16 Haziran 2024 Paz

İlçemizde Nihayet Baraj Yapımına Başlanıyor.

Seferli Beldesi, Meyveli ve Ceyhanlı Köylerini Yakından İlgilendiren Baraj Çalışmaları Başlıyor

meyveli5.jpgİlçemizde Nihayet Baraj Yapımına Başlanıyor.

Akkuş İlçesinin Hizmet ile ilgili konularında her zaman ilk haberleri almaya alıştığınız Akkuş İnternet Sitesi bir kez daha baraj konusunda ilk haberi veren İnternet Sitesi olarak ilklere imza atmaya devam etmektedir.

Seferli Beldesini, Meyveli ve Ceyhanlı Köylerin yakından ilgilendiren Şahinkaya Barajı ve Hes yapımına nihayet başlanıyor. Yap İşlet Devir Et Sistemine göre yapılacak baraj ile ilgili olarak Seferli Belediyesinden alınan bilgiye göre, 10 gün içinde Beldeye 10 kişilik uzman ekip gelerek çalışmalara başlayacakmış. İlk aşamada gelen uzmanlar, kamulaştırma ve enerji çalışmalarını sürdüreceklermiş. Uzun yıllardır yapıldı yapılacak denen baraj konusu nihayet ilk somut adımın çok yakıda atılması ile rüyalar gerçek olacak. Seferli Beldesine, Meyveli ve Ceyhanlı köyleri ile ilçemize ve bölgeye hayırlı olsun.

Related Articles

12 YORUMLAR

 1. İşte bu yatırımlardır ülkenin geleceği. Barajlar yapılacak, enerji ve tarımın yüzü gülecek ve bu yatırımlar bir gün ekonomik kaynak olarak geri döneceketir. Böyle bir habere “Hayırlı olsun”demek azdır. Mutlu oldum.Ben daima üretimden yana olan üretmeden tüketmenin bir felaket olduğuna canı gönülden inanan biriyim. Aklıma gelmişken bir hususu aktarmak istiyorum. Çoçukluğum yıllarında köylerde sınırtaşına kadar her yer ekilir biçilirdi. Şimdi köyde kimse olmadığı gibi köyde oturanlarda iki tavu beslemeyi kendilerine zulüm sayıyorlar. Alıştılar primler, kömür yardımları vs.vs.olmaz,olmaz,olmaz…Herkes bir şeyler üretecek, ürettiği ile Milli gelire katkı sağlıyacaktır. Memleket için en hayırlı işiler işte böyle baraj,okul vs. gibi ileriye dönük yatırımlardır.Bedavacılık yok.Köylüsünden kentlisine, her kesimden herkesin böyle düşünmesi yani üretim ve yine üretim demesini arzu ediyorum. Yoksa geçici yapılan yardımlar bir gün hüsranla bitecektir.BU BARAJ AKKUŞ İÇİN HAYIRLI VE UĞURLU OLSAN. Saygılarımla

 2. akkuş ilçesi sınırları içerisine yapılması planlanan ve yapımına her an başlanacağı söylene şahinkaya barajı ile ilgili olarak ne hikmetse bu siteden bu haberi yapan muhabir arkadaşlar seferli meyveli ceyhanlı köylerini isimlerini sayarken ne hikmetse birinci derecede sular altında kalacak olan alan köyü keygir mah.ve belkide akkuş ilçemizin en değerli ve verimli toprakları ve düz ovası olan kuşculu köyü bağdere mah.ismini hiç yer vermemektedir.ceyhanlı köyünün neresi sular altında kalıyorda bu köyün ismi geçerken bağderesinin ismi geçmemektedir.bağderesi çeviziyle tüm türkiye tarafından tanınan bir mah.bunun düzeltilmesini istiyorum.bir bagdereli olarak buruk bir sevinç yaşıyorum.çok güzel ve değerli yerlerimizin sular altında kalmasından tabikiüzüntü içerisindeyiz.ne varki kültür bakımından gelişmemiş iki komşunun hatta iki kardeşin bir araya gelemediği çevremizde en azından böyle bir barajla birbirinden uzaklaşarak belki birbirini özleyeceğini ümit ediyorum.birde site muhabirlerinin haberi oldumu bilmiyorum bu habere rastlamadım.ama meyveli köyü küçük ırmak üzerine yapılmakta olan köprü inşaatını durdurmaya çalışan çavdar köyü,külekcili köyü,ceyhanlı köyü muhtarlarına da hizmeti durdurmak için mühür verme yerine yeni hizmetler için mücadele etmelerini tavsiye ederim.bu çalışmayı yürütmeyi başaran meyveli köyü muhtarı zihni çon oğlunuda candan kutlarım.çok sevdiğim ceyhanlı köyü muhtarı muammer altun oğluna da bundan sonraki hizmet dönemlerinde kendine yakışır hareket ederek tüm hizmetlere daha çok destek vermesini tavsiye ediyorum.saygı ve sevgilerimi sunarım.bağdereli selahettin yılmaz.

 3. bölge halkı için çok verimli olacak azdaolsa kendi köylümüze iş imkanı sağlayacak tarım vehayvancılık sulama arazisinin fazlalaşması için çok önemli inşallah hemenbaşlar ve biter hayırlı olsun

 4. Yılar önce bölgemizde yapıldı yapılacak denen baraj sanarım nihayet yapılacak.Ülkelerin kalkınmışlığı ekonomik refahın yükselmesi ile olur. Bu da bölgesel kaynaklarn eonomiye kazandırılması ile mümkündür.Yapılacak olan ŞAHİN KAYA barajının bölgemize kazandıracağı ekonomik ve sosyal kazanımların şimdiden bölgemize hayırlı olmasın diler ayrıca bu konuda sürekli gündem oluşturan kişi ve kuruluşlara teşekkür ederim.

 5. Yıllardır yapılacak denilip yılan hikayesine dönen baraj yapımı, inşallah kısa sürede başlar ve nihayete erdirilir. Dünyada olduğu gibi Türkiye de küresel ısınma ve kuraklık denen kaçınılmaz bir gerçeklikle karşı karşıyadır. Belirtilerini son birkaç ayda gördüğümüz bu gerçeklik gösterirki kaynaklarımızı tasarruflu, idareli kullanmalıyız. Su ‘hayat’ tır. Bu nedenle özellikle yıllardır boşa akan akarsularımızı ve diğer su kaynaklarını değerlendirmeliyiz. Bunun da en kısa sürede yapılması gerekir. Tüm bunlara karşılık sözkonusu barajın yapımı bölgeye sosyal ve ekonomik hareketlilik getirecektir. Artık bugünü düşünüp, idare eden bir politikayı bırakıp; yarınları, yıllar sonrasını hedefleyen politikalar üretmeliyiz ve de çalışmalıyız. Eminim ki Şahinkaya barajı tamamlandığında bölgede iyiye dair çok şey değişecektir. Barajın etkili olduğu tüm bölgelere ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim.

 6. /BARAJIN YAPILACAK HABERİ BENİ GERÇEKTEN SEVİNDİRDİ MEMLEKETİMİZE HAYIRLI OLSUN BARAJIN YAPILMASI İÇİN ÇABA SARFEDEN SİTE YÖNETİMİNE SONSUZ ŞÜKRANLARIMI SUNARIM.BARAJ MEMLEKETİMİZ İÇİN ÇOK FAYDALI OLACAKTIR.TÜM AKKUŞLU HEMŞERİLERİME SAYGILARIMI SUNARIM

 7. İleriye dönük ve üretim-istihdam sağlayacak olan bu barajın yapılmasına bir Akkuş’lu olarak çok seviniyorum. Şimdiden emeği geçenlerin hepsine saygılarımı sunuyorum, kendilerine çok çok teşekkür ediyorum..

 8. Memleketimize hayırlı olsun inşaallah en kısa sürede tamamlanır ve beklenen neticelerinden faydalanırız. B u ısrarlı takiplerinden ötürü site yönetimini tebrik ediyor çalışmalarında başarılar diliyorum.
  Benim ve bir çok insanın merak ettiği konuyu paylaşmak istiyorum. Acaba baraj nereye kadar uzanacak, tam olarak nereler su altında kalacak? B u soruların sağlıklı cevabının alınması husussunda sitemizden yardım bekliyoruz.çünkü söz konusu bölgeye ev yaptırmak isteyen fakat bu belirsizlikten ötürü yıllardır erteleyen insanlar var.Irmak yakınındaki mezarlıklara mevta defnetmek istemeyen veya buradaki mezarlarını yaptırsam mı? başka bir yere mi nakletsem bunları düşünen insan sayısı hayli fazla.

 9. Uzun zamandır gündemde tutmaya çalıştığım baraj yapımı için almış olduğum bu haber, son günlerde suszluk çektiğimiz bir günde beni çok mutlu etmiştir. Bu hususta duyarlı olan Site Yönetimine, bu konuyu takip eden Seferli Belediyesi Başkanına ve diğer emeği geçen herkeze teşekkürlerimi iletirim. Ülkemize, İlçemize ve etkilenen köylerimize hayırlı olmasını dilerim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar