16 Mayıs 2021 Paz

Hiçbir darbe girişimi meşru olamaz

A Turkish policeman and other people stand atop of a military vehicle in Ankara, Turkey July 16, 2016. REUTERS/Stringer   EDITORIAL USE ONLY. NO RESALES. NO ARCHIVES.

Hiçbir darbe girişimi

Meşru olamaz

 

Seçilmiş hükümete ve siyasete yönelik askeri hiçbir girişimle meşru idareyi devirmeye yönelik hiçbir tutumun kabul edilemez.

 

Siyaset kurumuna meşru yollar dışında müdahale eden ve ülkeyi kaos ortamına taşıyabilecek darbe girişiminin gayrimeşrudur.

 

Ülkemizin birlik ve beraberliğini tehdit eden ve sadece kendi ajandasına hizmet eden bu ve bunun gibi vatan hainlerinin, tüm çabaları Türkiye halkının sağlam iradesi karşısında bertaraf olacaktır. Fitne ve zulümle beslenen bu zihniyet, Türkiye’yi çatışma ortamına sürüklemeyi istemektedir Kendi halkına silah çekecek kadar gözü dönmüş bu hainlerin, cezalandırılma zamanı gelmiştir. Halkımız gerçekleştirilmek istenen, ya da bundan sonra gerçekleştirilmesi düşünülen darbe girişimlerine karşı temel hak ve özgürlüklerini koruyacaktır. Bilinmelidir ki ne bu gün ne de yarın kimse Türkiye toplumunu bir darbe yönetimine mahkum edemez.

 

Mehmet GÜMÜŞ

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,447BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
13AboneAbone Ol

Çok Okunanlar