5 Aralık 2023 Sal

Akkuş’un Sorunlarının Konuşulmadığı, Sadece Eğlence Üzerine düzenlenen Çavdarköy sitesi programına, Sitemiz Yönetimi Olarak katılmayacağız

Her geçen gün göç veren Akkuş'un bu durumunu kimler ne zaman gündemine alacak

Akkuş'un Sorunlarının Konuşulmadığı,

Sadece Eğlence Üzerine düzenlenen

Çavdarköy İnternet Sitesi programına,

Sitemiz Yönetimi Olarak katılmayacağız

Sitemiz yönetimine, Çavdarköy İnternet Sitesi yöneticisi; telefon ile arayarak kendilerinin düzenlediği programa katılmamızı istediler. Konuyu son dakikalara kadar değerlendirmeye almaya karar verdik. En azından bir şekilde sitemiz ekibinden bir kişi ile katılmayı düşünüyorduk ki, bu akşam 01.01.2011 günü akşamı son kararı verdik. Şimdi diyecekseniz ki, son dakikaya kadar değerlendirme yapacaktınız neden daha erken son kararı verdiniz. Hemen açıklayalım.

Bu Akşam kendi köyümden Salih KAYA'nın kızının nişan merasime eşim ve çocuklarım ile katıldım. Nişanın hareketli bir anında adı geçen site yöneticisi Necmi bey, mikrofunu talep ederek, bir konuşma yaptı. Konuşmasında yarın pazar günü internet sitelerinin bir program düzenlediklerini belirterek, Ordu Milletvekillerinin, Akkuş'lu siyasiler ve belediye başkanlarının katılımı olacağını davul zurna olacağını ifade ederek, düzenleyecekleri programda, kesinlikle siyaset yapmayacaklarını, Akkuş'un yol, içme suyu ve ilçenin sorunlarını konuşmayacaklarını, sadece davul zurna ve bir sanatçının katılımı ile sadece eğlence olacağını, eğlenmek için çavdarköylüleri beklediklerini bir kaç defa tekrarladı. Nişan merasimini kestiği için özür diledi ve konuşmasını tamamladı.

Konuşma bittikten sonra çevremdeki kişilerin konuştukları kulağıma kadar geldi. Örneğin bir konuşmada "Ayıp ediyor 3 defadır Çavdarköylüleri beklediğini söyledi. Ayıp ediyor. Bu nişanda sadece çavdarköylüler mi var. Hayret yahuuu"

Bir örnek daha "Böyle bir söylem mi olur kardeşim. Konuşma kültürü nasıldır." Bir diğer kişi o kişiye cevap veriyor. "Kültür var ki konuşuyor" "Kardeşim bu salonda bir çok köyden insanlar var. Adam 3 defadır çavdarköy diyor. Bazen hepinizi bekliyoruz diyor. Sonra Çavdarköy diyor" Örnekler devam edip gitti.

Konuşmalar ferdi olarak kişiler arasında olmuştur.

Konuyu, Akkuş İnternet Sitesi açısından bir kez daha değerlendirdik. Aldığımız karar ise,

1. Akkuş'un sorunlarının konuşulmadığı bir programda bizim yer almamız 12 senedir yayın hayatımıza saygısızlık olacağından katılmıyoruz.

2. Bizim sistemimizde önce çalışma ve sorunları giderme sonra bu hak edişmişliğin verdiği duygu ile sevinme olabilir.

3. Akkuş ilçesinin halen daha 5 grup yolundan sadece bir tanesinde birinci kat asfalt var iken diğer 4 grup köy yolunda bir karış asfalt yok iken neyin eğlencesini yapacağız

4. Bir çok belde de ve köylerde halen daha öğrenci pansiyonları yok iken, öğrenciler sıkıntı çekerken neyin eğlencisi

5. Ünye-Akkuş-Niksar yolunda halen daha bölünmüş yol çalışması başlamamışken neyin eğlencesi

6. Akkuş Endüstri Meslek Lisesi açılması konusunu ilgili kişiler bir kelime olsun ağzına almazken neyin eğlencesi

7. Erbaa, Kumru ve Salıpazarı ilçelerine daha Akkuş ilçesinden beri bağlantı yollarında asfaltlı yol çalışması yapılmazken neyin eğlencesi.

8. Akkuş'un okullarında daha ayağına kışlık bot bulamayan, sırtına mont bulamayan ve okul çantası alamayan öğrenciler olduğunu bile bile neyin eğlenecesi. Çıkıpta biri desin ki Öğrencilerin yardıma ihtiyacı yok diyemez. Derse o zaman bir çok okula bir çok kişi ve derneklerden yardım gelirken ve o yardımlar kabul edilirken herhalde bir açıklamaları olacaktır. Halen daha ısrarlı olan varsa, Yardımları geri çevirsinler o zaman. İşte bu şartlarda soruyoruz neyin eğlencesi yapılacak. O programda harcanan para ile Akkuş ilçesindeki yardıma ihtiyaç öğrencilerin ayağına bot, sırtına mont ve okul çantası alınır. Lütfen eğlenirken bu konular aklınızdan çıkmasın

9. Tarım Kredi Koop.nin Akkuş'tan Tekkiraz'a gidişinin eğlencesi mi yapılacak.

10. Kendini yetiştirmiş Akkuşlu Akademisyen, burokrat, adli personel, askeri personel ve diğer bir çok alanlarda başarılarını ispatlamış kişilere neden ülkeyi yönetmede, neden burokrasi de yer verilmiyor. Akkuşlu kişilerin görmezlikten gelmenin eğlencesi mi yapılacak.

11. Akkuşlu İnternet Sitelerinin birbirine düşürmenin eğlencesi mi yapılacak.

12. Akkuş Meslek Yüksekokulunun 2011 yılında daha açılıp açılmayacağını ve daha yeni bölümlerin olup olmadığının belli olmamışlığını mı kutlayacağız.

13. Devlet yatırımları, iş imkanları olmadığı için göç eden Akkuşluların Akkuş'tan göç etmelerini mi kutlayacağız.

14. Nüfusu 2000' nin altında kalan belediyelerin 2014 yılındaki belediye seçiminde köy konumuna düşeceğini mi kutlayacağız.

15. Her geçen gün azalan nüfusa göre ödenek alan belediyelerin Ocak ayında alacakları eksik ödenekler ile belediye ve beldelerindeki hizmetleri yerine getiremediklerini mi kutlayacağız

16. 1 Merkez Belediyesi 5 Beldesi ve 32 Köyü bulunan kocaman bir Akkuş İlçesinin Devlet Hastanesinde daha Ameliyathanenin açılmadığını mı kutlayacağız. Ameliyathanin olmaması ne demek lütfen eğlenirken bir düşünün, kalp krizi geçiren kişinin ne kadar zamanda hastaneye yetişeceğini bilen varmı? Bu hizmet olmadığı için belki neden bu olabilir ama ölen kişileri mi? sakat kalan kişileri mi? maddi ve manevi zor durumda kalan Akkuşluların bu halini mi kutlayacağız.

Lütfen hiç kimse kusura bakmasın

Biz bu tür bir oluşumun içinde olamayız.

Olmayacağız.

İşte bu konuların ışığı altında gönlünce eğlenenlere mutluluklar dileriz.

İYİ EĞLENECLER

Related Articles

2 YORUMLAR

  1. Biz öncelilkle Çavdar köylüyüz. Nüfus cüzdanımda öyle yazıyor. Köy hizmetlerinin dozerleri on yıldan fazla meyvalı ve mocukluda yatarken BİZLER GÖLCÜĞÜVEZ MAHALLE yolumuzu bir kepçe ile yaptırdık. 2001 YILINDA 6500 TL HARCADIK. Gelmediğiniz için teşekkürler
    gönlümüzce eğlendik ve kuruş para vermedik

    Site Yönetimi: Cemalettin bey, biz ne diyoruz siz neden söz ediyorsunuz. Konumuz ile sizin söylediklerinizin ne ilgisi var. Eğlenmişsiniz Allah gönlüze göre versin. Bizim tepkimiz Çavdarköylülere değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar