21 Temmuz 2024 Paz

Kabuk Değiştirmek

Yaşar EFİLOĞLU’ndan Salmanlılara Çağrı

KABUK DEĞİŞTİRMEK

                 Kıymetli Salmanlı dostlarım! Bu sohbetimde sizlerin içinde bulunduğunuz, adeta içinden çıkmak istemediğiniz bir haleti ruhaniyenizden söz etmek istiyorum. İnsanlar ruh ve bedenden müteşekkildir. Beden, ruhun aynasıdır. Hani derler ya ‘adamın ruhunun güzelliği yüzüne vurmuş‘ işte bu ruhi yapımızı bir türlü güzelleştirmek istemiyoruz, sanki Erol Taş görevi yapıyoruz. Halbuki, sevgili peygamberimiz,’siz ruhi yapınızı değiştirmedikçe, ALLAH ‘da size bakış açısını değiştirmez’ buyurmaktadır. Şimdi buradan bir noktaya gelelim.

                Kıymetli dostlar! Önceki yazılarımda, üzerinde ısrarla durduğum, ancak hiç mi hiç itibara alınmayan, halen ses – seda çıkmayan, birlik-beraberlik-toplanmak-salmanı masaya yatırmak-elit insanların-salmana hizmet gönüllülerinin-salmandan çıkmış, çeşitli meslek gruplarındaki salmanlı insanların, bir yuvarlak masa oluşturmalarının, şart–hatta bu işin başlangıcı olsun, olmazsa olmazı olsun demiştik. Ne yazık ki, Allahu alem, belki bu adam salman dışından diye mi dir bilinmez ama, haftalardır hiçbir gelişme yok, hiçbir   çağrı yok,bir milim alınmış mesafe yok.O halde , ortada bir sorun var!   Önce bu sorunu bir masaya getirelim.

               Y a siz  laf olsun  diye- desinler diye-bizde var  olmuş olalım  diye-yada ismimiz listede oluversin diye, ilçelik, yada salman ilçe olsun  gibi laflar, ettiniz, veya  tam tersi içinizden  bu isteği neden ortaya attık,keşke atmasaydık diye  şimdi dövünmeye  başladınız. Şunu öncelikle bilelim, 1- hedefimiz nedir? 2-bu hedefe kimlerle nasıl gideriz?  3-hedefe varmak için kullanacağımız kanallar nelerdir? Kimlerdir? 4-acep içimizde el var mı? Varsa maiyet alanı nedir? ( el  den kastım; ilçe olmamızı istemeyen  içimizdekiler, ve etki alanları) yani  afedersiniz ama, yoksa içinizde hırsız mı var?,yoksa öküz bacadan çıkamaz, yoksa bu insanlar bu kadar  duyarsız olamaz,  yoksa  benim yazılarımda anlatmaya çalıştığımı siz gayet iyi anlıyor, iyi tahlil ediyorsunuz buna ben adım gibi inanıyorum. O halde arkadaşlar, sizler nasıl oluyor da  bu denli istediğiniz şeyin peşinde durmuyorsunuz? yoksa bu çağrıyı sizlere, ben yada benim gibiler yapıyor diye mi bu kadar duyarsızsınız? Artık bunu sorma zamanı geldi diye düşünüyorum. Nedir bu ölü toprağı serpilmiş gibi duyarsızlığınız? Yoksa sizler ey salmanlı kardeşlerim!  Salmanı ilçe yaptırdınız da, dışarıdakilerin–gurbettekilerin haberimi olmadı? Böylesine dövünüyorlar?  çırpınıyorlar? İşte meselenin özü bu! Bizler Salman kabuğunu, anlayışını, düşüncesini, dışarıya  açabildiğimiz  nispette  sonuç alırız.Hedefe varırız.

                Değerli dostlar!işin özü, bu kakar  duyarsızlığınız beni cidden rahatsız etti ve ediyor. Benim Salmanla  neden ilgilendiğimi, beklide düşünmediniz bile, Kusura bakmayınız ama bu kadarda duyarsızlığa pes doğrusu diyorum. yani insan bir şeyi ya ister, yada istemez size soruyorum hangi kategoridesiniz? en azından yazılarımı eleştiriniz, arayınız, sorunuz, geliniz, gidiniz, yani bir şeyler  artık yapınız, yani bu duyarsızlık şahsımı değişik düşüncelere sevk ediyor, Salman için  çırpınan tek tanıdığım, ilkokul mezunu olmasına rağmen  Hakkı MIHÇI, başkada  kimsecikleri  sahada göremiyoruz, Artık derim ki, kabuğunuzu kırınız, dışarıya  taşınız, sorunlarınızı salmanın dışına, Akkuşa-Orduya-ANKARA’ ya taşıyınız, yani kabuk artık değişsin. Yoksa  bana ne mi ? diyorsunuz? hatta yine yoksa diyorum hani Salmanın  böylesi ızdırap çekmesi, maduriyet yaşaması, içinizden birilerine her hangi bir menfaat mi sağlıyor? yoksa 25 000 civarı halkınızla hayatınızdan –yaşantınızdan-çok memnunsunuzda biz mi göremiyoruz? tabi bunlar ve nice sorular, insanın kafasına doğal olarak takılıyor. Eğer amaç başarmaksa tabi bunlar geçerli, yoksa ne diye kafa patlatalım ki?

                Değerli dostlar!  Amaç başarmaksa karınca misali bu değirmene su taşıma noktasında safların artık belli olma zamanı geldi ve geçiyor. Kabuğunuzdan çıkınız ve etrafa bakınız. Biz kimiz? amacımız ne ? ve ne yapmaya çalışıyoruz? kimlerle, neler yapabiliriz? bunun vakti sanırım geçmek üzere, Bu işin –çocukça yaşantıyla-düşünceyle-Allahın istemediği yaşantı biçimiyle – bu tür gayrı meşru( alemci )kafalarla yada kafadaki insanlarla sonucunun alınamayacağını artık görmelisiniz diyorum hesap- hesap- hesap diyorum. üzülerek ifade etmeliyim ki, bu yazımdan da sizlerin –salmanın menfaatleri cihetinde, birliğiniz beraberliğiniz doğrultusunda adı göremesem, daha yazı yazmama da gerek görmüyorum. Çünkü yazmış olmak için  yazmak istemiyorum. Yapılan  ne iş olursa olsun, ya bir fayda  celbetmeli, yada bir zarar def etmeli.^’ Yoksa  beynimi yoracak çok iş var. Sizleri seviyorum-saygılar sunuyorum-herşey gönlünüzce olsun. Sürçülisan olmuşsa af ola

 –yasar_efiloglu@hotmail.com.   0539 206 21 70

Yaşar EFİLOĞLU

İstanbul Sultanbeyli Belediyesi

Veteriner İşleri Müdürü

Teftiş Kurulu Başkanlık Uzmanı

Related Articles

1 Yorum

  1. sayın efiloğlu ,soyadınızdan anlaşıldığı üzre salmanlı değilsiniz ancak yazılarınızda hep salman ı konu ediyorsunuz yoksa salman dan evli misiniz ama olsun fikirleriniz çok güzel ama sizin önerileriniz buralarda zaten uygulanıyor,mücadeleler veriliyor.dertlerimize sözcü olduğunuz için teşekkürler…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
19AboneAbone Ol

Çok Okunanlar