7 Aralık 2023 Per

İl Encümeni Mehmet DUMAN Meyveli Köyünde, Köprü Yapılabilir

Çok Acil İhtiyaç Olan Meyveli Köprüsü Yakında Yapılabilir mi?

 irmakcadikopru3İL ENCÜMENİ MEHMMET DUMAN, KIZILELMA BELEDİYE BAŞKANI İSE DEMİRCİ, KIZILELMA AP PARTİ BELDE BAŞKANI ADEM DUMAN, SİTEMİZ YAPIMCILARINDAN İHSAN ÇAM VE MİSAFİRİ CENGİZ PEHLİVANOĞLU

MEYVELİ KÖYÜ İKİ IRMAĞIN BİRLEŞTİĞİ IRMAK ÇATINDA

MEYVELİ KÖYÜNE KÖPRÜ ÇOK YAKINDA YAPILABİLİR Mİ?

İl Encümeni Mehmet DUMAN, Kızılelma Belediye Başkanı İsa DEMİRCİ ve Kızılelma Ak Parti Belde Başkanı Adem DUMAN, Sİtemiz Yapımcılarından İhsan ÇAM'ın Çukurköy Cingili Mahallesindeki evinde Ziyaret etmişler, Senelik iznini geçirmek üzere köyde bulunan İhsan ÇAM ve Ailesinin bir konuğu daha vardı. Bu konuk Akkuşlu değildi Çankırılı idi. İhsan ÇAM'ın iş yerinden arkadaşı Cengiz Pehlivanoğlu ve Ailesi idi. Çok hoş sohbetlerin olduğu ziyaretten sonra hep beraber Meyveli Köyüne doğru yola çıktık.

Meyveli Köyü Muhtarı Zihni ÇONOĞLU, ve köylüler her ortamda köyde acilen bir köprüye ihtiyaç olduğunu sık sık dile getirmekdeydiler. İl Encümeni Mehmet DUMAN'da bu konudan haberdar edilmişti. İl Encümenimiz durumu yerinde görmek ve daha fazla bilgi almak için Meyveli köyüne gelmek istemişti.

irmakcadikopru2Bizi köprü yapılacak olan bölgede karşılayan Muhtar ve Aza, Neden köprüye ihtiyaç olduğunu anlattı. Muhtarımız " Sayın Encümenim, Başkanım, İhsan bey ve diğer arkadaşlar, biz yıllardır sıkıntı çekiyoruz. Baraj yapılacak diye buraya köprü yapmıyorlar. Baraja da başlanmadı henüz. Yıllardır durum böyle devam etti. Çok mağduruz. Köyün bir kaç mahallesi ırmağın diğer tarafında, okul, camii ve köyün diğer mahalleleri ırmağın diğer tarafında, bu insanların birbiri ile görüşmesi doğal şartlara bağlı, tek ulaşım yeri var oda ırmaktan geçmek, Irmakdaki su fazla olursa ulaşım tıkanıyor. Öğrencilere okula, Camii cematı ve köylülüler birbirleri ile görüşemiyor. Ta ki ırmaktaki suyun azalması bekleniyor. Yaya da, araba ile de bu ırmaktan başka ulaşım bu bölgede yok. Baraj illa yapılacak ise, hiç olmaz ise yayaların kullanması için yaya köprüsü yapılmasını talep ediyoruz.

irmakcadikopru6Bölgede bulanan kişilerle hep beraber köprü yapılacak yerin özeliklerine bakıldı. İncelemelerde bulunuldu. Herkesin görüşü aynı idi buraya köprü çok acil gerekiyor.

İl Encümeni Mehmet DUMAN, "Muhtarım konu bize intikal etti. İl Encümeni görevi ile nerdeyse ayak basmadığımız yer kalmadı Akkuş İlçesinde, Bildiğiniz gibi gerek Ordu Özel İdare Projeleri gerekse Akkuş Köylere Hizmet Götürme Birliğinin çalışmaları Akkuşun her bölgesinde devam etmektedir. Buranın bu güne kadar mağdur olması üzücü bir durum. Başbakanımzın söylediği ve partimizinde ilkelerinden biri olan Yolsuz ve içme suyu olmayan köy kalmayacak ilkelerimiz doğrultusunda buranın durumu çok üzücü. Herkesin bildiği gibi baraj konusu henüz netlik kazanmadı. Büyük ihtimalle yapılacak ama ne zaman başlayacağı kesinlik kazanmadı. Başlasa bile ne kadar sürer. Daha fazla sizleri mağdur etmeye kimsenin hakkı olmasa gerek. Ben şahsen baraj yapılacağı için araç geçebilecek büyük masraflı köprü yapılarak ileride su altında kalmasını doğru bulmuyorum. Boşa gidecek parada herkesin hakkı var. Şimdilik buraya yayaların geçebileceği çelikten mi olur, beton dan mı olur. Bir şekilde sorunun giderilmesi gertiğini düşünüyorum. Görevim gereği il bazında Özel İdarede ve ilgili yerlerde konuyu dile getirecem. Temaslarım olacak. Çok yakında buraya köprü yapılacağına inanıyorum. Bende elimden geleni yapacağım." diyerek sözlerini tamamladı.

irmakcadikopru7Muhtarımızda ben bu konuşmanızı verilmiş bir söz olarak kabul ediyorum. Köprü yapılacak müjdesini köylülere vermek istiyorum dedi.

Site Yönetimi olarak bizlerde bu bölgeye acilen en azından yaya köprüsünün yapılmasının gerekliğliğini düşünüyoruz. İl Encümeni Mehmet DUMAN'nın da elinden gelen gayreti göstereceğine inanıyoruz.

 

 irmakcadikopru5irmakcadikopru1

 

 

 

 

 

 

irmakcadikopru8irmakcadikopru4

 

 

 

 

 

 

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar