5 Aralık 2023 Sal

Hamarat: Milletimizin içi rahat olsun

Ak Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, 12 Eylül’de oylamaya sunulacak anayasa paketine hayır diyenlerin üzerinde durdukları maddelere ilişkin bilgi vererek, “Milletimizin içi rahat olsun, endişe edilecek bir durum yok” dedi.

 

Hamarat: Milletimizin içi rahat olsun
 
Ak Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, 12 Eylül’de oylamaya sunulacak anayasa paketine hayır diyenlerin üzerinde durdukları maddelere ilişkin bilgi vererek, “Milletimizin içi rahat olsun, endişe edilecek bir durum yok” dedi.

Ak Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat; anayasa değişikliği paketine ilişkin yaptığı açıklamasında “Bu pakette problemli bir madde yok. Pakette yer alan bütün maddeler bu konuda bilgi sahibi olup da Türkiye’de örgütlü olan kurumların sendikaları, sivil toplum örgütlerinin önerdiği maddelerdir. Burada problem maddede değildir. Problem, Türkiye’de hala demokrasiyi özümseyememiş, özgürlükleri özümseyememiş bir grubun Türkiye’yi düşük standartlı demokrasiye mahkûm etme çalışmasından kaynaklanmaktadır. Bizim milletin önüne getirdiğimiz bu maddelerde hiçbir sıkıntı yoktur. Anayasa Mahkemesi’yle ilgili çalışma tamamen anayasa mahkemesinin kendi kurumsal önerisidir. Anayasa Mahkemesi değişiklik talebinde bulunmuştur. O öneri üzerine bu hazırlık yapılmıştır” şeklinde konuştu. Hazırlanan anayasa paketinde HSYK ile ilgili maddenin değişikli ile ilgili konuşan Hamarat; “HSYK konusu da muhakkak müdahale edilmesi ve demokratikleşmesi gereken bir konudur. Bunun en açık göstergesi de Anaysa Mahkemesi’nin bunu inceledikten sonra verdiği karardır. Kararda, Türkiye’yi daha ileriye götürmek, daha demokratikleştirmektedir, demişlerdir. Her ne hikmetse yıllardır bizim önümüzde anayasa kararlarıyla kürsüye çıkıp kürsü dağıtanlar anayasa mahkemesinin bu gerekçesini okumamaktadırlar ve okumamakta ısrar etmektedirler. Çünkü iyiye iyi demek kötüye kötü demek değil de iktidar ne diyorsa tersini uygulama mantığı ile hareket etmektedirler. Bu yaklaşımda onları, her gün milletin gözünde tutarsız hale düşürmektedir. Onların itirazlarının hiçbir haklı gerekçesi olmadığı bu kampanyalarda ortaya çıkmıştır” dedi. 12 Eylül’de hayır çıktığı takdirde ülkenin kaosa sürükleneceğini dile getiren Hamarat; “Anayasa paketinde sorunlu hiçbir madde yoktur. Milletimizin gönlü rahat olsun. Yurt dışından gelen mesajlara da baktığınızda Türkiye’nin bu referandumdan sonra ilerleyeceğini, daha ileri bir ülke olduğunu söylemektedirler. Allah korusun 12 Eylül’de ‘hayır’ oyu çıktığı zaman Türkiye geriye gidecek, kaosa sürüklenecektir. Ama kaostan medet umanlar da var. Kaostan medet umup da kargaşadan siyasi pozisyon çıkarmaya çalışanlara Allah fırsat vermesin. Biz ekseriyetle ‘evet’ çıkacağı kanaatindeyiz, milletimizin sağduyusuna güveniyoruz” dedi.

Haber: Ünye Kent

Related Articles

1 Yorum

  1. sayın vekilimiz mustafa bey toplumları yönetmeyi idare etmeyi ve ikna etmeyi öğrenmiş genç yaşta siyaseten bu bilgi oldukdan sonra gelecekte önü açıktır. toplumları iki şekilde yönetirsin 1.umdurarak 2.korkutarak sayın mustafa beyde 2. yi seciyor nedenmi aman haaa 12 eylül de hayır çıkarsa ülke kaosa sürüklenir kriz olur ülke geriye gider bu sözler korku imparatorluğunun sözleri değilde nedir, sayın başbakanda bertaraf olursunuz diyordu ya bizim vekilde bayağı dersine çalışmış belli oluyor.
    yurtdışından gelen mesajlara baktığımızda referandumdan sonra ülkenin ilerleyeceyini söylemişler, bu mesajlar kimden yada kimlerden geliyor abd denmi TÜRK askerinin başına çuval geçiren istediğini almaya başlayan ailenin büyük ve ramaz çocuğu mu? yada AB mi hani demokratikleşin diye diye istedikleri yasaları yaptıranlarmı, bizi kapılarında hazırolda bekletenlermi, yada gürüklerimizde at oynatıp para kazanan aynı şey bize gelince gümrükten vergisiz eşek bile oynattırmam diyen zihniyetmi? yada yurt dışında yaşayıpda bazı kollarını yönetim ve denetmen kadrolarına koyan birilerimi var? bugün denetmen yarın yönetmen olurlar bunlarmı istiyor? bugün şunu görüyorum iktidar memuru zamla, işciyi krizle, çifciyi kaosla korkutmaya çalışır gibi davranıyor buda adil değil 12 eylül e birşey kalmadı ramazan ayı münasebetiyle erzak kolileri komyonetlerle gidiyor bulunduğum şehirde buda adil değil seçim öncesi halk rüşvet olarak algılıyor, meydanlara baktığınızda bütün mitingler dolu halk eylencemi arıyor yoksa gerçeklerimi öğrenmeye çalışıyor yada taşıma kalabalıklarmı anlamadım liderler ise birbirlerine laf yetiştirmekten neye EVET yada HAYIR denileceğini neler kazanıp neler kaybettiğimizi anlatmıyorlar bir taraf akparti yaptı doğrudur evet diyor diğer taraf akparti yaptı yanlıştır hayır diyor buda toplumu ikiye bölüyor eskiden çok görüş vardı şimdi iki görüş kalmış akparti sevenler ve akparti sevmeyenler bu kutuplaşma insanların huzurunu bozuyor fakat bu duruma gelmemizde en büyük etkende başbakanın ben yaparsam olur edası sevenler sarıldı sevmeyenler sıyrıldı parti içi demokrasi hiçbirzaman hiçbir partimizde olmadı o zaman liderlerin idaresinde yarı saltanatlık gibi yönetiliyoruz. neyse 12 eylül tüm milletimize hayırlı olsun, kadir geceniz ve gelen ramazan bayramınızı eniçten dileklerimle kutlar herkese sağlık, mutluluk ve huzur dolu yaşam temenni ederim. saygılarımla Altun BAYRAM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar