18 Mayıs 2024 Cts

Gürgenliyatak Mahhallesi

Bu köyümüzle ilgili bilgi ve resimleri gönderirseniz hemen yayınlarız. Bizimle iletişime geçmek için tıklayın….

 

GÜRGENLİYATAK MAHALLESİ

Gürgenliyatak Köyü Ordu İlinin 30 Mart'ta Büyükşehir Olmas İle

Gürgenliyatak Mahallesi Olmuştur

Muhtarın Adı ve Soyadı : Cevat ÇETİNKAYA

Muhtarlık Telefonu : 0452 614 51 33   Cep: 0 539-767 93 39

Nüfusu : 01.01.2015 Tarihi İtibariyle Toplam Nüfus: 344

Mart 2014 Tarihi İtibariyle Toplam 308  Kişi

 

31.12.2012 Tarihi İtibariyle Toplam 305 Kişi (Erkek 153, Bayan 152)

31.12.2011 Tarihi İtibariyle Toplam 272 Kişi (Erkek 141, Bayan 131)

2010 Nüfusu Toplam 297 Kişi, (Erkek 155, Bayan 142)

2009 Ocak Ayında Toplam Nüfus 357 ( Erkek 185, Bayan 172

 

Image

GÜRGENLİYATAK  KÖYÜ

 

30 MART 2014 TARİHİNDEN ÖNCEKİ HABERLER

 
MUHTAR: CEVAT ÇETİNKAYA
NÜFUS:185 ERKEK 172 KADIN OLMAK ÜZERE 357 KİŞİ
MAHALLELERİ
 
·        GÜRGENLİYATAK MAHALLESİ
·        ÇETLİYATAK MAHALLESİ
·        FINDIKLIYATAK MAHALLESİ
·        KARAAĞAÇ MAHALLESİ
·        ELİFLER MAHALLESİ
·        HALİLÖLDÜ MAHALLESİ
·        KOCAEVYANI MAHALLESİ
 
Halkın geçim kaynağının başında fındıkçılık gelir. Bunun yanı sıra elma, armut, erik, kiraz, ceviz, hayvancılık, mısır, buğday, arpa, patates, fasulye, salatalık, karalahana, kabak takip eder. Köyümüz genellikle yaz aylarında oldukça kalabalık olup bu ayda insanlar tarım işlerine öncelik verir. Kışın ise gurbete çalışmaya ya da kışı daha rahat geçirebileceği yerlere giderler. Köyümüzde 5.sınıfa kadar eğitim verilmektedir. Orta ve lise yakın çevredeki kasabalarda verilmektedir. Buna rağmen gürgenli yatak köyünde okuma yazma bilmeyenlerin sayısı gittikçe azaltmakta birçok meslek dallarında kadın erkek farkı olmaksızın görev yapılmaktadır. Köyümüzün muhtarı Cevat çetinkaya görevini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışması onu 2.kez muhtar seçilmesine vesile olmuştur.
Eray BAYRAM
Akkuş İlçesi Gürgenliyatak Köyü Muhabiri
ImageImage

 

ImageImage

ImageImage

Sample Image
 AKKUŞ İNTERNET SİTESİ
GÜRGENLİYATAK KÖYÜ MUHABİRİ

 

 Adı ve Soyadı: ERAY BAYRAM

Doğum Yeri: AKKUŞ

Nüfusa kayıtlı olduğu il: ORDU

Nüfusa kayıtlı ilçe: AKKUŞ

Nüfusa kayıtlı olduğu köy: GÜRGENLİYATAK KÖYÜ

Baba adı: RAMAZAN

Tahsili: ONDOKUZ MAYIS ÜNİV. MUHASEBE Bölümü Mezun

Görev yaptığı iş adresi: Kale mahallesi gazi caddesi Bafra İşhanı No:53 kat:1 GÜNEŞ SİGORTA Esra Yiğit Acenteliği Samsun

e-mail adresi:  eraybayram55@hotmail.com

 


 

22

2326

25

24
27
 

 
 
Sample Image
 
Sample Image
 
Sample Image
 
Sample Image
 
Sample Image
 
Sample Image
 
Sample Image
 
Sample Image
 
Sample Image
 
Sample Image
 
Sample Image
 
Sample Image
 
Sample Image
 
 
 
Sample Image
 
Sample Image
 
Sample Image
 
Sample Image

 

Sample Image

Sample Image

Sample Image
Sample Image
 

 Sample Image

 

 Sample Image

 
 


 ImageImage

 

Image Image

 

ImageImage

ImageImage

ImageImage

 

Image21

1920

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Related Articles

65 YORUMLAR

 1. sevgili gürgenli yatak köylülerim, değerli büyüklerim sevgili kardeşleim, her zaman sizlerin özlem ve hasretiyle yanıp tutuşan ve sizleri hiç bir saniye aklından çıkarmayan gurbetteki kardeşiniz evladınız, ağbeyiniz olarak, köyümden ebediyete giden büyüklerim ve küçük kardeşlerim olmuş, ismmlerini sayacağım büyüklerim kerim amca, veli amca,eski muhtar mevlüt amca, ismail amca, ismail çavuşun oğlu yusuf enişteye, emin eniştem, gülfiye yengeme, ürüfet kardeşim, hasan kardeşime ve daha ismini sayamadığım varsa allahdan rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun, kederli ailelerine baş sağlığı diliyorum….bu siteyi yapan emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. herkese selam ve sevgilerimi yolluyorum….. allaha emanet olunuz…….
  :cry::cry::cry::cry:

 2. sevgili gürgenliyatak köylülerim….. değerli büyüklerim sevgili kardeşlerim. öncelikle büyüklerimin ellerinden, küçüklerimin gözlerinden öperim. değerli kardeşlerim bu siteyi yapan emeği geçen insanların ve yakın akrabaaların sanal da olsa birbirini tanıma ve mesaj yazma yoluyla birbirilerini tanıma, insani ilişkileri geliştirme, eskiye dönük hasret ve sevgiyle buluşmayı burada olmayı, köyümün ve köylülerimin sağlık ve mutlu günlerinde yakınen de bir arada olamıyorsak da sanal olarak onların sevinçlerini paylaşmak, üzüntülerini azaltmak için ben de varım. köyümün gerek köyde yaşayan gerek de gurbette yaşayan ve hayatını kaybetmiş değerli büyüklerim oldu. burada bulunamadım. olmayı çok isterdim haberim olmadığından cenazesinde bulunamadığım büyüklerimin, ismini saydıklarım…….kerim amcama, veli amcama, gülfiye yengeme salih amcama, eski muhtar mevlüt amcama, yakında kaybettiğimiz muzaffer amcama.. ürüfet kardeşime allahdan rahmet,kederli ailelerine başsağlığı diliyorum, evlenerek yen bir yaşam kuran gençlerimize de ömür boyu mutluluklar dilliyorum……… sizleri çok seviyorum. hoşca kalınız. sağlıcakla kalınız…………. gurbetteki kardeşiniziiiiii unutmayınız…..

 3. SELAM BEN AYDIN GÜRGENLİYATAK KÖYÜ SADECE ÇETLİ YATAK MAH. SINDAN İBARET MİŞ GİBİ SADECE ORANIN RESİMLERİNİ ÇEKMİŞLER.

  Site Yönetimi: Aydın AYDEMİR kardeşim sizde diğer mahallelerden fotoğraflar çekerek bize gönderin o resimleri de yayınlayalım. Email adresi: webmaster@akkusilcesi.com

 4. Önçelikle köyümüzde oturan ve oturmayan herkese selam ve saygılarımızı sunanız gerçekden gürgenliyatak köyümüz herşeyi ile güzeldir köyümüz ziyaret etmenizi tavsiye ederiz selam ve saygılar

 5. Öncelelikle köyümüzde oturan ve oturmayan herkese selamlar köyümüz gerçekten güzel ve havası temiz köyümüz köyümüz yazın daha güzel yeşil alana sahip güçükuçu mahalleside güzeldir selam ve saygılar?

 6. Öncelelikle köyümüzde oturan ve oturmayan herkese selamlar köyümüz gerçekten güzel ve havası temiz köyümüz köyümüz yazın daha güzel yeşil alana sahip güçükuçu mahalleside güzeldir selam ve saygılar?

 7. Herkese selam köyümüz cok güzeldir helede yazın daha güzelleşiyor köyümüz başka köylere bakarak herşeyiğle çok güzel ve sakin

 8. SLM,4yıl aradan sonra koyumu ziyarete gittim ama hicbir degişiklik yok.Bunlar özellikle cami, saglık ocagı ve yol bunlar icin elbirligi rica edıyorum tum gürgenliyataklılardan lütfen sesimizi duyuralım.benı tanıyanlara slm.

 9. SLM UZUN ZAMAN SONRA KOYUMU ZİYARET ETTIM AMMA HİCBİR DEGİŞİKLİK YOK BU COK ÜZÜCÜ BUNLARDAN BİRİ YOL SORUNU İNŞ. BU SORUN SÖZÜLÜR BİRDDE OKUL TABİKİ

 10. arkadaşlar belki bizde el ele versek köyümüze bir futbol sahası yaptıra biliriz
  örneğin köyümüzün muhtarı sayın cavat ÇETİNKAYA’ya söylememiz yeterli olur vaya bir
  basketbol sahası en azından spor olur

 11. Değerli arkadaslarim koyumuzun güzellıği herseyı ortada zaten anlatmaya gerek yok bırazda eksıklıklerden bahsedelım de belkı ılgılı kışilerin dikkatini cekeriz de isteklerımızi yerine getirirler…selamlar.

  :-*;-):-)

 12. basta sağlik olmak üzere köyumuzun bır cok sorunları var eğitım pazar ve sosyal aktıvıteler bırazda bunlara onem verilirse koyumyz daha da kalkınacaktır butun ilgılılere duyurulur selamlar

 13. koyumuz muhtarı syn.cevat cetınkayadan köyumuzun genclerıne bı futbol sahası yapmasını istıyoruz.koyumuze yaptığı sayısız hızmetler gıbı bunu da yapacağini duşünüyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar