17 Nisan 2024 Çar

Hamarat’tan Müjde Ünye-Akkuş-Niksar Yolunda Düzenlemeler Yapılacak

Milletvekilimiz Avukat Mustafa HAMARAT, Sitemize yaptığı açıklamadan, İpek Yolunda çalışmaların başlayacağını bildirdi.

ÜNYE-AKKUŞ-NİKSAR YOLUNDA BU SENE ÇALIŞMALAR YAPILACAK

24.05.2008 Tarihinde Sitemiz Yapımcılarından İhsan ÇAM ile birlikte Akkuş’a ziyarete giden Vekilimiz Hamarat, Akkuş İlçe Merkezinde Yapılan Toplantıda, Akkuşlulara Müjdeyi verdi

Hamarat Açıklamasında, "Bölgenin en büyük sorunlarından biri olan ve benimde özellikle Akkuş için en büyük önceliklerimden biri olan Ünye-Akkuş-Niksar Yolunun, daha iyi hale getirlmesi için çabalarım sürmektedir. Bu çalışmalarımıza Tokat Milletvekili Dilek YÜKSEL Hanımefendi de katıldı. Hep beraber el ele vererek tarihi ipek yolunun en iyi şekilde yapılması için gayret gösteriyoruz. Bizzat çalışmaları ilgili birimin genel müdürüne giderek yerinden takip ediyoruz.

Yapılan görüşmeler ve gayretlerimiz sonuç vermeye başladı. Bu sene için bu yola ödenek ayrıldı. Çok yakında ödenek serbest kalacak ve ihale yapılarak çalışmalara başlanacak. Bu seneki çalışmalarda kavşaklar, köprüler, dar yollar, heylan olan yollarda çalışmalar olacak. Biz görüşümüzü, yolda en sorunlu yerler neresi ise ordan başlanmasını önerdik. Çok yakında İhale aşamasının bitirilerek, çalışmaların başlamasını sizler gibi bizlerde sabırsızlıkla bekliyoruz.

2009 Yılında ise tarihi ipek yolunun en az 3 şeritli gerekirse tırmanma şeritleri, gerekirse tüneller ve viyedükler de yapılarak çalışmaların tamamlanmasını hedefledik. Sizlerin bu yola çok önem verdiğinizi biliyorum. Bizler sizlere hizmet için seçildik ve sizler bizleri hizmet etsin diye seçtiniz. Ünye-Akkuş-Niksar yolunu yapmaktan başka çaremiz varmı? Biraz sabırlı olalım bölgenin vekili olarak tüm sorunları yakınen biliyorum. Çözüm üretmek ve çözmek için durmadan gayret gösteriyoruz. Saygıdeğer Akkuşlular sizler hizmetin en iyisine layıksınız. Sizlerin yüzünü güldürmek ve en ömenli sorunlardan biri olan Ulaşım Sorunu en iyi şekilde çözeceğimizden emin olun.

Akkuş İnternet Sitesinin Yapımcılarından İhsan ÇAM ile birlikte Ankara’dan gelirken özellikle Niksar istikametinden geldik. Beraberce yolda incelemelerde bulunduk. İhsan bey Niksar-Akkuş yolunda, (vekilim bu yolda incelemeler yapıyoruz madem bir fotoğraf çekelim dedi.) Sanırım yakında fotoğrafları sitede yayınlayacaktır. Burdan Ünye Giderken de bir kez daha yoldaki son durumu görecem." dedi.

Toplantıda hazır bulunan Akkuşlular da Sayın vekilimize gayretlerinden dolayı teşekkür ettiler.

Related Articles

1 Yorum

  1. biz artık yapılacak,edilecek gibi laflar duymak istemiyoruz veya zaten olmakta olanları da haber vererek sahiplenme şeklindeki ucuz politikaları duymak istemiyoruz.vekilimizden elle tutulur bizzat kendi icraatı denilebilecek icraatlar bekliyoruz.sizce zamanı gelmedi mi artık.aksi halde c uysal ve h taşçı dan farkı olur mu..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar