2 Aralık 2023 Cts

Jandarma ve Polis, Akkuş-Ünye Yolunda Kontrol ve Güvenlik Tedbiri Neden Almıyor?

Fındık Toplama Dönemi Bitene Kadar Tedbirler Sıklaştırılsa Olmaz mı?

Akkuş ve Ünye Jandarma ile Polis Kuvvetlerinin

Akkuş-Ünye Yolun Üzerinde

Herhangi Bir Kontrol Yaptıklarını Görmedik

Akkuş İnternet Sitesi Yönetimi olarak 7 Ağustos Cumartesi günü saat 13.30 da Akkuş'tan hareket ettik. Ünye İlçesine doğru yola çıktık. Aile fertlerine kimliklerini hazırlamalarını yolda sık sık kontrol olabileceğini söyledik. Çünkü kısa bir süre önce bu yolda jandarma ekibi saldırıya uğramış ve bir askerimiz şehit olurken 2 askerimizde yaralanmıştı. Olay bölgesinde 83 adet terör örgütü silahına ait kurşunlar bulunmuştu. Karadeniz bölgesinde ve Akkuş bölgesinde bu tür olayların olması sadece bölge için değil, ülkemizin güvenliği içinde çok önemliydi. Bu bilinçle ve bu yolda yapılacak kontrol ve aramaların gayet doğal olduğu düşüncesi ile hareket ediyorduk. Ancak 61 KM yol bitti. Hiç bir kontrol yoktu. Daha doğrusu yol boyunca ne bir asker nede bir polis görebildik. Dedik ki, ama bunun kaçarı göçeri yok. Ünye girişinde yüzde yüze bir kontrol vardır. Kimlikleri kaldırmayın dedik. Ancak ne Ünye girişinde nede Ünye içinde ne bir kontrol nede bir arama hatta nede bir polis ekibi görebildik.

İnanın çok şaşırdık. Bize göre konu çok önemli ve kayda değer bir gündemdi. Aradan bir hafta bile geçmemişti. Sanki hiç bir şey olmamış gibi rahat olmak, bizi pek sevindirmedi.

En azından fındık toplama zamanı içerisinde yol boyunca arama ve kontrol noktaları oluşturulsa, belli mesafelerde arama ve kontroller yapılsa olmaz mı?

Sivil ekip var mıydı yok muydu onu bilemiyoruz. Ama sivil ekip olsa bile caydırıcı olması açısından resmi ekiplerde kontroller yapsalar daha iyi olmaz mı?

Akkuş Kaymakamlığı, Akkuş Jandarma Birliği Komutanlığı, Ünye Kaymakamlığı ve Ünye Jandarma Birliği Komutanlığı ile Ordu Valisinin, bölgenin güvenliği için, insanlarımızın, askerlerimizin can güvenliği için bu yolda bölgede ve Ordu ilinde gereken tedbirleri almalarını Akkuş İnternet Sitesi olarak, Akkuşlular ve Ordulular adına önemle arz ediyoruz.

Olay oldu. Şehit'i uğurladık. Askerlerimiz iyileşiyor. Valimiz bölgeye geldi geri döndü. Basında haber yayınlandı. Olan oldu. Geldi geçti deyip, her şey normal seyrinde gibi davranış içinde olacaklarına ve bu düşünce içinde olacaklarına asla inanmıyoruz. Güvenlik kuvvetlerimiz gereken neyse yapacaklardır.

Gördüğümüzü ve yaşadığımız olayları doğrusu ile eğrisi ile yazmak Akkuş İnternet Sitesinin Prensiplerindendir. Askerlerimizi saldırı olduktan sonra köyde kaldığımız bir hafta içersinde Jandarma Helikopterinin köylerde alçak uçuş yaparak gözetleme ve izleme yaptıklarını gördük. Şahit olduk. Köylerdeki bu kontrol ve gözetleme işine köylülerin ve bizlerin ne kadar çok sevindiğini, köylülerin helikopter geçerken el salladığını, var olsun devlet, var olsun ordumuz ve var olsun jandarmamız dediğini şahit olduk. Bizlerde helikopterleri sevgi ve minnet dolu gözlerle izledik. Ordumuz ile gurur duyduk her zaman ki gibi, Bu çalışmaya tam puan verirken,

Ünye-Akkuş yolunda kontrol ve arama çalışmaları görmemiz bizleri üzmüştür.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar