24 Mart 2023 Cum

İçim Acıdı… Ya Sizin

Cevahir KOCAOĞLU, Sitemize gönderdiği haber

İÇİM ACIDI… YA SİZİN?

Biliyorum ki bu yazının sonuna doğru çoğunuz sıkılıp bu sayfayı sağ üst köşesindeki (X) işaretine basarak kapatacaksınız.
Ama ben yinede bu sayfayı kapatırken vicdanı ile baş başa kalacak kişiler olacağını düşünerek yazımı tamamlayacağım.
Çoğumuzun bildiği ve bilip de bihabermiş gibi davrandığı bir konu. Aslında bu bir konuda değil seferli beldesinin ve insanlarının bir ayıbı.

Boğmalık mahallesinde yaşayan ya da yaşamaya çalışan 5 kişilik bir aile ve bu aile öyle bir yerde yaşamaya çalışıyor ki;
Bekli sizler orayı görmek bile istemezsiniz. Ama onlar orada yaşıyorlar. Yaşadıkları yer ahırdan bozma tek gözlü bir oda.

2007 yılında tatil için memlekete giden duyarlı insanlarımızdan bazıları bu olayı öğrenince bu aileyi ziyarete giderler ve oradaki fotoğrafla karşı karşıya gelince hayretlere düşerler. O an için yapılması ne gerekiyorsa ellerinden geleni yaparlar. Bu aileye nasıl bir yardım edeceklerini düşünürken deniz feneri derneği ile irtibata geçip bu aile için yardım sözü alırlar.
Deniz feneri derneği o tarihten itibaren aileye aylık 150 YTL gibi düzenli bir maaşa bağlar ve aileye bir ev sözü verirler. Evin maliyeti yaklaşık 35.000 YTL ama deniz feneri bilindiği gibi ülkemizin dört bir yanına yardımlar götürüyor. Bu yardımları da yardımsever vatandaşların yaptığı bağışlarla yapıyor.

Deniz feneri der ki; Sizlerde elinizden gelen yardımları yaparsanız bizlerin de feneri sönmesin. Siz de kendi insanınıza karşı bu kutsal görevi yerine getirmiş olursunuz.

Bunu bir arkadaşınızın düğününe gidiyormuş gibi düşünün, oraya giderken takacağınız takının hesabını yapmıyorsunuzdur herhalde. Yâda, taktığınız o takının size sonraki zamanda geri döneceğini düşünürsünüz. Bunun geri dönüşünü de Allah bilir.

Belki sizin yardım yapacak kadar imkânınız olmayabilir. Ama etrafınızda mutlaka melek kalpli yardımseverler vardır.

Biz bağış yapmasak da deniz feneri derneği evi yapma sözü verdiler. Şimdi soruyorum size biz yardım yapmalı mıyız yoksa yapmamalı mıyız?

Beldemizde yardıma ihtiyacı olan bu insanlara herkesin gönül gözünü kapatması bizlerin çok büyük bir ayıbı olacaktır.

Bunları yazarken de inanarak yazmıyorum. Çünkü her zaman olduğu gibi bunda da herkes bihabermiş gibi davranacak. Cevahir KOCAOĞLU

Söz konusu aileye ait resimleri görelim

http://www.seferli.net/Emine.php

Related Articles

2 YORUMLAR

  1. bir köşede kalmışlığın hazin öyküsü,insanın içi sızlıyor böyle durumlarda,şunuda düşünmeden gecemiyorum böyle zor durumdaki insanlar tespit edilir,yetkili birimlerceazda olsa sorunu giderilir.dağınıklık,düzensizlikde kişinin ihmali, duyarlı insanların yapacağı yardım kampanyasında az cok yardım yapalım.

  2. CEVAHİR KARDEŞİMİZİN YAZISINI OKUDUM GERÇAKTEN ÜZÜLDÜM KENDİSİNİ BU DUYARLILIĞINDAN DOLAYI KUTLUYORUM.BENDE BİR AKKUŞLU OLARAK BU MAĞDUR KARDEŞİME YARDIMCI OLMAK İSTİYORUM İNŞALLAH DİĞER OKUYAN ARKADAŞLARDA YARDIM EDER ARKADAŞA Bİ EV YAPARIZ BEN BURADAN 3000 YTL (ÜÇBİN)TUTARINDA MALZEME SÖZÜ VERİYORUM SAYGILARIMLA. NİHAT GÜL

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar