23 Şubat 2024 Cum

Haziran Ayında, Akkuş’ta Diyaliz Ünitesi Açılacak

Vekilimiz Hamarat, Akkuşlulara Müjdeli Haberi Verdi

 

 

AKKUŞ’LU DİYALİZ HASTALARINA MÜJDE!


 
Ak Parti Ordu Milletvekili Mustafa HAMARAT bir basın açıklaması yaparak Akkuş Devlet Hastanesine diyaliz ünitesi kurulacağının müjdesini verdi.
 
HAMARAT; “Akkuş İlçe merkezi ve köylerinde yaşayan 14 diyaliz hastası ilçede kamu veya özel kuruluşa ait diyaliz merkezi olmadığından dolayı Ünye, Niksar, Erbaa, Çarşamba ilçeleri ile diğer il ve ilçelere gitmek zorunda kalmakta idiler. İlçenin diğer il ve ilçelere uzaklığı nedeni ile bu vatandaşlarımız zamanında ve tam diyaliz tedavisi alamamakta idi.

Bu durum; Çalışma gücünü kaybetmiş diyaliz hastalarımızın ilçe merkezinde tedavi alamamalarından dolayı ekonomik ve sosyal yönden de daha da mağdur olmalarına yol açıyordu.”  dedi.Bu nedenle Akkuş Devlet Hastanesi bünyesinde 200.000 TL harcanarak 16 hastaya diyaliz tedavisi verebilecek kapasitede bir diyaliz ünitesi kurulacağını kaydeden HAMARAT diyaliz ünitesi için gereken araç gerecin hafta sonu Akkuş Devlet hastanesinde olacağını söyledi.
 
Diyaliz Ünitesinin;  4 adet diyaliz makinesi, 4 adet yatak, defibrilatör, EKG cihazı, ilk yardım çantası, oksijen tüpleri, ilaç ve gerekli sarf malzemeleri, riskli hastaların tedavi göreceği tek yataklı bir oda, odaya ait lavabo ve WC, normal diyaliz hastalarının tedavi göreceği üç yataklı bir oda, su arıtma sistemi ile su arıtma bölümü, personel odası, hasta dinlenme salonu ve genel kullanım için lavabo ve WC den oluştuğunu belirten HAMARAT; İki adet diyaliz sertifikalı hemşire ile bir diyaliz sertifikalı doktorun il sağlık müdürlüğünce görevlendirileceğini Diyaliz ünitesi 2009 Haziran ayında hizmet vermeye başlayacağını müjdeleyen HAMARAT Akkuş’ a, diyaliz hastalarımıza ve yakınlarına bu hizmetin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. dedi.

 

 


Milletvekilimiz HAMARAT ve İlçe Başkanı KAŞIKÇIOĞLU

Akkuş Devlet Hastanesinde Hasta Ziyareti ve İncelemelerde bulunurken

Bu vesile ile Resimdeki Hasta Olan Halamız Saside ORAL’da

bu ziyaretten kısa bir süre sonra

Hakkın Rahmetine Kavuşmuştu. Allah Rahmet Eylesin

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar