17 Haziran 2024 Pts

Hiç Bir Kimse Ünye-Akkuş-Niksar Yolununun Yapımını Siyasi Malzeme Yapmasın

Bu yoldaki kazayı gösterelim, yolu Siyasete Alet Edenlere

kaza3.gifAkkuş'a gelen siyasilerin tamamı Ünye-Akkuş-Niksar yolunu siyasi malzeme yapmışlardır.

Site Yönetimi olarak yorum yapmayacağız. Gönül isterdi ki keşke yolumuz daha önce yapılsaydı da şimdi yoldan siyaset yapmasalardı siyasiler.

Herkese bir kez daha hatırlatmakta fayda var ki? Akkuş'un her zaman her yerde olmaz ise olmazları vardır.

Akkuş ilçesi sadece bir ilçe ile komşu değildir. Niksar, Erbaa, Çaybaşı, Salıpazarı, Kumru ve Ünye İlçeleri ile de komşudur.

Akkuş'un illa bir yerlere bağlantısı olmaz ise zorda kalır sananlara bir kez daha düşünmelerini öneririz.

Diğer İlçeler ile de bağlantı yolları otoban şeklinde yapılabilir.

Related Articles

2 YORUMLAR

 1. BAKINIZ,YOLUMUZUN CAN-I GÖNÜLDEN YAPILMASINI İSTESEKTE ŞU REALİTELERİ UNUTMAYALIM:
  1-ORTA VE DOĞU KARADENİZİN İÇ KESİME BAĞLANAN 4.ÖNEMLİ YOLUDUR.(Samsun-Havza)(Trabzon-Erzurum)(Tirebolu-Gümüşhane)
  2-DAĞLIK ARAZİ YAPISI NEDENİYLE YOL-YAPIM MALİYETİ HAYLİ YÜKSEKTİR VE NORMAL ŞARTLARIN 2-3 KATINA ÇIKMAKTADIR.DOLAYISIYLA ÜNYE-NİKSAR DUDLE OTOYOLU HAYALDİR.Mantıklı olan,yolun duble değil,genişletilmesi ve virajlarının eğiminin en aza indirilmesine çalışmaktır.
  3-ŞU AN ORDU VİLAYETİNDE İKİ ÖNEMLİ YOL ÇALIŞMASI VARDIR VE BUNLAR BİTMEDEN BİZİM YOLDA ÇALIŞMAYA BAŞLANMASIDA BİR DİĞER HAYALDİR.BU YOLLAR
  a-ORDU MERKEZİ, SİVASA BAĞLAYACAK OLAN VE SÜREYİ 7-8 SAATTEN,3.5 SAATE DÜŞÜRECEK OLAN, PROJESİ OSMANLI DÖNEMİNE DAYANAN Dereyol PROJESİDİR.BÖYLECE MESUDİYE DE ORDUYA 3.5 SAATTEN,1.5 SAATE DÜŞECEKTİR.
  NEYSEKİ YOLUN %65’i bitmiştir.
  b-FATSA’YI, İÇ KESİMLERE BAĞLAYACAK OLAN VE KUMRUDAN GEÇEN FATSA-NİKSAR YOLU PROJESİDİR.YOLUN YARIDAN FAZLASI BİTMİŞTİR.Bu yol Ünye ve Akkuşta iki yıl önce çok tepki çekmiştir.Ancak Sayın Eyüp Fatsa bence haklıydı,çünkü iç kesime bağlantısı olmayan ve kendi seçim bölgesi Fatsayı Niksara bağlaması en tabii hakkıydı.Böylece bütün Ordu Vilayeti iç kesimlerle sağlam bağlantı kuracaktır.Bizim ise’ Akkuşun yolu ölür’diyen ve bu konu sayesinde Akkuşu hatırlayıp destek olan Ünyenin itirazları boşunaydı.HEM ZATEN SİTEMİZİN BELİRTTİĞİ GİBİ AKKUŞUMUZUN BİRÇOK YOL ALTERNATİFİ YOK MUYDU?
  İŞTE SEVGİLİ DOSTLAR BU YOL,ORDU VİLAYETİNDE 1.ÖNEME HAİZ YOL İKEN,3.ÖNEME HAİZ YOL OLMUŞTUR.ANCAK BİZCE FATSA YOLU FAZLA İŞLEMEZ,AKKUŞ,ÜNYE-NİKSAR YOLU 2.SIRADAKİ YOL OLUR.VE DOSTLAR BU YAPIMI SÜREN YOLLAR BİTİNCE SIRA BİZE GELECEKTİR.TABİİ İŞ İŞTEN GEÇMEZSE..
  AMA ÜMİDİDİMİZ KORUYALIM.SALMAN YOLU HEMDE YENİ BİR HATTAN YAPILDI Kİ VE ÜLKE GENELİNDE 6600 KM. DUBLE YOL YAPILDIKİ BURASIDA YAPILIR.DEMEKKİ İŞ KAMUOYUNU UYANIK TUTMA VE SİYASİLERİ BİRAZ DÜRTÜKLEMEKTE…BAŞKA ÇARE YOK!

 2. Eger bu yolu siyasi malzeme yapanlar iktidara geldiklerinde bu yolu yapamazlar ise işte o zaman herkes hakettiğini akkuştan alır benim toprağımın insanlarının hassasisey duydugu noktalardan kimse oy çıkarmaya çalışmamalı.Zamanında bu yol için söz veren hatta yemin dahi edebilen bazı siyasiler bugun bu sözü unutmuş ve yol farklı yerlerden geçecek konuma kadar gelmiştir.ben sadece yorumu benim kalbinde zerre kadar yalan ve kötülük olmayan hemşerilerime bırakıyorum.bazıları bilsin ki artık eskisi gibi bir akkuş yok herkes uyandı bence sizde uyanın ve tutabileceğiniz sözler verin..saygılar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar