14 Temmuz 2024 Paz

HOCALARIN HOCASI ÖMER ÇAM ÜNYE DE ANILDI. AKKUŞ İLÇESİNDE DE AYNI ŞEKİLDE PROGRAM DÜZENLENEMEZ Mİ?

Hocaların Hocası Saygıyla Anıldı…

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi Ömer Çam, ölümünün 4. yılında Ünye’de düzenlenen programla saygı ile anıldı.

Ünye Belediyesi tarafından Belediye Sineması’nda düzenlenen ve Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Eğitimi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı’nın konuşmacı olarak katıldığı konferansa, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu, Kuzköy Belediye Başkanı Fikri Çamoğlu, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Mustafa Telcioğlu, Ömer Çam Hoca’nın oğlu Doç. Dr. Kamil Çam, öğrencileri, öğretmen arkadaşları ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan konferansın sunuculuğunu Öğretmen Yahya Cumhur Tapçı yaptı. Kur-an’ı Kerim okunmasının ardından, öğrencileri ile öğretmen arkadaşları Ömer Çam’la ilgili anılarını anlatırken, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Eğitimi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı “Ömer Çam ve Kur-an’da eğitim” konulu konferansta eğitimin önemine değindi.

Her şeyin başında eğitimin geldiğini vurgulayan Bayraklı, “Bir toplumda huzur ve güvenin ilk şartı eğitimden geçmektedir. Eğitim de yapılan eksiklik, suç ve kabahatlerle karşımıza çıkmakta. Bir toplumda jandarma ve polise ne kadar iş düşüyorsa, eğitim o derece eksiktir” dedi.

Programda ayrıca, Ömer Çam Hoca’nın hayatının anlatıldığı bir sinevizyon gösterisi de sunuldu. Haber Ünye Hizmet TV. İnternet Sitesi

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
19AboneAbone Ol

Çok Okunanlar