16 Haziran 2024 Paz

İlçemize Fakülte ve Meslek Yüksek Okulu Açılması Çalışmaları Ne aşamadadır.

 AKKUŞLU ÖĞRENCİLERE YARDIM KAMPANYASI BAŞLAMIŞTIR.

  • Bu güzel ayda ben asgari ücretle çalışan biri olarak 250 00ytl kampanyayı başlatıyorum bu parayı bana hesap numarası geldiği zaman akkuşdaki bankaya havale edeceğim site yönetimindem bu konuda haber bekliyorum tüm akkuşlular duyarlı olacağını umarın akkuş Gedikli köyünden Hüseyin GÖKMEN ….. ( Yardım Kampanyasına ilk katılan Hüseyin GÖKMEN'i tebrik ediyoruz. Sitemizin daha önceki senelerde hazırlamış oluğu Akkuş'u tanıtıcı CD'sini hediye ediyoruz.)
  • Akkuş Milli Eğitim Müdürlüğünden Hesap Numarası Bekleniyor???????????????

Ordu Üniversitesi Rektörlüğüne, 19 Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Ferit BERNAY atandı.

{mosimage}{mosimage}

İlçemize Fakülte ve Meslek Yüksek Okulu Açılması Çalışmaları Ne aşamadadır.

Bu Konuda yapılan çalışmalar hangileri ve yapılması gereken çalışmalar hangileri olmalıdır.

Akkuşluyum Demek Ne Demektir. Akkuşluyum demenin bedeli nedir.

Sayın Rektörümüze Akkuşlular adına Akkuş İnternet Sitesi Yönetimi olarak; İlimize hoş geldiniz der. Ordu Üniversitesi Rektörlük görevinin hayırlı uğurlu olmasını dileriz.

Sayın BERNAY göreve başlayınca yapmış olduğu açıklamada; Yeni kurulan Üniversitelerde ilk zamanlarda çok zorlukların olacağını dile getirerek öncelikle Üniversitenin Kampüsünün oluşturulması gerektiğini daha sonraki aşamalarda ise Tıp Fakültesinin kurulması için çaba harcanacağını devamında ise Fakülte ve Meslek Yüksek Okullarının kurulması çalışmalarının devam edeceğini ifade etti.

İlçemize Kurulması gündemde olan Fakülte ve Meslek Yüksek Okulunun hızlandırılması için neler yapılıyor. Bildiğimiz kadarı ile Akkuş Belediye Başkanı Lütfi EFİL ORT TV de canlı yayında yapmış olduğu açıklamada İlçemizin Fakülte ve Meslek Yüksek Okuluna hatta Anadolu, meslek, ticaret ve düz liseye acil ihtiyaç olduğunu ifade etmiştir. Bunun yanı sıra Ak Parti Akkuş İlçe Teşkilatı, İl Encümenlerimiz de konuyu sık sık gündeme getirmektedirler. Her ne kadar bizlere intikal etmese de Akkuş Milli Eğitim Müdürlüğünün de konu hakkında çalışmaları olduğu düşüncesindeyiz. Eğitim konusu ile ilgili kişi ve kurumların ilçemiz için en iyi hizmetin gelmesinde çok çalıştıklarını düşünüyoruz.

 {mosimage}

Site yöneticileri olarak Akkuş Milli eğitimi konusunda görevli olan kişi ve kurumlar ile bu konuda yardımı olacak kişi ve kurumların ayrı ayrı değil, özellikle Fakülte, Meslek Yüksek Okulu ve Liselerin açılması ile Diğer büyük projelerde birlikte omuz omuza çalışmaları zamanı gelmiştir. Birlikten kuvvet doğar sözünü hatırlatarak, lütfen hep beraber biraz daha biraz daha fazla çalışalım. Akkuş dışında yaşayan Akkuşlulardan yada yardımı olan her kişiden destek isteyelim. Eğitim için, yavrularımızın geleceği için birlik olalım, bir olalım. tek vücut olalım.

Çalışmaları haber yapmak isteriz ki bizlerinde çorbada tuzumuz olsun.

Önerimiz Öncelikle bir  Eğitim Komitesi Kurulmalı yada özellikle Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde bu iş organize edilebilinir. Böyle bir girişimin varlığını haber yaparak Akkuşlulara duyurmak isteriz. Kurulan komitenin Kaymakamımız, Belediye Başkanımız, Belde Belediye Başkanları, bir kaç muhtar, İlçe Milli eğitim Müdürü, Müdürlüğün tespit ettiği teknik kişiler, Konu ile ilgisi olan diğer kuruluşların yetkilileri ve Siyasi Parti İlçe Başkanlarından oluşan bir heyetin Ordu Üniversitesi Rektörü Sayın Ferit BERNAY'ı ziyaret etmelerini, Görüşmede komite tarafından hazırlanan raporların sayın Rektöre sunulması sağlanarak, Akkuş İlçesinin Fakülte ve Meslek Yüksek Okuluna ne kadar çok ihtiyacı olduğu gerekçeleri ile anlatılmalı. ( Bu görüşmeler sık sık daha sonraki günlerde yapılmalı ) Aynı komite Valilik, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı, Ordulu Milletvekilleri, Dernekler, vakıflar, İş Adamları, ve katkı yapmak isteyen kişi ve kuruluşlar ile görüşmeler yapmalı. ( İlçe Milli Eğitim Komitesi; Fakülte ve Yüksek Okulların açılması işlerinin yanında İlçemiz merkezi ve Beldelere yapılması düşünülen Anadolu, Meslek ve liselerin açılması içinde çaba harcamalı, bunun yanı sıra ise Yeniden yapılması gündemde olan Okulların, yurtların, Öğretmen Lojmanlarının yapılması ile tamire ihtiyaç olan binaların tamir edilmesi işleri ile de ilgilenmeli ) Akkuş İnternet Sitesi Yönetimi olarak yapılan çalışmaları yayınlayacağımıza ve yardımlarımızı sürdüreceğimize söz veriyoruz.

{mosimage}

Salman-Akkuş Yolunun yapılmasındaki birlik ve beraberliği, Fakülte, Meslek Yüksek Okulu ve liselerin açılması ile eğitim konusundaki diğer çalışmalarda da görmek isteriz. Akkuşlular bunu yapacaktır. Yavrularımız, geleceğimiz için başka çareleri bulunmamaktadır. Bizler ve kendini Akkuşlu sayan herkes ve Akkuş'u sevenlerde bu çalışmalara destek vermeliyiz. Daha önceki senelerdeki seslenişlerimizin çok fazla ses getirmediğini düşünüyoruz ne olur bu sene Akkuşlu yavrularımızı sevindirelim. Bir silgi de alacak paranız yok mu, bir kalem, defter, çanta, cetvel, beslenme çantası, masa örtüsü, Öğrencilere bot, ayakkabı, gömlek, ceket, pantolon, okulların ihtiyacı olan Laboratuar cihazları, Futbol, basket topları, sınıfların boyanması için boya, fırça, yağlı boya, okulun ve lojmanların tamiri için boya, badana, çimento, kum, kiremit, bunların hiç birini yapamıyorsak bari nakliyesine yardımcı olsak. Sayılan eksikliklerin hiç birini yapamıyorsak. Akkuş'u unutuyorsak, geleceğimizi unutuyorsak, Sıla-i rahimin ne demek olduğunu bilmiyorsak. Geldiğimiz yerleri ne çabuk unutuyorsak, halen bana ne diyorsak. …….. söyleyecek bir şey yok demektir. Akkuşluyum demek o zaman bize yakışmıyor demektir. Akkuşluyum demek o kadar ucuz olmasa o kadar kolay olmasa demek, Akkuşluyum demenin her şeyde olduğu gibi bunun da bedeli vardır. Akkuşluyum demenin bedeli Akkuş'u ve Akkuşluları sevmek, yardımcı olmak, birlik beraberlik içinde olmak. İlçemizin kalkınması için çaba harcamaktır. Site Yönetimi olarak bu yolda olmaz isek yazıklar olsun bize……………. Eğitim konusunda yazacak çok konular bulunmaktadır. İleride yazı dizimiz devam edecektir. Bu arada Akkuş Milli Eğitim Müdürlüğünün sitemize açıklama yapmasını bekliyoruz.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar