3 Haziran 2023 Cts

HAMARAT, 2003-2008 Yıllarında Ordu’da Yapılan Sosyal Yardım Çalışmaları Hakkında Açıklama Yaptı

Akkuş İlçesindaki İnsanlarımız Gereği Kadar Bu Yardımlardan Yararlandılar mı? Yada Bu yardımları İlçemiz İnsanlarının İhtiyaçları için İldeki Kurumlardan Talep Eden Birimler Gereği Kadar Konuya Önem Verdiler mi? Evet verildi deniyorsa O zaman Konu Hakkında ilçemizdeki ilgili kurumlardan geniş açıklama yapmasını bekliyoruz. Örneğin Tuncel’i İlinde dağıtılan Buzdolabı, Çamaşır Makinası ve Koltuklardan Akkuş’taki yardıma ihtiyaç olan kişilerden kaç tanesine verildi? Sosyal Devlette Ayrımcılık olmayacağını zaten herkes biliyor hal böyle olunca, Tunceli ile Ordu ili arasında ayrımcalık olmaması gerektiğini düşünüyoruz.

Ordu Milletvekili Mustafa HAMARAT

2003 -2008 Dönemine ait ORDU’ya yapılan

sosyal yardım çalışmalarına ilişkin bir açıklama yaptı.

 
HAMARAT Açıklamasında; Sosyal Yardımların  1986 yılından bu yana Başbakanlık bünyesinde bulunan Fon Genel Sekreterliği tarafından yapıldığını, İktidarları Döneminde 2004 yılında yapılan kanuni düzenleme ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü’nü kurduklarını ve bu sayede 18 yıl sonra bu fonun kurumsal kişiliğe kavuşturulduğunu söyledi.
 
HAMARAT, Bu kurumun geçen 5 yıllık süre içinde Sosyal projlere önemli kaynaklar aktardığını bu kaynaklardan Ordu’nun da önemli ölçüde pay aldığını dile getirdi.
 
–  Kırsal Alanda Sosyal Destek Projesi;
–  Sertifikalı Tarım İşçileri Projesi
–  Proje destekleri
–  Şartlı Nakit Transferi
–  Yakacak Yardımları
– Diğer Yardımlar  gibi konularda vatandaşa destek olduklarını belirten HAMARAT  Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma fonunun yardımlarının sadece yakacak ve gıdalarla sınırlı olmadığını, bu yardımların Sağlık, Eğitim, Yüksek Öğrenim Burslarından oluştuğuda bilinmelidir dedi.
 
Sosyal Yardımlarla birlikte, Kırsal Kalkınma Kooperatiflerine, Projelere, Şartlı Nakit Projlerine ORDU genelinde 5 yıllık dönemde 68.344.451 TL kaynak aktarılmıştır diyen  HAMARAT Bu sayede ilimizde hem Kırsal Kalkınma Kooperatifleri faizsiz olarak desteklenmiş hemde  İş yapmak isteyen ancak kaynak bulamadığı için yapamayan vatandaşlarımızın projlerine bu destekler sağlanmıştır dedi.

Av.Mustafa HAMARAT
Ordu Milletvekili
Adalet Komisyonu Üyesi

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar