20 Mayıs 2024 Pts

Haberimiz Üzerine Akkuş Yedaş Yetkilileri; Tehlike Arz Eden Elektrik Panosunu Hemen Tamir Etmişlerdir. Yapılan Çalışmalardan Fotoğraflar

Duyarlı davranışlarından ötürü Yedaş yetkililerine ve görevli personele çok teşekkür ediyoruz.

Haberimiz Üzerine

Akkuş Yedaş Yetkilileri;

Tehlike Arz Eden Elektrik Panosunu

Hemen Tamir Etmişlerdir.

Yapılan Çalışmalardan Fotoğraflar

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi olarak; duyarlı davranışlarından ötürü Yedaş yetkililerine ve görevli personele çok teşekkür ediyoruz.

Konu ile ilgili Akkuş Yedaş Şefi Cemalettin AYDOĞDU'nun sitemize göndermiş olduğu yazı metni ve fotoğraflar aşağıdadır.

 

"Sayın Yetkili;

Çukurköy Kiren Mahallesindeki dağıtım panosu ile ilgili haberinize istinaden; Bölgede yapılan incelemede;  31.08.2013 tarihinde panoya araç çarptığı tespit edilmiştir. Ancak sizin haberinizde yazdığınız gibi köy halkından birileri Akkuş Yedaşa gelip pano hakkında ihbarda bulunmamıştır 186 arıza aranarak elk. Panosu yamuk diye ihbar verilmiştir.

02.09.2013 tarihinde panonun tamiri yapılmıştır. Fotoğraflar ektedir.

Geregini rica ederim.

Cemalettin Aydoğdu

Dagıtım Hizmetleri Uzmanı

İsletme Sefi (V.)

Akkuş İşletme Sefliği

Ordu Il Koordinatörlügü

TEL:0452 611 22 77

Fax: 0452 611 22 77

549 727 54 04 ÜCRETSİZ "

01.09.2013 Günlü Haberimizi Görelim

Köydeki insanların, hayvanların ve ormanların

cayır cayır yanması an meselesi olan ve

yere düşüp patlaması aşikar olan

elektrik trafosunun ne zaman tamir edileceği

yada yenisi ile ne zaman değiştirileceği

merakla beklenen köy hangisi?

31 Ağustos günü Çukurköy Kiren Mahallesine yaptığımız ziyarete Çukurköy eski okulunun, Elektrikli Un Değirmenin ve Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin bulunduğu bölgede yolun kenarında bulunan elektrik trafosunun yere düşmek üzere olduğunu gördük. Trafoyu tutan demirlerin kaynak yerlerinden yere düştüğünü ve trafoyu tutucak demirlerin olmaması nedeni ile koca trafonun sadece kablolar ile direkte durduğunu gördük. Yakından yapılan incelemede ise; söz konusu trafoya bir aracın yada bir iş makinasının çarptığını tahmin ediyoruz. Zaten paslanmış olan demirlerin ise yerlerinden koptuğunu gördük. Akkuş Elektrik işletmesi konunun sanırım farkındadır. Bu trafonun yere düşüp patlaması halinde yangın çıkacağı, Okulun, Değirmenin, Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin Çukurköy'ün kiren mahallesinde yaşayan insanların, hayvanların ve ormanların yanmasının an meselesi olduğu aşikardir. Akkuş'a çıkınca elektrik idaresini uğradık. Durumu ilettik. Görevli kişi bu trafonun zaten sıkıntılı olduğunu söyledi. Dert yandı. Zaten sıkıntılı olan trafo tahminimize göre birde darbe alınca dahada daha da çok sıkıntılı hale gelmiş. İşin garibi görevli kişinin dert yanması anlaşılır gibi değildi. Herhalde görevli kişinin sorunun çözüm merkezi olduğunu ve konuyu çözmek durumunda olduğunu unuttu. Akkuş İlçesi İnternet Sitesi olarak konuyu takip edeceğiz. Umut ediyoruz ki herhangi bir tehlike olmadan trafo tamir olur yada yenisi yapılır.

  

Tamir edilmeden önceki panonun hali

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar