24 Mart 2023 Cum

Hizmet Şekli

Anayasal düzende – demokratik hakkını almanın yollarını iyi bilmek zorundadır. Gelecek günlerimizin iyi –daha iyi olacağı ümidiyle

Sample Image

HİZMET  ŞEKLİ

      Sevgili  hemşehrilerim!  Herkes  kapasitesince, sitemize  herhangi bir  konuda  açık  seçik  biçimde  fikirlerini  yazabilmekte, ilçemizin  sıkıntılarını  aktarabilmekte, insanların  duyarlılıklarını –  ilgili  -yetkili  ve  etkili  mercilerin  dikkatlerini  ilçemize    ve ilçemizin  sorunlarına    -çekmeye  çalışmaktadırlar. Bu hizmet  geçmişte  farklı  kişilerce, farklı  biçimde  tüm  imkansızlıklarla  boğuşarak  icra  edilirken, bu  gün hamdolsun ki, 21. y.yılda –iletişim  ve teknoloji çağında   çok daha  farklı  biçimde, olması gerektiği  şekilde  yürütülmektedir. Hizmet şekli  bir  jenerasyon  kuşak –ve  tamamen  imkanlara  bağlı, bir  kültür  ve de gönül  işidir. Türkiyemiz de  alışılagelen   tabu  halindeki  anlayışlar  artık  birer  birer  yıkılıp, yerini  daha  makul  ve mantıklı, daha  kültürlü- daha  ortak akılcı  yaklaşımlarla  hizmetler  yapılmaya  başlanmıştır. Bu  hususta  AKKUŞ  ve AKKUŞLULAR   olarak   artık  geçmişimize  sövmek  yerine –geçmişle  dövünmek  yerine  ortak  aklı  hakim  kılıp , birlik  ve  beraberlik  ruhunu   tüm  ince  noktalarına  varıncaya  kadar,ilçemizin  kalbur üstü  diyebileceğimiz, kültürlü-bilinçli-anlayışlı-bilici-bulucu-yapıcı  ve  neticelendirici  insanlarına   tüm benliğimizle  destek  olarak,     almamız gereken  hizmetlerimizi  almanın  yollarını   aralamalıyız.
Sample Image

Sevgili  hemşehrilerim! Kimimiz  işçi-kimimiz memur-kimimiz amir-kimimiz köylü-kimimiz çiftçi-kimimiz bürokrat-kimimiz siyasetçi- kimimiz  fakir-kimimiz zengin, bulunduğumuz  konum  her ne olursa  olsun , kimse  kimseden  ne  büyüktür, nede  küçüktür. Cenabı  hak insanlara  belirli  nispette  kabiliyet ve kapasite  vermiştir. Herkes  Dünyada  kendisine  verilen  ROLÜ  bir  biçimde  icra  etmekle  mükelleftir.Kimsenin   diğer  bir kimseyi  konumu  itibariyle, yani Dünyadaki  verilmiş  ROLÜ  itibariyle , kendisinden  küçük  yada  büyük  görme  –bir diğerini  hor  ve  hakir  görme  – üstün  yahutta farklı  görme  gibi  hiçbir  lüksü  asla  olamaz.ALLAH  katında  tek  üstünlük  vardır  , o da   ALLAH  dan  daha  fazla  korkmaktır. Bunun harici  herkes   eşittir. Bu konuda  bir kere  mutabık  kalmalıyız. İşte  bu mutabakata vardığımızda  herkes  AKKUŞ LULUĞUNU   hatırlayacak, Dünyanın  neresinde  olursa  olsun, Türkiyenin  neresinde   olursa  olsun , bununla  gurur duyacak ve  bulunduğu  konuma  -üstlendiği role  göre  köyüne –beldesine-ilçesine-iline  hizmetin getirilmesi-orada  yaşayan büyüklerimizin  hayat  şartlarının  yükseltilmesi  için  mücadelesini  verecek. Tıpkı  karınca  misali. Kimimiz basın  yayın  yoluyla-kimimiz,idari  insiyatifimizle- kimimiz  hatırımızla-kimimiz  ticaretimizle-kimimiz  siyasetimizle-kimimiz  parmız pulumuzla-kimimiz  zekamızla- kimimiz  ikili  ilişkilerimizle –kimimiz  kalemimizle ,herkes  ama kerkes , bulunduğu  konumu  kullanarak,hizmetin  bir kenarından   tutmak  zorundadır. İşte  ilçe  kurultayımız  bunun için değilmiydi? işte  sonuç bildirgesi  bunun için değimliydi?

Sample Image

Sevgili kardeşlerim! Nil nehrinin kenarında bir kuzuyu kurt kapsa, bunun hesabını ALLAH  HZ. ÖMER den  soracak  diyen  ecdadın  torunları  olarak, diyorum ki, BEN  lik  kalksın  BİZ  lik  gelsin. Bizim için  önemli olan  vakit, içinde bulunduğumuz – değerlendirmek zorunda olduğumuz  şu andır. Geçmiş gitti, gelecek meçhul, o halde  memleketimiz için yapacağımız  hizmetlerde  muacceliyet kuralını  işleme koymalıyız.yapacaklarımızı  ivedileştirmeliyiz. AKKUŞ lular olarak, eldeki  imkanları    mutlaka  değerlendirmek  zorundayız  ALLAH   bunun hesabını  bizlere   soracaktır. Kurultaydan bu güne   ,alınan  kararlardan, zapta geçirilen maddelerden  kaçını  işler hale getirdik? halk olarak- AKKUŞLU  olarak  birazcık  duyarlı  olalım  ve takip edelim.AKKUŞU   bir  bütün olarak  ele almalıyız. Köylere  beldelere  hatta mahallelere  sahip  olurken , BİZ   kelimesini  tamamen hakim  kılalım.Yoksa  ,ben falan  köydenim-sen falan beldedensin –benim beldem  seni  -senin köyün beni ilgilendirmez  mantığı ile  meselelere yaklaşırsak , sanırım  baştan  kaybeden bizler-yani  AKKUŞ  ve AKKUŞTA  MUKİM   Şahıslar  olacaktır. Lütfen ama lütfen ! BİZ LİĞİMİZİ  – BEN LERE  indirgemeyelim. Bizler , AKKUŞLULAR  olarak  biziz  ve bir bütünüz  bunu asla unutmayalım. Sorumluları  rahatsız edelim, arayalım, soralım, hizmet isteyelim ve hizmet edelim. Ağustos ayında zincir takarak  ilçeye gelmek zorunda olan kardeşlerimizin,  kurultayımıza  seçtikleri  muhtarlarının bile  katılmamış olmalarının  ne anlama geldiğini  hep beraber  irdelemeliyiz. Oradaki  sorun  hepimizin sorunudur ancak,  Sample Imageöncelikle  orada  mukim  yakınlarımızın-hemşerilerimizin sorunudur. Bu memlekette  istemeyene  -talep etmeyene –kapıları aşındırmayana –mücadele vermeyene hizmet çok  zor gider. Herkes  haddini –hududunu  aşmadan belirli kurallar  çerçevesinde, Anayasal düzende – demokratik  hakkını almanın  yollarını iyi bilmek zorundadır. Gelecek  günlerimizin iyi –daha iyi olacağı  ümidiyle saygılar sunarım.

 Yaşar EFİLOĞLU

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Related Articles

4 YORUMLAR

 1. SAYGIDEĞER HEMŞERİLERİM RAMAZAN TINGIR-SELAHADDİN TANER-TAHSİN ÇAYIROĞLU BEYEFENDİLER SİZLERE İLGİ VE ALAKANIZDAN ÖTÜRÜ ŞÜKRANLARIMI İLETİR, AKKUŞUMUZ İÇİN OLMASI GEREKEN TÜM HİZMETLERDE , SANAL ALEMDE YAZIP ÇİZDİKLERİMİZİN İCRAAT SAHASINA DÖKÜLMESİ ARZUMU YİNELERİM SİZLERE SAYGILAR SUNARIM

 2. Sizleri tanımıyorum ama Ramazan Tınkır beyle sizin yazının akkuşlu olarak beni edirneden duygulandırdı. Ne kadar beğendiğimi ve sizinle aynı duyguları paylaştığımı özellikle belirtmek ve bu areneda akkuşlu olarak banada bir görev düşerse yapmaya hazır olduğumu özellikle belirtmek istiyorum.Mevlam hizmete susamış akkuşa ve bütün akkuşlulara yardımcı olsun diyerek akkuş için yapacağınız çalışmalarda sizlere ve ekibinize başarılar dilerim.

 3. Yukarıda bütün dikkatimle okuduğum Yaşar abinin sözlerine katılmamak mümkün değil! Yıllardır içimizde varolan ikilik duygusuna atıfta bulunarak BİZ olmanın getireceği maddi ve manevi havadan söz etmektedir. Zannediyorum çoğu kimse de buna itiraz etmez. O zaman geriye kalan İCRAAT oluyor! Umuyorum ki BİZ OLMA düşüncesi gün geçtikçe daha belirgin hale geliyor. Bu da hepimiz için hayırlısı olur. Siyasi ya da fikir ayrılığı BİZ olmanın önüne geçmemelidir. Bilakis siyasi ve fikir ayrılıklarını; iki yanlıştan bir doğru çıkar ya da tez, antitez ve sentez üçgeninde değerlendirirsek daha yapıcı olacağı umudunu taşıyorum! Saygılar!

 4. Sevgili Yaşar Efiloğlu hemşerim;
  Yazını okudum.Biraz ağır geldi.birdaha okudum.Kendimce şöyle bir anlam çıkardım:
  Belliki Akkuş\’lu hemşerilerimizin hangi konumda olursa olsun Akkuş\’luluk paydasında bir şeyler hissettiğini
  ancak takipcisi olmadığından yakınıyorsunuz.Bende bu tesbitinize katılıyorum.Ve burdan diyorumki artık bu işleri takip edecek.Koordine edecek sivil bir oluşumu Akkuş\’lular adına yönlendirecek ama hoşgörüne sığınarakta biraz da mürekkep yalamış hemşerilerimizin,muhtarlarımızın,esnaflarımızın,siyasi parti temsilcilerimizin katılımı ile partiler üstü Tek amacı Akkuş\’umuzu ve Akkuş\’lumuzu şu anki durumundan daha ileri götürmek olan bir oluşum yapalım.Tamamen yasal ve denetime açık..Bu oluşumun başında siz olun .Bu benim teklifim.Ben yanınızda olacağım.Arzu eden dostlarımız bu oluşuma katılacaklarının siteden sizlere veya site yönetimine bildirsin.Bu konu oluşursa elbet maddi gereksinimlerde olacak.Ben şimdilik oluşum gerçekleşirse inşallah olu 100 YTL ile kapıyı açıyorum.Hayırlı ve uğurlu olsun.
  Saygılarımla.0 505 316 1958

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar