28 Mayıs 2023 Paz

HAMARAT’TAN, Akkuş Meslek Yüksek Okulu Açıklaması

Vekilimiz HAMARAT, 4.Akkuşlular Platformunda; Akkuş Meslek Yüksek Okulunda Gelinen Son Nokta Hakkında Açıklamada Bulundu.

 

VEKİLİMİZ HAMARAT

4. AKKUŞLULAR PLATFORMUNDA

AKKUŞ MESLEK YÜKSEK OKULUNUN

AÇILMASI KARARI İLE İLGİLİ OLARAK

YAPILAN ÇALIŞMALARI ANLATTI

 

"Uzun süredir gündemde olan Meslek Yüksek Okulu Konusu, Son aylarda takiplerimiz sonucu hız kazanmış ve müjdeli sona ulaşılmıştır.

 

 

Akkuş İnternet Sitesinin düzenlemiş olduğu bu güzide toplantıda sizlere gelinen noktada yapılan özverili çalışmaları özetlemek istiyorum. Sitemizden İhsan ÇAM’da burada, konuyu yıllarca takip etti. Sık sık gündeme taşıdı. Bölgemiz insanları beni destekleyip Meclise gönderince, bende bu konuda elimden geleni yaptım.

 

 

Yıllarca konuşuluyordu ama daha yazışmalar Akkuş ile Ordu Arasında gidip geliyormuş. Önce Akkuş-Ordu arasındaki yazışmaları hızlandırdık. Sonra Ordu’daki kurumlar ile irtibata geçtik. Konu Ankara’ya intikal etti. Maliye Bakanlığı, Okulun yerinin henüz Milli Eğitim Bakanlığından Meslek Yüksek Okulu için ayrılmadığını belirterek konuyu geri Ordu’ya iade etti. Bu aşamadan sonra hızlı davranmak ve zamanı iyi kullanmak gerekiyordu. Tekrar Ordu’da girişimlerimiz devam etti. Okulunun yerinin olduğu arazinin yeniden özelleştirme kapsamında incelenmesi gerekiyordu. Sonuç itibariyle yeniden bir özelleştirme yapılacaktı. Evraklar Özelleştirme İdaresine geldi. Özelleştirme İdaresinde Görevli Özelleştirme Uzmanı Akkuşlu Hemşerimiz İbrahim CÜREBAL, titizlikle konuyu takip etti. Takıldığı yerde benimle irtibata geçti. Evraklarda da görüleceği üzere, Özelleştirme İdaresi, Maliye Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Ordu Valiliği, Ordu Defterdarlığı, Ordu Milli Eğitim Müdürlüğü, ve Ordu Üniversitesi gibi kurumlarla yazışmalar devam etti. Bu sürecin hızlı olması için takip gerekiyordu. Siyasi irade kararı gerekiyordu. Hükümetimizin de bu doğrultudaki kararı ile Başbakanımız, Başbakan Yardımcımız, Maliye Bakanımız, Ulaştırma Bakanımız ve Devlet Bakanımızın imzası ile Akkuş Meslek Yüksek Okulunun Açılmasına karar verildi.

Yüksek Okulunuz Hayırlı Olsun.

İlçeye, Meslek Yüksek Okulu Kazandırdığımız için mutluyuz. Kıvançlıyız.

 

 

Bir Konunun daha altına çizmek istiyorum

Bu günlerde sık sık bizlere sorulan soru, Yüksek Okul bu sene Öğrenci kabul edecek mi?

Bu aşamadan sonra iş artık Yerel Yönetimlere kalmıştır. İlçedeki Yerel Yönetimler başta Akkuş Belediyemiz olmak üzere, Okul için ayrılan binaların bakım ve onarımlarını en kısa sürede yaparsa, Okul’a bu sene öğrenci kabul edilebilir. Sizlere, Ordu ve Ankara’daki yaşanan süreci anlattım. Herkes elini taşın atına koymalı, Destek olmalı ve elinden gelen yardımı yapmalı. Bu bağlamda inanıyorum ki, İlçedeki yerel yönetimler üzerlerine düşeni yapacaklar ve Ordu Üniversitesinin istemiş olduğu, binaların bakımı konusunda hızlı ve güzel çalışmalar yapacaklardır." Sözleri ile konuşmasını tamamladı.

 

 

 

 

 

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar