17 Haziran 2024 Pts

Hocaların Hocası’ Ömer Çam saygıyla anıldı

Eğitimci Pedagog ve Şair Ömer hocaların hocası Ömer ÇAM hoca unutulmadı.

"Hocaların Hocası’ Ömer Çam saygıyla anıldı"
Eğitimci Pedagog ve Şair Ömer hocaların hocası Ömer ÇAM hoca unutulmadı.
Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi Ömer Çam, 14 Aralık 2002 yılında kaybetmiştik, ölümünün 4. yılında hem İstanbul’da mezarı başında hem de Ünye’de düzenlenen programla saygı ile anıldı.
Birçok ünlü Siyasetçi, Bürokrat ve İlahiyatçının hocası olan Ömer ÇAM hemşerileri tarafından çok sevilen biriydi, Hocamızı anmak için birçok siyasetçi ve bürokrasi eşliğinde yayın ve çekim ekipleri de hazır bulundu. Ak Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat’ta Ankara’dan gelerek anmaya katılanlar arasında yerini aldı.
İstanbul Akkuşlular derneği dernek Başkanı Hakkı Mıhçı öncülüğünde 15 Aralık 2007 Cumartesi günü mezarı başında anılarak kabri başında Kur’an tilavet edildi.
Ünye Belediyesi tarafından belediye sinemasında düzenlenen, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Eğitimi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı’nın konuşmacı olarak katıldığı konferansa öenmli kişiler katılmıştır.
Ünye Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu, Kuzköy Belediye Başkanı Fikri Çamoğlu, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Mustafa Telcioğlu, Ömer Çam hocanın oğlu Doç. Dr. Kamil Çam, öğrencileri, öğretmen arkadaşları ve vatandaşlar katıldı.
Kur-an’ı Kerim okunmasının ardından, öğrencileri ile öğretmen arkadaşları Ömer Çam’la ilgili anılarını anlatırken, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Eğitimi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı "Ömer Çam ve Kur-an’da eğitim" konulu konferansta eğitimin önemine değindi. Her şeyin başında eğitimin geldiğini vurgulayan Bayraklı, "Bir toplumda huzur ve güvenin ilk şartı eğitimden geçmektedir. Eğitim de yapılan eksiklik, suç ve kabahatlerle karşımıza çıkmakta. Bir toplumda jandarma ve polise ne kadar iş düşüyorsa, eğitim o derece eksiktir" dedi.
 
Programda ayrıca, Ömer Çam Hoca’nın hayatının anlatıldığı bir sinevizyon gösterisi de sunuldu.
Haber : www.salmankasabasi.com  – 16 Aralık 2007

Related Articles

1 Yorum

  1. Merhum Ömer Çam a allahtan rahmet dilerim.O çok önemli bir şahsiyettir.Siyasette Eğitimde ilkeydi .İlkeliydi.Benim anlamadığım şey ne biliyor musunuz?Hakikaten ilginç durum.O Milli ve manevi fikirleri Akkuşa taşıdı.Milliyetçi Muhafazakar İdealist olmamızın temeli odur.Ömer Çamı anması gerekenler neden ortada yok.Oğulları Fatih Beye ve arkadaşım Hilmi Beye saygı ve selamlarımı iletirim.Ömer Çam’ı anan anmaya gelen tüm insanlara teşekkürlerimi iletirim.Sayın Akkuş Belediye Başkanım Lütfi Efil Beye Akkuşta bir caddeye onun adını vermesini teklif ediyorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar