17 Haziran 2024 Pts

Jandarma’nın Akkuş Orman Müdürlüğü Operasyonu

Tutuklanan 14 şüpheli ifadelerinin ardından çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

 

 

 

 

 

 

Jandarmadan
 
Akkuş Orman Müdürlüğü Operasyonu
 
14 gözaltı
 
ORDU’nun Akkuş İlçesi’nde Orman İşletme Müdürlüğü’ne baskın düzenleyen jandarma, ihaleye fesat karıştırma, rüşvet ve yolsuzluk suçunu işledikleri gerekçesiyle çoğu kamu görevlisi toplam 14 şüpheliyi gözaltına aldı. Akkuş AK Parti İlçe Başkanı İ.K. ve ağabeyi E.K.’nin arasında bulunduğu 14 şüpheli ifadelerinin ardından çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
 
Yaklaşık 5 aydan bu yana süren teknik takip ardından dün sabah erken saatlerde jandarma, Akkuş Orman İşletme Müdürlüğü’ne baskın düzenledi. Orman İşletme Müdürlüğü ve bazı orman kooperatifleri arasında ağaç kesimi, ihale ve nakliye işlerinde ihaleye fesat karıştırma, rüşvet ve yolsuzluk iddiaları üzerine düzenlenen baskında çoğu kamu görevlisi toplam 14 kişi gözaltına alındı. Orman İşletme Müdürlüğü’nden 50 klasör, 1 bilgisayar ve çok sayıda CD’ye el konuldu. Operasyon sonunda aralarında AK Parti Akkuş İlçe Başkanı İ.K. (32) ve Orman Kooperatifi Başkanı ağabeyi E.K.’nin (36) yanı sıra Akkuş Orman İşletme Müdürü M.Y. (40), Orman İşletme Müdürlüğü görevlileri N.K. (34), M.K. (39), Y.A. (29), K.A. (35), K.G. (43), H.Ç. (48), Koçcuvaz Köyü Muhtarı İ.S. (35), Çamalan Köyü Muhtarı Ş.G. (35), Koçcuvaz Köyü Orman Kooperatifi Başkanı M.K. (31) ve E.E. (42) ile M.E. (64) ifadelerine başvurulmak üzere gözaltına alındı. Jandarmanın gözaltına alınanların dışında 2’si kamu görevlisi 3 şüpheliyi de aradığı belirtildi. Gözaltına alınan 14 şüpheli i savcının tutuklama istemi ile dün gece yarısı nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi mahkeme bugün sabaha kadar süren yargılamanın ardından 14 şüpheliyi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı.
 
7 Kasım 2009 16:28 

Haber: Milliyet Gazetesi ve Memurlar Net İnternet Sitesi

 

 

 

Ak Parti Akkuş İlçe Başkanı

İzzet KAŞIKÇIOĞLU’ndan

Jandarma’nın Akkuş Orman Müdürlüğü Operasyonu Haberine

Düzeltme

Ben Sanık Değil, Tanık Olarak İfade Verdim. Serbest Bırakıldım

" 07.11.2009 Tarihinde gerek siteniz gerek ise bazı basın yayın kuruluşlarında yayınlanan haberlerde beni ve diğer 13 kişinin sanık olarak tutuklanıp. İfadelerin ardından serbest bırakıldı şeklinde haberler yayınlandı. Sayın site yönetimi ve basını takip eden tüm kişilere sesleniyorum. Benim bu olayda bir konuda bilgime başvurulup ifadem alındı. Sanık olarak değil, tanık olarak ifade verdim. Daha sonra da serbest bırakıldım. Lütfen haberlerinizde Akkuş Ak Parti İlçe Başkanı İzzet KAÇIKÇIOĞLU’nun bu olayda sanık olarak değil, tanık olarak ifadesi alındı şeklinde düzeltirseniz sevinirim. Ayrıca gene bildiğim kadarı ile benimle birlikte 9 kişi de aynı şekilde tanık olarak ifade vermişlerdir. Bu olayda gene bildiğim kadarı ile 4 kişi sanık olarak ifadeleri alındı. Mahkeme devam etmekte olup, sanık ve tanık olarak ifadeleri alının tüm kişiler serbest bırakılmışlardır. "

İzzet KAŞIKÇIOĞLU, Sitemiz yönetimini 08.11.2009 Tarihi saat 21.15 de aramış ve haberde bu şekilde bir düzeltme yapmak istediğini belirtmiştir. İzzet KAŞIKÇIOĞLU’nun sözleri üzerine bu açıklama yayınlanmıştır. Akkuş internet sitesi, herkesin cevap hakkını kullanmasına her zaman imkan vermiştir.

Related Articles

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar