27 Eylül 2021 Pts

İstanbul Emniyet Müdürlüğünün, Akkuşlu Şehit Polis Ailesinin Dövülmesi Olayına İlişkin Açıklaması

İstanbul Emniyeti Konuya Açıklık Getirdi

Sample Image

İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNÜN
BASIN AÇIKLAMASI

   10.10.2008 tarihli bazı televizyon kanallarının ana haber bültenlerinde ve 11.10.2008 tarihli bazı gazetelerde “Polis, şehit polisin yakınlarını dövdü” başlığı altında gerçeği yansıtmayan haberlere yer verildiği görülmüştür.

  Trafik sıkışıklığı nedeniyle taraflar arasında yaşanan tartışmanın bir şehit yakınının hastaneye yetiştirilmek üzere ters yola girdiğinin görülmesiyle, tarafların birbirlerinden karşılıklı özür dilemeleriyle tartışma sona erdirilmiştir.

Şehit ailesinin konu ile ilgili gerçeği yansıtan açıklamalarına dair görüntüler www.iem.gov.tr adresimizde yayında olup, polis tarafından şehit ailemize herhangi bir şiddetin uygulanmadığı, şehit ailesi tarafından da teyit edilmiştir.
 Kamuoyunun bilgisine sunulur.11.10.2008
 
İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

KONU İLE İLGİLİ BASINDAKİ HABERLERE GÖZ ATALIM.

Akkuşlu Şehit Ailesine İstabul’da Polis Dayağı Yazdır E-posta
Şehit Ailesini Dövdükleri için kendileri ile gurur duysunlar

Diyarbakır’da, PKK’lı teröristlerin servis minibüsüne düzenlediği hain pusuda, 4 aylık hamile eşi Seda’yı kurşunlardan korumak isterken, şehit düşen polis memuru Ramazan Tavşancı’nın ailesi bir haftada ikinci büyük acıyı yaşadı. Tavşancı’nın şehitlikte fenalaşan kardeşi Sami’yi hastaneye yetiştirmek isteyen yakınları polis memurlarının saldırısına uğradı. Üzücü olay şöyle gelişti:

Sample Image

13 yıllık polis memuru Ramazan Tavşancı (34) ile 4 aylık hamile eşi ve meslektaşı Seda, servis otobüsüyle evlerine dönerken PKK’lı teröristlerin otomatik tüfeklerle açtıkları çapraz ateşin ortasında kaldı. Silah seslerinin yankılanmasıyla eşini koltuktan aşağı iterek koruyan ve elinde silahıyla şehit olan Tavşancı, önceki gün Edirnekapı Şehitliği’nde resmi devlet töreniyle toprağa verildi.

ACISIYA DAYANAMADI

Eşi kucağında can veren acılı eş Seda, 6 yaşındaki oğlu Çağrı, Tavşancı’nın ağabeyleri Niyazi ve Sami, dün Edirnekapı Şehitliği’ne gelerek, önceki gün toprağa verdikleri şehitleri için dua etti. Acının büyüklüğüne dayanmayan ağabey Sami Tavşancı, bu sırada aniden kardeşinin mezarının üstüne kapaklanarak, fenalık geçirdi. Sami Tavşancı’nın mezarın üzerine yığılmasıyla paniğe kapılan Tavşancı ailesi, ikinci bir ölümle karşılaşmamak için hemen hastanenin yolunu tuttu.

UTANÇ TABLOSU

Vatan Caddesi üzerindeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün arkasında bulunan hastanenin önüne doğru ilerlerken, yanlış yola girdiklerini fark eden Tavşancı ailesi otomobille geri geri giderken, arkalarında bulunan 34 TH 994 plakalı sivil otomobildeki 3 polisle tartışmaya başladı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü binasının tam da önünde yaşanan tartışmaya, kısa bir süre içinde 4 trafik polisi de katıldı. Tartışmada kısa bir süre sonra yumruklar konuşmaya başladı.

Küfür edip saldırdılar

Yediği dayak sonucu iki gözünün altında da morluklar ve darp izleri oluşan acılı ağabey Niyazi Tavşancı, “Hastamız olduğunu, hastaneye yetiştirmeye çalıştığımızı söylememize rağmen 4 resmi trafik polisi ve 3 sivil bize saldırdı. Şehit yakını olduğumuzu söyledik. Aldırmadılar. Küfür ettiler, polisiz, vatanseveriz diye geçinen insanlar bunlar. İki gözüm de morardı. Yüreğimdeki acıya bir de bu eklendi” dedi.

RAMAZAN BOŞUNA MI ÖLDÜ

Şehit kardeşinin mezarında fenalık geçiren ve hastane yolunda polisten dayak yediklerini belirten diğer kardeş Sami Tavşancı ise “Önceki gün ağabeyimi ellerimle toprağa verdim. Baygın halde polisten dayak yiyoruz. Böyle bir şey olamaz. Kardeşim boşuna mı öldü” diye konuştu.

KAÇ KİŞİYDİ SAYAMADIM

Kavga sırasında yüzünden yaralanan Tavşancı ailesinin bir yakını da “Kaç kişi olduklarını sayamadım. 15’e yakın sivil ve resmi polis vardı. Ben şehidimi boşuna mı toprağa verdim” dedi. Sami Tavşancı’ya, 29 Mayıs Hastanesi’nde ayakta tedavi yapıldı. Tavşancı ailesi daha sonra yeniden Edirnekapı Şehitliği’ne dönerek şehit kardeşlerine dua okumaya devam etti. Haber : Memurlar Net İnternet Sitesi

Mete YILMAZ /İSTANBUL

 

sitemizde yayınlanan haberlerden bazıları

İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ EN ÜST DÜZEY YETKİLİSİ VE AKKUŞLU ŞEHİT POLİS RAMAZAN TAVŞANCI’NIN KARDEŞLERİNİ DÖVEN POLİS MEMURLARI, AKKUŞLU ŞEHİT YAKINLARINDAN ÖZÜR DİLEYECEK

ÖZÜR DİLEYECEKLER

Şehitimizi toprağa verdikten bir gün sonra, kardeşlerinin emniyet mensuplarınca tartaklandığı haberlerini basından öğrendik. Şehit yakınlarımıza yapılan bu davranışları kınıyoruz. Suçluların hemen cezalandırılmasını istiyoruz.

 

Related Articles

8 YORUMLAR

 1. bende kuşculu polisim başbakanın yakın koruma polisi olarak başbakanlıkta calısıyorum..olaya karısan serefsiz kahpe polisleri lanetle kınıyorum..ilk fırsatta iç işleri bakanı beşir atalayı olaydan haber edecegimden şüpheniz olmasın

 2. bu kardeşimiz,vatanı için şehit oldu.geride bıraktıkları emanetli bu şekildemi korumalıyız.birde polis olacaklar,insanları şehit yakınlarına kalkan eller kırılsın.onların acısı çok büyük,yaralı allahım ailesine ve eşine sabır versin.çok üzüldüm.kahrolsun PKK.Allahım belelarını versin bunların hayvandan farkı yok..kahrolsun pkk.

 3. “Güvendiğim dağlar sana da mı karlar yağdı” demedim. Demiyeceğim. OLaki kar yağsa, buz tutsa bile geçer kara kış. …Nisan güneşinde erir kar.
  Her yanı sarar çağ bahar.
  Hani bir söz var: “Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazmayı nasip etmesin.”
  Diyorumki: “o günler tez gelsin. Bana da Allah; ülkemi yönetenleri kınayan haberleri yazmayı nasip etmesin.hem böylece site duvarına da çarpmamış olurum”
  Saygılarımla.

 4. Yi
  Nerede Akkuş?
  Nerede siyasiler;
  belde belediye başkanları,
  İlçe belediye başkanı,
  il meclis üyeleri,
  parti yönetimleri,
  oda, sendika,
  dernek, kooperatif yetkilileri,
  Köy-mahalle muhtarları, heyetler,

  belediye meclis üyeleri,
  yazarlarımız, ozanlarımız
  Nerede gençlik, nerede gençler…?
  İşçi, memur, esnaf, sanatkar, reçber..

  Binlerce yürekten çıkarsa tek bir ses.
  Binlerce ciğerden gelirse O nefes,
  Yukarıda,
  Tek bir ışığa,
  Tek bir yıldıza, bakarsa herkes
  Kurtuluşun güneşi doğar o zaman…”

  5 Ekim Pazar .Bu köşedeki çağrımı yineledim yukarda.
  Boğazım yırtılma pahasına… bir daha bir daha…
  Çağıracağım:
  Korkuyor musunuz?
  O, ölenler sizin öz evladınız olsa ne yapardınız?
  Halk iftar çadırlarında sıra beklerken
  siz ve ben
  soframıza sıcak pide götürebilenlerdeniz.
  Siyaset yapanlar, yönetimdeki diğer söz sahipleri&
  Neredesiniz? Neredesiniz? Neredesiniz !!!!! ?

  Akkuş İnternet Sitesi hodri meydan. Yarın seçimler geliyor. Ölene, ezilene,
  tartaklanana, kendi öz vatanında köle muamelesi yapılan bu şerefli şehit yakınlarına sahip çıkmayan sizler yarın hangi cüretle çıkacaksınız halkın karşısına. Bu ülkeye mi borcunuz var? Bu ülkenin vatandaşlarını aşağılayan oligarşinin yönetimine mi? Dedelerinizi düşünün. Yarın aynı muameleye sizinçocuklarınızında tabi olacaklarını düşünün.Bir nebze vicdan varsa sizde bir şeyler yazın aha burala ahaburalara…

 5. “Şehit yakınlarına yapılan bu davranışları kınıyoruz”
  Türkiyede 70 milyon kişi de şehit yakını.
  Cümle şöyle olmalı:
  Bu polisler kimin polisi? Maaşlarını nereden alıyorlar? Yasaların uygulanması ile 1. dereceden görevli, sorumlu bu polisler yasaları nasıl çiğner? Bu cüreti nereden alırlar.
  Polis memurdur. Bağlı olduğu iç işleri bakanlığının havasını koklar, emirlerini alır, arazide öyle davranır.
  ……
  ……

  …..
  Umarım yukarıdaki
  bu haber asılsızdır. Ben de bu satırları yazmamış olurum. Bunlar ülkemizin gerçekleri, yazmaktan bile utanç duyuyorum. Hey gidi Türkiyem hey hey!
  Ne günlere, ne ellere&
  Vay be…Vay be…
  Gün olur sorulur hesabı…Şehit yakınlarına yapılan bu davranışları kınıyoruz

  SİTE YÖNETİMİ: Sayın Hocam, Başkanım, Site yönetimi olarak, konuyu bir kaç noktadan araştırdık. Bir tartışma ortamı olduğu doğru, ancak sinirlere hakim olamama her iki tarafta da olmuş, bizde bu konuyu fazla uzatıp, şehitimizi bu tür konular ile anılmasını istemiyoruz. Birde suçu olmayan diğer Emniyet mensuplarını da yıpratmamak lazım diye düşünüyoruz. Sadece şehitimizle ilgili olarak polis ile tartışma konusunu site olarak bitirdik. Diğer konularda elbette yazmaya devam edeceğiz. Şehit yakınlarından aldığımız bilgiye göre de İstanbul polisinin sadece tartışma konusu dışında şehit ailesine çok ilgi gösterdiği her konuda yardımcı olduğu, an ve an yanlız bırakmadığı, hep beraber şehit ailesi ile ağladıklarını öğrendik. Polisi de bizim şehiti de bizim. Siteye katkılarınızdan dolayı ayrıca size çok teşekkür ediyoruz. Sitemiz ailesinde sizleri görmek isteriz. Yakında sizlere bu konuda teklifimiz de olacak, Akkuş için, Akkuşlular için çalışmaya devam, hep beraber

 6. Adliye Saraylarının en görkemli yerlerine yada duruşma salonlarına yazılan “ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR” cümlesinin ne demek olduğunu hala anlamış değilim. Bana çok yabancı geliyor? Diyeceksiniz ki ne var bunda Bu cümle Adelet Devletin Temelidir”diyeceksiniz. Onu bende biliyorum da ülkemizdeki adalet anlayışını bu cümlenin içine yerleştiremedim. Sayın Site yönetiminden bende yardım istiyorum: Ülkemizde Vergi, sağlık, eğitim,gelir ve Yargı adaletinin hangisi mükemmel yada saydığımız adalet varmı? Eğer bu adalet Bu develetin temeli ise yada Bu devletin temeli bu adalet ise…Sayın site yönetimi anlatmakta zorluk çekip bıraktığım boşluğu doldurarak bana bu ülkemizdeki adalet anlayışını banada anlatın. Saygılarımla…

 7. İstanbul Emniyet Müdürlüğünün açıklaması bir vatandaş olarak beni hiç tatmin etmedi.Hep haksız ve güçlü olanlar galip geliyor.Sorumlulara sorumsuzluğunun bedeli ödettirilecek yere hemen yapılan haksızlığın üstünün örtülmesine özen gösteriliyor. Şunu unutmayalım ki; Adalet Medeniyetin ölçüsüdür. Adalet hem ülkenin, hemde ülke adına adalet dağıtanların ahlaki ve medeni seviyelerini gösterir. Adaleti kirletenlerde bu ülkede yaşadıklarına göre bozulan kirlenen adaletsizlik batağından onlarda etkilenecektir.Nerde olursa olsun, yapan kim olursa olsun gericiliğin bir simgesi olan Adaletsizliğe her zaman savaş açmalıyız. Medeniyetin ölçüsü, kalkınmanın temeli. varsa da yoksa da Adalet, adalet, adalet……

  SİTE YÖNETİMİ: Aynen katılıyoruz. Ve bu sözleriniz altına imzamızı atarız

 8. sehidimizin ailesine yapilan terbiyesizligi kiniyoruz hem sehit ver bu vatan icin ustunede dayak ye istanbul emniyet mudurlugunun ozur dilemesi sehit ailesinin acisini dindirecekmi bence istabbul emniyet mudurlugunun ozur dilemesinden once dayak atan memurlar hakkinda bi seyler yapmasi lazim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,459BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
14AboneAbone Ol

Çok Okunanlar