23 Şubat 2024 Cum

Haliluşağı İ.Ö Okulunda Bilgi Teknoloji Sınıfı Açıldı

Yeni açılan bu Bilgi Teknoloji Sınıfı ilçemiz Kaymakamı Sayın Murat SARI tarafından açıldı.

 

HALİLUŞAĞI İLKÖĞRETİM OKULU’NDA
 
BİLGİ TEKNOLOJİ SINIFI AÇILDI
 
            2008-2009 Eğitim –Öğretim yılında Haliluşağı İlköğretim Okulu’nda Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce iki tane bilgisayar kursu açılmıştı. Açılan bu kurslara köy halkından 35 kişi devam etmekteydi. Kursa olan ilginin fazla olmasından dolayı okulda bulunan 5 tane bilgisayar kursiyerler için yeterli olmuyordu. Okul öğretmenleri Kadıköy Belediyesi’nden bilgisayar talebinde bulundular. Bu talepte olumlu karşılandı ve bu okulumuza 10 Mayıs 2009 tarihinde 10 tane bilgisayar gönderildi. Gönderilen bu 10 bilgisayar okulumuza kurulmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından teslim alındı. İlçe Milli Eğitim müdürlüğü tarafından eski okul binasında kullanılmayan sınıf dizayn edilerek bilgisayarların bu sınıfa kurulumu yapıldı. Yeni açılan bu Bilgi Teknoloji Sınıfı ilçemiz Kaymakamı Sayın Murat SARI tarafından açıldı.
 
 
 
 
        Bilgi Teknoloji Sınıfının açılması için 14/05/2009 Perşembe günü köyde tören yapıldı. Yapılan bu törene; Kaymakamımız Sayın Murat SARI, Akkuş Belediye Başkanı Sayın Ergüder EFİL, Jandarma Bölük Komutanı Sayın Levent BAYRAM, İl Genel Meclisi Üyesi Ercan ÇAYIROĞLU, Kızılelma Belde Belediye Başkanı İsa DEMİRCİ, Çayıralan Belde Belediye Başkanı Metin İNCE, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KOCAKOÇ, İlçe Tarım Müdürü Azmi AŞÇI, Ziraat Bankası Müdürü Süleyman GÜNEŞ, İlçe Müftü Vekili Yusuf KÖSTEK, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Fahrettin ÇÖPOĞLU, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sedayi ALTUN, Genç Turizm Otobüs İşletmesi Akkuş Yönetim Kurulu Başkanı Adem DUMAN, Haliluşağı Muhtarı Recep AŞÇIOĞLU, Haliluşağı Köyü Kooperatif Başkanı Fahri BAKIRCI, Okul Müdürleri ve köy halkı katıldılar. Açılışta Ordu Kanal 52 Tv ve Hizmet Tv’de çekimler yaptılar.
 
 
        Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesi ile başlayan törende; Okulun Müdür Yetkili Sınıf Öğretmeni Refika GÜNDOĞDU, Muhtar Recep AŞÇIOĞLU, köy sakinlerinden Mehmet ÇÖPOĞLU birer konuşma yaptılar. Minik öğrencilerin gösterilerinden sonra Kaymakam Sayın Murat SARI ve Akkuş Belediye Başkanı Sayın Ergüder EFİL tarafından kurdele kesilerek teknoloji sınıfı hizmete açıldı. Açılıştan sonra törene katılanların tamamına yemek verildi. Öğretmenler ve köylülerle biri bir sohbet eden Kaymakamımız onların sorunlarını dinledi. Öğretmenlere yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür etti.
 
 
        Daha sonra Haliluşağı Musullar Mahallesine geçerek buradaki okulu ziyaret eden kaymakamımız bu okulda da öğretmenlerle ve öğrencilerle sohbet etti. Öğrencilere hediyeler verdi.
 
        Bilgi Teknoloji sınıfının açılışında emeği geçen herkese teşekkür ederiz.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar