18 Mayıs 2024 Cts

İstanbul’daki Çamaşlılar Derneği 7. Kongresini Yaptı

İlimizin, İlçelerinden ve Beldelerinden Haberler. Ordu Atılım Gazetesinin Sitemize Gönderdiği Haberi Sizlere Paylaşıyoruz

 

İstanbul’da bulunan Çamaşlılar 7. kongresini yaptı

Zeytinburnu’nda bulunan Ordu İli Çamaşlılar Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği 7. kongresini yaptı. Divan başkanlığını Salih Ziya Cörüt’ün yaptığı kongrede divana sunulan tek liste oy birliği ile kabul edildi. Genç bir ekibin yönetime geldiği gözlenen kongreye katılım oldukça yüksekti. Zekayi Tepe, Ali Çelik, İlyas Bölükbaş, Zülfü Bolat, Ahmet Gedik, Sezai Çelik ve Namık Giden’in yönetim kurulu üyesi seçildiği kongrede, derneğe yeni bir yer almak için yapılan yardım kampanyasında ise 150 bin YTL ye yakın para sözü alındı. Yüksel Kilim’in 3 bin YTL vererek başlattığı yardım kampanyasında iş adamı Mehmet Şahin, dernek için toplanan paranın toplamının üçte biri kadar da kendisinin destek vereceğini söyledi.

Gençler şevkimizi kamçılıyor

Ordu İli Çamaşlılar Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin Ordu dernekler Federasyonu (ORDEF)in kurucu derneklerden biri olduğunu söyleyen Divan Başkanı Salih Ziya Cörüt, “Çamaş Derneği ORDEF’in kurucu ilçe derneği olması ve burada görev alan arkadaşlarımızın halen federasyonda görev alması, yeni jenerasyondan genç arkadaşlarımızın bu görevlere talip olması bizim şevkimizi kamçılıyor. Çamaş ilçe derneği her zaman güzel işlere imza atmıştır. Yeni yönetime gelen arkadaşlarımızın da bu bayrağı daha yükseklere taşıyarak çok daha güzel hizmetlere imza atacaklarını temini ediyorum.” dedi.

Bu meşale bir şekilde taşınacak

Çamaş ilçe derneğinde 8 yıl başkanlık yapan Şehittin Çelik, görev yaptığı süre içerisinde kendisine destek veren hemşehrilerine teşekkür ederek başladığı konuşmasında, yeni seçilen yönetime de gereken desteğin verilmesini istedi. Çamaşlıların İstanbul’da yaktığı meşalenin bir şekilde taşınması gerektiğini vurgulayan Çelik: “Ben bu görevi 8 yıldır taşıdım. Dernekçilikte başarı tabelanın inmemesidir. Biz 8 yıldır bu meşaleyi söndürmeden bu güne kadar geldik. Bu bizim için bir başarıdır. Ben Ordulular Kültür Derneği Genel Başkanı sıfatıyla hemşerilerime hizmet etmeye devam edeceğim. Katılımlarınızla bana burada da destek vereceğinizden eminim.” şeklinde konuştu. Çamaşlılarla her zaman gurur duyduğunu dile getiren Şehittin Çelik, derneğin borcu olmadığını banka hesaplarında ise 4 bir YTL’ye yakın paraları olduğunu söyledi.

Çamaşlılar mantığını ön plana çıkarttı

Av.Mehmet Yıldız da denetleme kurulu üyesi seçildiği Ordu İli Çamaşlılar Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin 7. kongresinde yaptığı konuşmasında, “Biz daha evvel hep mantığımızı arka plana atarak duygularımızı ön plana çıkartıyorduk. Bu sefer arkadaşlarımız mantıklarını duygularının önüne çıkarttılar. Çamaşlılar, bu kez derneğin menfaati neyse onu yaparız olgunluğunu gösterdiler. Yeni seçilen arkadaşlarımızın bu görevi almalarını isteyenlerden birisi olarak, yüklerinin biraz daha arttığını söyleyebilirim. Arkadaşlarımızın bu yükün altından kalkabileceklerine inanıyorum. Zorlandıkları takdirde de en büyük zorlamanın benden geleceğini bilmelerini, denetleme kurulu üyesi olarak yaptıkları her işin denetleneceğini bilmelerini istiyorum. Çamaş derneğinin yaptığı atılımların yeni yönetimle daha da artacağına inanıyorum.” dedi.

Hedefimiz derneğe mülk kazandırmak

Ordu İli Çamaşlılar Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin Zeytinburnu’nda bulunan dernek merkezinde yapılan 7. kongrede tek listeyle seçilen yeni yönetim kurulu Zekayi Tepe’yi dernek başkanı olarak seçti. Çamaş, Budak Köyünde doğan Tepe 28 yıldır İstanbul Avcılar’da oturuyor ve mali müşavir olarak çalışıyor. Üç yıldan bu yana Çamaşlılar derneğinde üye olarak birçok etkinliklere katılan Zekayi Tepe, Dernek yöneticilerinin kendilerine, “Biz bu görevi gençlere bırakmak istiyoruz.” diyerek teklifte bulunduklarını söyledi. Kendilerine yapılan bu teklifi arkadaşlarıyla birlikte değerlendirerek böyle bir oluşum içine girdiklerini açıklayan Tepe, yaptığı konuşmada, “Bizlere gösterdiğiniz güvene ve teveccühe teşekkür ediyorum. Bu güne kadar derneğe hizmet veren herkese ayrı ayrı teşekkür ederim. Bizden yapılması istenen şeyler var. Yeni bir seçimle yeni bir umudun başlangıcı oldu. Sizlerin verdiği destekle derneğimizin ihtiyaçlarına cevap vermeye, derneği daha üst seviyelere taşımaya gayret edeceğiz. Daha evvel görev yapan arkadaşlarımızla omuz omuza birlikte bu göreve devam edeceğimize inancım tamdır. En büyük sorunumuzun insanlara ulaşamama, onlarla iletişim kuramama olduğuna inanıyorum. İstanbul çok büyük bir şehir Çamaşlılar İstanbul’un dört bir yanına dağılmış durumdalar. Öncelikle bu insanlara ulaşmak için bir web sitesi oluşturacağız. Yaptığımız çalışmaları, faaliyetlerimizi üyelerimiz oradan takip edebilecekler. Hemşerilerimiz derneğimizin faaliyetlerinden haberdar olması için bunu çok önemsiyoruz. Bizlerden beklentiler umutlar çok fazla. Sizlerin desteği olmadan bu hedeflere ulaşmak derneği bir adım öteye götürmek pek mümkün değil. Yönetimdeki arkadaşların özveriyle çalışacaklarına kanaatim sonsuz. Biz gerekirse ailemizden ve işimizden zaman çalarak burada üstlendiğimiz görevlerimizi yerine getireceğiz. En büyük hedefimiz ise bu derneğe bir mülk kazandırmak olacaktır.” dedi.

Yeni seçiler yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu.

Yönetim Kurulu Asil Üyeler

Zekai Tepe

Ali Çelik

İlyas Bölükbaş

Zülfü Bolat

Ahmet Gedik

Sezai Çelik

Namık Giden

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler

Hüseyin Pelit

Mustafa Uygun

Yılmaz Yaman

Sezai Sade

İsa Giden

Yaşar Ateş

Mustafa Özkan

Denetleme Kurulu

Asil Üyeler

Av.Mehmet Yıldız

Sezgin Şahin

Özgür Çelik

Yedek Üyeler

Birol Bölükbaş

İsmet Şahin

Ali Osman Yıldız

Disiplin kurulu

Asil Üyeler

Naci Kesik

Mustafa Pelit

Muzaffer Özkan

Yedek Üyeler

Mehmet Yılmaz

Orhan Özkan

Necati Çıtır

Haber: Ordu Atılım Gazetesi Haber Müdürü Fahrettin bey Tarafından Sitemize Gönderilmiştir. Ordu Atılım Gazetesine ve Fahrettin bey çok teşekkür ediyoruz.

Related Articles

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar