23 Şubat 2024 Cum

İl Genel Meclis Üyesi Aday Adayı Mehmet DUMAN ile Dobra Dobra Söyleşi

Mehmet DUMAN, Sitemize Çok Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu

Sample Image

AK PARTİ ORDU İL GENEL MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYI

MEHMET DUMAN İLE YAPTIĞIMIZ SÖYLEŞİ

                İhsan ÇAM : Mehmet bey ; 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde tekrar aday adayı olduğunuzu açıkladınız. Neden tekrar aday adayı olduğunuzu  Sitemizi izleyen Akkuş’lu hemşerilerimiz için biraz açar mısınız?
        
               Mehmet DUMAN : Sayın Çam, öncelikle sizlere bana bu fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz 2004 mahalli seçimlerinde Akkuş İlçemizi temsilen AK Parti’den İl genel meclisi üyesi seçildim. İl genel meclisi üyesi seçildiğim zaman itiraf edeyim görevimin ne olduğunu Akkuş için ne yapacağımı doğrusu tam olarak bilemiyordum.Vali beyin başkanlığında meclis oturumlarına katıldığım ilk bir kaç haftayı hiç unutamam.Çünkü eski meclis üyesi arkadaşlar kendi ilçeleri için kürsüde çatır çatır mücadele ederken inanın ben kendi adıma söylüyorum, sadece onları seyrettim. İlerleyen haftalarda bir şeyler öğrendikçe, artık AKKUŞ için bende varım dedim.Bir dönem karınca kararınca bir şeyler yapmaya çalıştım.Ancak samimi olmak gerekirse arzu ettiğimiz her şeyi yapamadım. Yani, geçen dönemki acemiliği bu dönem kesinlikle yaşamayacağım.Çok ciddi projelerim var. Bana hemşerilerim tekrar görev verirse bu dönem onlar için ciddi hizmetler yapacağıma inandığım için tekrar aday adayı oldum.
                 
                 İhsan ÇAM : Mehmet bey benim ilk soruma verdiğiniz cevaptan şunu anladım.İl genel meclisi üyeliği ciddi birikim ve tecrübe istiyor diyorsunuz. Ben bu dönem tecrübe kazandım,dolayısıyla gelecek dönem daha ciddi hizmetler yapacağım iddiası ile tekrar adayım diyorsunuz. O zaman hemşerilerimize bu dönem neler yaptığınızı biraz anlatır mısınız.?Sample Image
 
                  Mehmet DUMAN  : Evet aynen öyle diyorum. İl genel meclisi üyesi olarak hizmet yapacak olan kişinin biraz birikimi olmalı.Ben bu deneyimi bu dönem kazandığıma inanıyorum.

                  Bu dönem yaptığımız hizmetleri başlıklar halinde anlatmak istiyorum:

                   1. Yıllarca ihmal edilen Salman grup yolu,
                   2.Cingilli köprüsü,
                   3. Meyveli köprüsü,
                   4. Akkuş Yatılı Bölge Okulunun komple çatı yenilemesi,
                   5. Kızılelma sağlık ocağı,
         
                   Sample Image Yukarıda başlıklar halinde saydığım hizmetlerin alınmasında ciddi mücadelem olmuştur. Eksikleri yok mudur? Elbette vardır. İnşallah önümüzdeki dönem tamamını bitirmek tekrar bize nasip olur. 
 
                    İhsan ÇAM  : Peki bu dönem yapmak isteyipte yapamadığınız projeleriniz var mı? varsa nelerdir?
 
                     Sample ImageMehmet DUMAN : Evet Bu Dönemde yapmak isteyipte yapamadığım projelerim  elbette var. Bunlarda bahsetmem gerekirse şöyle sıralayabilirim.

                     1. Akkuş Tuzak Grup yolumuz çok önemli grup yollarımızdan birisidir. Maalesef yarım kalmıştır. 2009 yılında yapılacak yatırım programa aldırdık.
                     2. Akkuş Ceyhanlı grup yolu programa alındı.
                     3. Akkuş Koçcuvaz grup yolu,
                     4. Damyeri okulunun yeniden yapımı işi programa alındı.
                    
                      İhsan ÇAM : Mehmet bey siz aday olmazsanız başka hemşerilerimiz bu dediğiniz hizmetleri yapamaz mı? desem cevabınız nasıl olurdu?

                      Mehmet DUMAN : Benim için bütün hemşerilerim çok kıymetli ve özeldir. Ancak inanın bu konuya yeni katılacak arkadaşlarımızın ya çok ciddi Devlet tecrübesi olmalı, yada bir dönem bizler gibi bu işi öğrenmiş olmaları Akkuş İlçemize gelecek hizmetlerin sayısını ve kalitesini artırır kanaatindeyim.
 
                      İhsan ÇAM  : Sizin aktif olduğunuz kanaatindeyim. Belki de sık sık Ankara’ya gelişinizden böyle düşünüyor olabilirim.Bu konu hakkında bize ve Akkuş’lu hemşerilerimize kendinizi anlatır mısınız?
 
                      Mehmet DUMAN  : Bu tespitinize teşekkür ederim. Evet Biraz hareketliyim.Öyle olmakta gerekiyor. Bazen Ordu’da tıkanan hizmetlerin alınması için Ankara’ya sayın vekillerimize gelmemiz gerekiyor. Biliyorsunuz onların işleri de çok yoğun. Bütün bu yoğunluğa rağmen Ankara’ya gel ipte derdini iyi anlatana kesinlikle yardımcı oluyorlar. Bende bu konuda üzerime düşeni AKKUŞ İçin yapmaya çalışıyorum.
                      Bu vesile ile Ankara’ya her gelişimizde bizleri eli boş çevirmeyen, Sayın vekillerimize siteniz aracılığı ile bir kez daha teşekkür ediyor saygılar sunuyorum.
 
                      İhsan ÇAM  :  Mehmet Bey Şayet partiniz sizi aday göstermezse üzülür müsünüz?
 
                      Sample ImageMehmet DUMAN : Elbette aday yapılmazsam üzülürüm.Ancak kesinlikle küsmem. Çünkü benim için önce partimin başarısı. AK Parti Ülkemizde yıllarca ihmal edilen bir çok konuya cesaretle el attı. Akkuş içinde öyle Yapılan hizmetler elbette yeterli değil. Ancak gelecek dönem Akkuş için daha verimli geçecek. Çünkü İlçe başkanımız İzzet KAŞIKCIOĞLU’da geçen dönemde acemiydi. Bu dönem daha da tecrübeli. Yönetime seçilen bütün arkadaşlarımız birbirinden değerli. Şu anda çok yoğun bir şekilde çalışıyorlar.

                      Şayet beni İlçe teşkilatındaki arkadaşlarım  bu göreve layık görürse gelecek dönemde ilçe teşkilatı ile kol kola çok büyük projelere imza atacağımıza inanıyorum. Onun için bu sorunuza cevaben diyorum ki; Benim için önce Partim ve Teşkilatım.Görev verilirse verilen görevde, görev verilmezse bir nefer gibi partimin ve arkadaşlarımın emrindeyim.
 
                      İhsan ÇAM : Mehmet bey, gerçekten önemli açıklamalarda bulundunuz. Önümüzdeki yerel seçimlerle ilgili son değerlendirmelerinizi alabilir miyim?
 
                       Mehmet DUMAN  : Teşekkür ediyorum.Bazı görevler insan hayatında unutulmayacak izler bırakır. Bu dönem benim için hayatımın en onurlu dönemi. Çünkü bana hemşerilerimin tevdi ettiği İl Genel Meclisi üyesi olarak onlara hizmet etmeye çalıştım.Çok değerli büyüklerimi ve Vekillerimi tanıdım.Onlara bana ve ilçeme verdikleri destekler için müteşekkirim.

                        Bana bu böyle bir fırsat vermenizden istifade ederek, Çalışmalarımızda yanımızda olan ve destek veren herkese teşekkür etmek istiyorum. Başkentten TBMM’den desteğini esirgemeyen, İlimiz Milletvekilleri Sayın, Hilmi GÜLER, Eyüp FATSA, Enver YILMAZ, Mustafa HAMARAT, Ayhan YILMAZ ve İstanbul Milletvekili Parti Genel Sekreterimiz İdris Naim ŞAHİN, İlimiz Valisi ve Valilik Personeli, Özel İdare Müdürü ve personeli, ildeki tüm kamu kurum ve kuruluş idarecileri ve personelleri Partimiz İl Teşkilatı başkanı ve ekibi, Ordu İl Genel Meclis Başkanı ve Üyeleri ile İl Genel Meclis Üyesi Arkadaşlarıma, İlçemizdeki Parti İlçe Teşkilatıma, Belediye ve Belde Belediye Başkanları arkadaşlarıma, Akkuş Kaymakamı ve Personeline, Köydes Üyesi Arkadaşlarıma, Özel İdare Müdürlüğüne, İlçedeki kamu kurumlarına ve Muhtarlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

                       Önümüzdeki yerel seçimler AKKUŞ için çok önemli.Akkuş Tarihinde ilk defa bir hemşerimiz Sayın Mustafa HAMARAT Milletvekili oldu.Onunla yaptığımız her konuşmanın ortak paydası AKKUŞ ve AKKUŞ’lu hemşerilerimizdir.Bana hep Mehmet bey şöyle 5 belde belediyesini ,Akkuş Belediyesini ve 3 İl Genel Meclisi üyesini kazanıp ta Sayın Başbakanımızın yanına başım dik çıkmayı o kadar çok istiyorum ki demiştir. Evet bende önümüzdeki yerel seçimler için Sayın Vekilimizin elini güçlendirmek için bütün Başkanlarımızla, encümenlerimizle el ele çalışacak bir tablonun çıkmasını diliyorum.Ve buradan sizin aracılığınızla AKKUŞ AK Parti İl Genel Meclisi üyeliğine aday olduğumu açıklıyorum.
 
                       Sample ImageŞu anda kar kış demeden Beldelerde ve köylerde Partimiz için çalışan bütün arkadaşlarıma başarılar diliyor hepsine saygılar sunuyorum.
 
                        BANA BU YENİ DÖNEMDE DE AKKUŞLU HEMŞERİMİZE HİZMET ETME GÖREVİNİ VERECEK OLAN TEŞKİLATIMA BURADAN SÖZ VERİYORUM. ALLAH NASİP EDERSE BU DÖNEMDE SEÇİLİRSEM SİZLERLE OMUZ OMUZA ÇALIŞMAYI TAAHHÜT EDİYORUM.
 
                         Akkuş’umuzda insanlarımıza hizmet etmek isteyen herkesin Cenabı ALLAH Yar ve Yardımcısı olsun.
 
                         DURMAK YOK. AKKUŞ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM DİYORUM .
 
                           Sizlere de bana bu siteden sevgili hemşerilerime kendimi anlatma fırsatı verdiğiniz için bir kez daha teşekkür ediyor saygılar sunuyorum.

Sample Image

Mehmet DUMAN’a Söyleşi İçin Teşekkür Ediyoruz

 

 

Related Articles

10 YORUMLAR

 1. Sayın mehmet duman beyi yaklaşık 15 yıldan bu yana tanıyorum.mehmet bey çalışkanlığıyla dürüstlüğüyle.gönlümüzün insanı olmuştur.bizzat köyümüze sık sık gelerek köyümüzün sorunları ile ilgilenmiştir.kendilerine şahsım ve köyüm adına teşekkür ederim.mehmet beyi 1 dönem daha görevine devam etmesini.yarım kalmış projelerinin tamaamlanmasını.yeni yeni hizmetlerini görmek istiyoruz.akkuşun sana çoookk ihtiyacı var yolun açık olsun mehmet bey..saygılarımla

 2. Akkuş için var gücüyle çalşıp gecesini gündüzüne katan arkadaşım DUMAN: Yolun açık olsun tekrar kazanıp yarıda kalmış yatırımları tamamlaman temennisiyle kolay gelsin.

 3. SUÇLAMADIM, SORU SORDUM. MEHMET DUMAN’A SORDUM, SİZE DEĞİL. YAZINIZDA BİRKAÇ CÜMLE SİLİNDİ ORTAMI GERDİNİZ DİYORSUNUZ, EMEĞE SAYGI DİYORUM SADECE.YAZININ EN ÖNEMLİ BÖLÜMLERİNİ KESİYOR SONRA DA BİRKAÇ CÜMLE DİYORSUNUZ. ÇAYIRALAN OKULU ÖNEMLİYDİ ÇÜNKÜ O BETON YIĞINLARININ ALTINDA KALMASI MUHTEMEL 450 ÖĞRENCİ VARDI.SAVCILIK PUSULASINA GELİNCE, BEN KİMSEYİ SUÇLU İLAN ETMEDİM, BAZI CEVAPLARINI BİLMEDİĞİM SORULARI SORDUM BAZI CEVAPLARINI BİLDİĞİM SORULARIN DA NASIL CEVAPLANACAĞINI GÖRMEK İSTEDİM. HEM SİZİN İŞİNİZ YAYIN DEĞİL Mİ ? BIRAKIN DA BANA MUHATABI CEVAP VERSİN. AMA YAZININ TAMAMINI YAYINLAYIN Kİ KİŞİ NEYE CEVAP VERECEĞİNİ BİLSİN.
  YAYIN KURULUNUZA SAYGILARIMLA…

 4. Daha önce de bu konulara girdik, sizin de dediğiniz gibi bilgi olan konuda çalışma yapmak gerek. Ben bilgim ve eksikliğini gördügüm ve bana ulaşan kişilerin taleplerine, Akkuş ve beldelerindeki sıkıntılara zaman zaman el attım. Ama unuttuğunuz bir şey var benim işim bu değil, ben bunları gönüllü olarak yapıyorum. Mehmet Duman ise bunu iş olarak yapıyor. siz siteniz yolu ile Mehmet Duman da siyasi kişiliği ile. Dolayısıyla ne sizinle beni, ne Mehmet Duman’la beni ne de sizin gibi yerel bazlı bir site ile ulusal basını kıyaslamamanız gerekir. Akkuş yüksekokulu ile ilgili konuyu da , Ünye-Akkuş-Niksar yolunu da , Akkuş’a ulaşım araçlarını da zaman zaman gündeme getirdim, getiriyorum. Kaldı ki gerek Akkuş eğitimi gerekse Çayıralan eğitimi ile ilgili çalışmalarımı bizzat siz biliyorsunuz. Bakın, bir kez daha söylüyorum;Tanıttığınız kişi ya da desteklediğiniz kişiler olabilir. Bu normal, bir şey denemez ama ben eğer kendi adımla bir şeyler yazmış sorular sormuş isem bırakın buna tepkiyi muhatabı versin. Bu yanlış ,bu doğru değil ya da mahkeme hakkımı kullanacağım desin. Ama kişilerin yazılarını kesip altına da yayın kurulu yayınlanmasına gerek duymadı gibi bir cümle koymak o yazıları oraya gönderen kişiler saygısızlıktır. Çünkü emek verilerek yazılıyor.
  Benim bu yazıyı buraya gönderme amacım ne olabilir sizce, lütfen küçük düşünmeyin. Akkuş’u hak eden insanlar yönetsin. Akkuş için projeleri olan insanlar, ufku olan insanlar. Sizde benim gibi Akkuş’un gelişmesini istiyorsunuz sanırım.

  Akkuş’un İlçeler arasındaki gelişmişlikleri açısından yapılan değerlendirmede son sıralarda bulunduğu istatistikleri siz açıklamıştınız, Akkuş artık son sıralardan kurtulsun. Bunun içinde Akkuş’ta hak eden siyaset yapsın, farklı amaçları olanlar ticarete atılsın. Sanırım bu konuda aynı fikirdeyiz. Reklam için para alınıp alınmadığı bizi bağlamaz dobra dobra demişsiniz dobra dobra sorularımı sordurmadınız.

  Neyse tekrar söylüyorum amacım polemik değil, Akkuş’un kabuğunu kırması ve bu kabuk içinde Akkuş’a zarar veren ne var ise temizlenmesi.
  Birileri öyle yapmış birileri böyle yapmış , haber için para istemişler falan konularına girerseniz ayıp edersiniz. Ben sizi para amaçlı haber yapıyorsunuz demedim. Ben size desteklediğiniz ya da reklaını yaptığınız kişiler olabilir dedim. Bunun ayrımını iyi yapın. Hem illa da para almak gerekmez bu tür işler için. Kişisel ilişkiler kurmak da önemlidir. Böyle demiş yerine benim yazdığım ve sorduğum sorulardaki gibi diyebilirsiniz ki, şu şu kişi, şu beldede haber yapmak için para istemiş. Bunu şu kişi iddia ediyor derseniz. Sizin için bir sorun çıkmaz.Kimse için çıkmaz.Sizin yazdığınız gibi yazarsak bunun adı kısasa kısas olur.Adı belli olmayan bir yayın organını, adı belli olmayan bir belediye ve başkanını zan altında bırakıyorsunuz. Kişi ve kurumların isimlerini verirseniz cevap hakları doğar, Gerçekler ortaya çıkar.

  Sİte Yönetimi: Yeri ve zamanı gelince yerel basının sınıfta kaldığını çok gördük. Gün olur yaptığımız haberler ile yerel basına taş çıkaracak haberlerimiz çok olmuştur. Çayıralan Okulu dışında sizin Akkuş adına çalışmanızı çok fazla göremedik. MYO için ise gene hiç yok gibi, Neyse bu tür tartışmalara bizde girmek istemiyoruz. Ancak bir yazınızdan bir kaç cümle silindi diye ortamı geriyorsunuz. Siyasete atılacak kişilerden savcılıktan belge istenmektedir. Dolayısı ile adli konulara girmek bizim işimiz değil. Siz gayet iyi biliyorsunuz ki, doğruluğu ispatlana kadar hiç kimse kimseye suç atamaz. Aynı şekilde sizede birisi böyle bir yazı yazsa gene yayınlamayız. İşte sitemiz bu özelliği ile de yerel basından bir çok yayın kuruluşundan daha özenli olarak haberlerini hazırlamaktadır.

 5. Sizinle yine polemiğe girmek istemiyorum ama habere dobra dobra açıklamalar demişsiniz. Bunun dobralığı kalmamış. Eğer benim yazdığım ama sizin yayınlamadığınız soruları da yayınlasaydınız o zaman dobra dobra olurdu. Daha önce de dedim, yayın politikanız sizi ilgilendirir ama yapılan açıklamalar Akkuş’u ilgilendiriyor.Sizde bunda söz sahibi oluyorsunuz . Herkes neyin ne olduğun bilmeli ki ona göre bu kişeler aday olur seçilir ya da seçilmez.Sorularımızı keserseniz, bu insanların işlerini doğru yapıp yapmadıklarını kim nereden bilecek ?
  taraf olmadığınızı AKKuş7un tarafı olduğunuzsöylediniz ama siz böyle yaparak haberini verdiğiniz kişinin reklamını yaparken ona yapılan eleştirileri vermiyorsunuz. Bizim çalıştığımız gazete ya da tv lere iyi bakın mutlaka yapılan eleştirilerde verilir. Ben altına adamı yazdım kimliğimde belli. Eğer o konuda bir sıkıntı olursa her türlü hukuki sorumlulugğu alıyorum. Ancak siz benim yazımın tamamını yayınlamamakla suç işliyorsunuz, Kişi hak ve hürrieyetlerini gasp ediyorsunuz.kaldı ki Mehmet Duman bey, medeni cesaretni gösterip bu siteden aday olduğunu açıklamış, o halde bizim sorduğumuz soruların da cevabını verebilecektir.
  Akkuş’un kazanması gerçek amaç ise yola doğru insanlarle devam etmek gerekir.
  Saygılarımla.

  Site Yönetimi: Biz kimsenin reklamını yapmıyoruz. Reklam yaptığımız ve sitemizde reklam kısmında yer olan esnaflarımız bellidir. Mehmet DUMAN’nın haberi yapılırken de reklam değil hizmet adına yapılmıştır. Akkuş İnternet sitesi hiç siyasi ve Belediye başkanı ve il encümeninden şimdiye kadar reklam ücreti adı altında ve diğer hiç bir konu ile ilgili olarak ücret almamıştır. Bir zamanlar bir basın kuruluşu efendim biz beldeye geliriz ama şu kadar ücret alırız demiş. Söz konusu belde başkanı da size o kadar para vereceğime beldeme hizmet ederim demiş. İşte bizim diğerlerinden farkımız, İlçeye yapılaca hizmetlerde gönül işi olması, Bir çok belde belediye başkanın daha bir bardak çayını içmedik. Dolayısı ile ezbere suçlamak ne kadar doğru

 6. mehmet bey yolun acık olsun herzaman yanındayız sizler hizmet etmeye devam edin inanıyorum ki bu hizmetler geldikce sizlere destek artacaktır meyvalı köyü sizleri hiç unutmayak in san yaptı esrlerle unutulmaz saygılarımla

 7. İL GENEL MECLİS ÜYESİ VE YENİ DÖNEM ÜYE ADAYI MEHMET DUMAN’A SORULAR
  **************************** *******

  SAYIN SİTE YÖNETİMİ, MEHMET DUMAN BEY’LE YAPTIĞINIZ GÖRÜŞMENİN DETAYLARINI OKUDUM. ADAYLIĞINI AÇIKLAMIŞ, BÖYLE BİR YOLA ÇIKIP BU SİTEDEN ADAY OLDUĞUNU AÇIKLIYOR İSE BENİM AŞAĞIDAKİ SORULARIMI DA YANITLAMALI. KAMUOYUNU RAHATLATMAK VE İKNA ETMEK İÇİN BU GEREKLİ.
  ÇÜNKÜ AKKUŞ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR GÖREVE ADAY OLMAKTADIR.
  SORULARIMIN KESİLMEDEN YAYINLANMASINI İSTİYORUM. SAYGILARIMLA…

  *Akkuş’u en çok ziyaret eden Vali olan Said Vakkas Gözlügöl ile anlaşmazlık yaşadınız mı ?
  Siz ve, veya partinizin Akkuş teşkilatı ya da il genelinde AK parti teşkilatı…

  *Gözlügöl sizce neden görevden alındı ? Burada dikkat; genel merkezin ya da başbakanın takdiri sözlerini değil, sizin şahsi düşüncenizi soruyorum.

  *Akkuş’ta açtığınız balık çiftliği ne oldu ? İyi bir atılımdı . Kapatıldı mı devam mı ediyor ?

  sizin ilgenel meclis üyesi olduğunuz dönemde ,o beldede yaşanan okul sorununda , sorunun çözümünden yana oldunuz mu ? Eğer oldu iseniz neden yaptığınız çalışmalar arasında yer vermediniz ve neden sorunun çözümü bu kadar uzadı ?

  *Yazdığın icraatlar arasında o okulun yapılmasını göremedim, yıkılma tehlikesi geçiren bir okul için Akkuş’un en faal meclis üyesi nasıl çalışma yapmaz bu düşündürücü !

  *O dönemde yıkılma tehlikesi geçiren o okul sizce öncelikli sorun değil miydi ? Yaklaşık 450 öğrenci uzun süre ölümle burun buruna eğitimini devam ettirdi.

  *Oraya yeni okul yapılmasını istemediğiniz yönündeki iddialar için ne diyeceksiniz ?

  *3. katın yıkılıp 2 katın kalması fikrini ortaya attığınız söyleniyor.

  *Gelecek dönemde aday olduğunuz il genel meclis üyeliği gerçekleşirse en önce hangi çalışmayı Akkuş için hayata geçirmeye çalışacaksınız ?
  Yani en acil olan nedir sizce Akkuş’ta ?

  *Akkuş’un her geçen gün azalan nüfusu için bir düşünceniz var mı ?

  *Genç nüfusunu iş yokluğu nedeniyle tutamayan Akkuş’a ne gibi projeler hazırlıyorsunuz ? Ne yapılmalı ? Belediye başkan adaylarının ne yapması gerek ?

  *Bir dönemler başında olduğunuz şu an sizle ilgisi yok belki ama yine de Akkuş’taki ulaşım konusunda ne düşünüyorsunuz ? Sizce çağın gereklerine uygun mu ?

  *Gelecekte yüksekokulu olacak Akkuş için bu ulaşım yeterli midir ?

  *Çağın gereklerine uygun bir taşımacılık yapılıyor mu ?
  Personel ve araçların teknik şartları çağa uygun mu ?

  *Akkuş Ak Parti belediye başkan aday adaylarının sayısındaki artış ve şu ana kadar açıklanmamış olmasının sizce sebebi nedir ?

  *Sizce Lütfi Bey başarılı mıdır ?
  Kendisine bir dönem daha şans verilmeli midir ?

  *Sitelere de düşen haberlere göre, Akkuş belediye başkanı Lütfi beye rağmen yeni adayların olması genel merkezin mi, vekillerin mi yoksa ilçe yönetiminin değerlendirmelerinden mi kaynaklanıyor ?

  *Ak Parti genel merkezinin parti teşkilatlarındaki yolsuzluk ihbarlarına bakışı nasıl ?
  Bu iddiaların sahipleri ile görüşülüyor mu ?
  Daha temiz siyaset için sizce neler yapılmalı ?

  *Gelecekte siyasette gelmek istediğiniz yer neresi ?

  *Akkuş ya da belde adayları sizce hangi kıstaslara göre belirlenmeli ?

  ABDULLAH KÖSE
  DOĞAN HABER AJANSI YURT HABER SORUMLUSU
  (AKKUŞ,ÇAYIRALANLI)

  SİTE YÖNETİMİ: Abdullah bey ilginize çok teşekkür ederiz. Ancak bir kez daha ifade edelim ki, bu sitenin yönetim kurulu var. Gelen yazılar inceleniyor. Ondan sonra yayınlanıyor. Aynen sizin görev yaptığını gazete gibi, gene siteye her gelen haber yada yazı yayınlanacak diye bir kural yok. Aynen sizin görev yaptığını gazete gibi, Defalarca yazdık. Varsayımlarla yada kulaktan duyma bilgiler ile ayrıca adayın şahsi ve ailevi meselelerini lütfen buraya yazmayın diye söylendi. O şunu dedi bu bunu dedi. 5 yıl önce öyle oldu. Bu başkana bunu dediniz. Kişilerin birbiri ile sorunu varsa kendileri çözsün. Elde belge ve ispatlanacak bilgi yoksa buraya yazılması hoş değil. Hizmet konularında buyurun yazın. ama diğer konulara girmeyelim. Bu bağlamda yazınızın bir kaç yerinde kesindi olmuştur. Bilginize

 8. arkadaşım mehmet.insanlar yaptıkları ile yapacaklarına referans verir.önce sen inanıyorsan kendine biz sana inanmaya hazırız.ama sakın ha bu konuyu parti zemininde ele alma.sen sen olduğun için insanların kapısını çal.hizmet etmek nöbetleşe olur.sen bu nöbetin devamına talipsin.ne diyelim,allah yolunu açık etsin.

 9. Helal olsun hemşerim.İnsanları tanımadan anlayamassın.Ama yazılanlarda yürekten gelir helal olsun .Her şey gönlüne göre olsun.Ne diyelim .Bende yürekten katılıyorum tecrübe kolay kazanılmıyor geçen dönem bir şeyler yapmışsın.İnşallah bu dönem daha çok çalışırsın.
  Keşke birazda personel konularına baksanız.öğretmen sağlıkcı vs.eksikliklerinede bakın .
  Seni tebrik ediyorum yolun açık olsun

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar