara, İstanbul ve değişik yerlerden cenazeye gelen yaklaşık 30 kişi, Akkuş Kaymakamlığından, Tuzak köy yolunun açılarak cenazeye gitmek ve cenazenin henüz kefenin dahi ulaştırılamadığını dile getirmişler, Kaymakamlık ise öğle saatinde yolu açmak üzere aracın hazır olacağını söylemiştir. Ancak, sitemize gelen bilgilerden anlaşıldığına göre söz konusu araç saat 19.30 itibariyle henüz hazır olmadığı gibi cenazeye gideceklere de bu konuda bilgi verilmemiştir.

            Akpınar Beldesinden aldığımız haberlere göre, Belde de kar kalınlığı 2 metreye ulaşmıştır. 2 gündür belde ile ulaşım kesilmiştir. Belediye eldeki imkânlar ile yol açma çalışmalarına devam etmektedir.

            Kızılelma ve Çayıralan Belediye yetkileri ile de görüştük. Yol açma çalışmalarına süratle durmadan devam ettiklerini ifade ettiler.

            Akkuş Belediyesi, eldeki imkânları ile ilçe merkezinin yollarını açmak için büyük çaba harcamaktadır.

            Akkuş Kaymakamlığının, ilgili kurumların ve Belediyelerin, yol açma konusundaki çalışmalarını takdirle karşılıyoruz. Bu çalışmalara ilave olarak Ordu Valiliğinin ( Özel İdarenin) ve sahildeki belediye ve ilgili kurumların ilçemize iş makinesi takviyesinde bulunmasını önemle arz ediyoruz. Diğer bir konuda İlçemizdeki en yetkili kurumun, koordine işlemlerinde, önceliğin, cenaze, hasta ve yolda kalmış kişilere öncelik verilmesi şeklinde olursa seviniriz. Ayrıca ilçe merkezindeki diğer kurumların iş makinelerinin de yol açma çalışmalarında kullandırılmasının sağlanmasını çok yararlı olacağını düşünüyoruz.

            Bu yoğun çalışmalara Akkuş İnternet Sitesi olarak, elimizden gelen yardımların yapılacağını belirtmek isteriz. Akkuşluların gözü, kulağı ve sesinin duyurulmasında her zaman ki gibi aracı olmaya devam edeceğiz.

Related Articles

3 YORUMLAR

  1. DIGER ARKADASLARIN YAPTIGI YORUMLARA KATILIYORUM BELEDIYE BASKANIMIZ LÜTFİ EFİLİN ACİLEN BU SORUNA CÖZÜM BULMASI LAZIM EGER BU SORUNU CÖZEMEZSE GİT GİDE HAYAT DAHADA ZOR DURUMA GELECEKTİR ERDOGAN DEGERIN DEDIGI GIBI GIREYDER DEGILDE DEVLETİN YARDIMLARIYLA HAYATI KOLAY DURUMA GETİRMEK İÇİN ACİLEN KAR ARAÇLARINI ALMASI LAZIM
    EGERBUNA BIR ONLEM BULAMIYORSA BELEDİYE BASKANIMIZ ZTEN KAR OLMUŞ 2,5 METRE KAR OLACAK 5 MBELEDİYE BASKANIMIZIN BU SORUNU CÖZMESİNİİSTİYORUZ GEREGİNİN YAPILMASINI ARZ EDERİZ AKKUŞ HALKI OLARAK

  2. karkalınlıgı 2,5m reye ulaşan ilçemızde maalısef yeterlı derecede aracın olmadıgını anlamış durumdayız devletın dogu anadolu bölgesıne yaptıgı yatırımın 3/1 bızım ilçemıze yapsa bu mıllet cenazelerını vede hastalarını ulaşması gereken yerlere daha hızlı ulaştıra bılırler sayın beledıye başkanımız derhal hükümetten yardım talebınde bulunmalı ve AKKUŞ İLCESINE 1 KIREYDERDEYIL KAR ARAÇLARI ALDIRMASI LAZIM

  3. Tuzak köyündeki cenaze sahiplerina başsağlığı diliyorum. Ancak; denetim yapmadan size gelen her haberi olduğu gibi yazıyorsunuz. Objektif olmuyorsunuz. İlçede Personeli ile beraber çok çalışan bir KAymakam var. Ancak 2 Greyder 1 kepçe, 35 köy 5 belde. Kar Kalınlığı 2,5 metre ve sürekli yağıyor. NE YAPILABİLİR? Yukarıdan haber yapmak kolay.Cenazenin olduğu gün 1 kepçe ile 1 greyder Tuzak yolunu 8-9 saatte açtı ve kar yağışı devam ediyordu. Cenazenin kalkacağı gün hasta haberleri geliyor değişik köylerden. Hangisi YAPILMALI???? Yine de bu olumsuzluklara rağmen cenazeye gelenler Tuzak Köyüne ulaştılar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar