21 Haziran 2024 Cum

HASTANEMİZE DOKTOR ATAMASI YAPILDI DİYALİZ ÜNİTESİ KURULACAK. AMELİYATHANE YENİDEN DÜZENLECEK

  İLÇEMİZDE  SAĞLIK  KONUSUNDA  SEVİNDİRİCİ GELİŞMELER VAR

18 Ağustos 2006 tarihinde Sağlık Bakanının Ordu ilinde yapmış olduğu değerlendirme toplantısında Akkuş İlçesi ve Devlet Hastanesinin durumu değerlendirerek, Akkuş Devlet Hastanesi Yataklı tedavi kurumu olarak (Hastane olarak) kalması ve buraya 4 pratisyen ile 4 Uzman Doktor atanması uygun görülmüş, 31.08.2006 tarihindeki pratisyen doktor atamasında hastanemize 4 pratisyen doktor ataması yapılmış olup, 15.09.2006 tarihine kadar  göreve başlamaları gerekmektedir. Şu anda hastanede 1 Çocuk Hastalıkları Uzmanı 1 Dahiliye Uzmanı görev yapmaktadır.  Raporlu olan 2 pratisyen doktor da bu hafta görevlerine başlayacaklardır.

Diyaliz ünitesinin de 13.09.2006 günü su sistemi ile ilgili ihalesi olduğu, Sağlık İşleri Genel Müdürlüğünün emirleri üzerine ise kurulacak olan Diyaliz Ünitesinin bir an önce işler hale gelmesi için İl Sağlık Müdürlüğünün gereken desteği vereceği bilgisi bizlere ulaşmıştır. Ordu İl Sağlık Müdürlüğünün yardımlarının bir an evvel Hastanemize ulaşmasını bekliyoruz.

Ameliyathanenin tekrar işlerlik kazanması için yüksek rakamlara ulaşan ödeneği ihtiyaç olduğundan, keşif yaptırıp bakanlıktan ödenek isteneceği bilgilerini öğrenmiş bulunuyoruz. Ödenek gelirse yapılacakmış ameliyathane. Haberi hazırlarken gelen bilgide ise keşfin yapıldığı, raporun beklenildiğini öğrendik. Rapor hazırlandıktan sonra ise Sağlık Bakanlığından ödenek isteneceğini öğrendik. ( Sağlı Bakanlığına müracaat edildikten sonra Akkuşlu siyasilerin ve Ordu Milletvekillerinin gereken desteği vereceklerine eminiz. 

Akkuşlu her ferde seslenmek istiyoruz. Hastanemize ve Sağlık Personelimize sahip çıkalım. Hastanemizin Gün Hastanesi gündeminden çıkarılmasına sevindik. Bunun dışında ise 2 Uzman Doktor atanması ile 4 Pratisyen Doktorun atanmasını sevinçle karşılıyoruz. Doktor atamasında emeği geçen tüm ilgililere ve yakınken de çabasını bildiğimiz Ak Parti Akkuş İlçe Teşkilatına ve Ordu Milletvekillerine teşekkür ediyoruz. Sağlık Bakanlığının, Sağlık İşleri Genel Müdürlüğünün, Ordu Sağlık Müdürlüğünün, Akkuş Grup Sağlık Başkanlığının, Akkuş Devlet Hastanesi Başhekimliğinin, Hastane Müdürlüğünün ve Sağlık Personelinin gayretli çalışmalarına karşı Akkuşlu olarak bizler ne kadar katkı sağlıyoruz. Hiç bir şey yapmasak bile çalışanları motive etmek için gayret gösteri yormuyoruz.

Site Yönetimi olarak sesleniyoruz. Ameliyathanenin yeniden düzenlenmesi ve Diyaliz Ünitesinin kurulması için bu konularda bilgisi olanların yardımcı olmalarını, cihaz temin etme imkanı olanların ise bu  şekilde yardımcı olmalarını, Maddi durumu iyi olanların ise maddi olarak yardımcı olmalarını, Çeşitli odaların, derneklerin, Belediyelerin, Yurt dışındaki vatandaşlarımızın ve esnafların yardımcı olması ile kişilerin bir paket sigara parası olsun maddi olarak yardımcı olmalarını istiyoruz. Hastane bizim için var. Sağlık Personeli bizlere hizmet için ilçemizdeler. Bu nedenle sağlı personeline ve Hastanemize sahip çıkmanın tam zamanı. Akkuşlu isterse başarır. Var mısınız Hastanemizin Ameliyathanesini düzenleyelim. Diyaliz Ünitesini çalıştıralım. Bu konularda gereken ödenekler azda olsa gelecek zaten,  bizler yetmediği yerde takviye yapacağız.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar