12 Nisan 2024 Cum

İnternet Siteleri Hangi Çalışmaları Yapıyorlar

Web Sitelerini Küçümsemeyin Sakın

WEB SİTELERİNİ KÜÇÜMSEMEYİN SAKIN!!

     Acaba bilgi çağında yaşayıp da internetin ve bilgisayarın önemsiz olduğunu düşünen var mıdır aranızda?

  Ya da kitleler arası iletişimde hala interneti tanımıyorum diyen birine rastladınız mı son yıllarda?

 

  İnternet, yani bir çok bilgisayar sisteminin birbirine bağlandığı ve dünya çapında yaygın olarak her geçen saniye daha da büyüyen bir iletişim ağı..Sizce bu harika buluş,vatan millet hayrına kullanılmaktan daha güzel bir şekilde değerlendirilebilir mi?

 

  Vatanımız, milletimiz, bayrağımız toprağımız..Hepimiz hemen hemen her gün bu gibi insanın kulağına hoş gelen lafları sık sık kullanırız..Ama gelin görün ki, memleketi için kim ne yaptı sorusuna tatmin edici bir cevap da veremeyebiliriz..

 

  Bir beldeyi, kasabayı ya da ilçeyi korumak ve geliştirmek adına kurulan dernekler sizce görevini ne kadar yapıyor?

 

  Ya da köy adlarına kurulmuş olan internet sitelerini küçümseyen kimseler, iş icraata gelince o sitelerin yaptığı işin yarısını ne kadar yaklaşıyor?

 

  İnsanlar arasındaki birlik ve beraberliği kuvvetlendiren, insan ilişkilerini yüksek seviyede tutan, belediyelerin yaptığı hizmetleri anı anına bilgisayar karşısındaki vatandaşlara duyuran, düğünü olanların duyurusunu yapan, çoğu zaman insanları kapı kapı düğün kartı dağıtmaktan kurtaran, cenazesi olanların acısını paylaşan, derdi olanlara derman olan, hasta olanların yardımına koşan internet sitelerinin iletişimdeki payı sizce küçümsenebilir mi?

 

   Bugün baktığımızda, yardım adına kurulmuş birçok köy ve belde derneklerinin, kahvehaneden bir farkı olmadığını görüyoruz..İyiliğin, güzelliğin, hizmetin ve yardımseverliğin konuşulması gereken masalarda, iskambil kağıtlarına ve oyun taşlarına şahit oluyoruz..Kulaklarımız önemli projelerin ve fikirlerin vermiş olduğu umutlu ve heyecanlı sesleri duymak isterken, bizler o masalarda okeye dönenlerin ve kumarda kazananların sevinç çığlıklarına tanıklık yapıyoruz..

 

  Ayni köyün suyundan içmiş, çocuklukları ayni mahallede geçmiş, ayni sıralarda okumuş insanlar gün gelir hayat şartları dolayısıyla farklı şehirlerde ekmeklerini arayabilirler..Doğduğun yer değil, doyduğun yer lafı elbette ki boş bir laf değildir..Ama şu da bir gerçektir ki, insanların memleketlerinden uzak kalması, onların içinde memleket sevgisi olmadığı anlamına gelmez..

 

   Maddi sıkıntılar nedeniyle tatillerinde köyüne gidemeyen, çocukluğunu geçirdiği  yaylalarda o temiz havayı soluyamayan ama her şeye rağmen bir memleketi olduğunu unutmayıp onun için bir şeyler yapmaya çalışan o kadar çok insan var ki..

 

İşte internet sitelerinin asıl amacı bu insanların derdine merhem olmaktır..

 

Köy hasreti çeken insanların az da olsa hasretlerini dindirmeye çalışmaktır..

 

Bir insanın yoğun iş stresinden sonra evine gelip, köyünün resimlerini görmesi, yöresel müziklerini dinlemesi ve memleketinde ne olup ne bittiğinin haberini edinmesi az şey değildir..

 

   Allah doğup büyüdüğü toprakları ihanet etmeyerek onun için bir şeyler yapmaya çalışan bütün iyi niyetli ve temiz yürekli insanları korusun..

 

Allah bizleri, memleketini para için, hırs için satan ve insanların bu yöndeki temiz duygularını istismar eden kötü niyetli kimselerden de korusun..

 

Erdal KORKMAZ

 

Related Articles

2 YORUMLAR

  1. Sevgili abicim gerçekten haklısın bizler çabalasakda bazı kişiler bu cabamızı görmezden geliyor ve bizlere desteklerini kesiyorlar bizler ise doğduğumuz memleketimiz ve ilçemiz için çalışan site yöneticileri bazi zamanlar yanlız kaldığımızı hissediyoruz sizin gibi büyülklerimizde olmaza bu hiç çekilmez
    saygılarımı sunuyorum bütün site çalışanlarına ve sana da erdal abiii

  2. Kardeşim erdal eline yüreğine sağlık paylaştığın duyguların artısı var eksiği yok, yalnız toparlayıpta yazamadığım bir mevzu kaleme aldığın bu, konu biz burdan çırpınırken insanların tek bir sözü var bu sitecilerle başımız belada 🙂 kardeşim biz aydın olmaya çalıştığımız sürecede diyecekler, az bir eleştiri yaptınmı senden kötüsü olmaz, az övdünmü senden iyisi olmaz, yani işin aslını sana ben söleyeyim ? belli kitleler var seni kaldırıp yerede vurdurmaya çalışır ama gücü yetmez oldu insanlar artık doğruyu yanlışı görür hale geldi ,) sanal ağlemi tanımayan kalmadı allah devletimize zeval vermesin sen emin adımlarla yoluna devam et allah yolundan alı koymasın wep sitelerinin ne kadar doğru ne kadar yanlış olduğuna gelincede görünen köy kılavuz istemez 😀 http://www.alankoyu52.com site yönetimi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar