18 Haziran 2024 Sal

Hayaldi Gerçek Oldu. Kendi Mahallesine Ulaşmak İçin Diğer Köyün Sınırları İçindeki Yolu Kullanarak Mahallesine Ulaşan Köy Halkının, Nihayet Kendi Köy Sınırları İçinden Yol Yapıldı. Yılların Mağduriyeti Sona Erdi. Akkuş’un Bu Köyü Hangisi mi?

Sadece Mahalle Yolu Olmakla Beraber Bir Çok Köyleri Birbirine Bağlayacak

 • Hayaldi Gerçek Oldu

  Kendi Mahallesine Ulaşmak İçin

  Diğer Köyün Sınırları İçindeki Yolu Kullanarak

  Mahallesine Ulaşan Köy Halkının

  Nihayet Kendi Köy Sınırları İçinden Yol Yapıldı

  Yılların Mağduriyeti Sona Erdi

  Akkuş'un Bu Köyü Hangisi mi?

  Kuşçulu Köyü Merkezden Sevikli Mahallesine Yapılan Yeni Yol Bağlantısında Son Aşamaya Gelindi.

  Bir bıçak ağzı kadar mesafe kalan yolun bitiş kısmına ulaşıldı. Yolun açılma işi bittikten sonra bu defa yolun genişletilmesi aşamasına geçilecek. Böylece yılların özlemi ile beklenen bu yol hizmete açılacak.

  Özellikle Sevikli Mahalle sakinleri ve Kuşçulu Köylüleri tabiri caiz ise bayram yapacaklar. Haber Başlığında da değindiğimiz gibi, Kuşçulu köyü merkezden Sevikli Mahallesine ulaşmak için Çukurköy'ün Cingili, Mocuklu ve Çavuşgil Mahalle yolundan yararlanılarak Sevikli mahallesine ancak ulaşılabiliyordu. Yeni yolun açılması ile Kuşçulu merkezden Sevikli mahallesine hem ulaşım çok az sürede olacak. Hemde köy sınırları içinden kendi mahallesine ulaşmış olacak köylüler.

  Diğer taraftan Kuşçulu köyü çevresindeki diğer köyler ve beldeler de yeni açılan yolu kullanarak Meyvalı, Ceyhanlı, Külekçili, Çavdarköy ve diğer çevre köylere kestirmeden ulaşmış olacaklardır.

  Yolun yapılmasında emeğe geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Hayırlı Uğurlu Olsun.

   

   

   

   

   

  Sevikli Mahallesi

  Adem YILDIZ

Related Articles

1 Yorum

 1. O mahallenin halkına yol lağzım deyil aslında ordaki çalışanların ihtiyaçlarını karşılamayıp Camii.den yardım topluyorlar konuşurken mangalda kül bırakmazlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar