22 Mart 2023 Çar

Gürgenliyatak Köyü Hakkındaki Geniş Bilgi

Sitemiz Gürgenliyatak Köyü Muhabiri Eray BAYRAM’ın Haberini Görelim

Active Image

GÜRGENLİYATAK  KÖYÜ
 
MUHTAR: CEVAT ÇETİNKAYA
NÜFUS:185 ERKEK 172 KADIN OLMAK ÜZERE 357 KİŞİ
MAHALLELERİ
 
·        GÜRGENLİYATAK MAHALLESİ
·        ÇETLİYATAK MAHALLESİ
·        FINDIKLIYATAK MAHALLESİ
·        KARAAĞAÇ MAHALLESİ
·        ELİFLER MAHALLESİ
·        HALİLÖLDÜ MAHALLESİ
·        KOCAEVYANI MAHALLESİ
 
Halkın geçim kaynağının başında fındıkçılık gelir. Bunun yanı sıra elma, armut, erik, kiraz, ceviz, hayvancılık, mısır, buğday, arpa, patates, fasulye, salatalık, karalahana, kabak takip eder. Köyümüz genellikle yaz aylarında oldukça kalabalık olup bu ayda insanlar tarım işlerine öncelik verir. Kışın ise gurbete çalışmaya ya da kışı daha rahat geçirebileceği yerlere giderler. Köyümüzde 5.sınıfa kadar eğitim verilmektedir. Orta ve lise yakın çevredeki kasabalarda verilmektedir. Buna rağmen gürgenli yatak köyünde okuma yazma bilmeyenlerin sayısı gittikçe azaltmakta birçok meslek dallarında kadın erkek farkı olmaksızın görev yapılmaktadır. Köyümüzün muhtarı Cevat çetinkaya görevini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışması onu 2.kez muhtar seçilmesine vesile olmuştur.
 
Eray BAYRAM
 
Akkuş İlçesi Gürgenliyatak Köyü Muhabiri

Sample Image

Related Articles

3 YORUMLAR

  1. MERHABA BEN ÇAMLICAKÖYÜ MUHABİRİ FATMA BAYRAM. SOYADLARIMIZ AYNI BELKİDE BİR AKRABALIK VAR. ARAMIZA HOŞGELDİN. VE GÖREVİNDE BAŞARILAR DİLERİM. BEN 2000-2001 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA ŞAHİN KÖYÜNDE ÖĞRETMENLİK YAPTIM.SİZİN KÖYLE KARŞIKARŞIYA. CAMDAN BAKTIĞIMDA KARŞIMDA GÜRGENLİYATAĞI GÖRÜRDÜM 8 AY GÜNAYDIN DEDİM KOMŞU KÖYE. ŞİMDİDE SELAM GÖNDERİYORUM GÜZEL MEMLEKETİME.

  2. Sevgili Ali Bayramoğlu;
    Töngeli (Muşmulayı) unutmşsun. Yaşlı Korucu Emmi vardı. Aza osmanın babası. Arada bir meyve getirirdi okula, bana. Muşmulası eksik olmazdı.Bir Korucu Emmi değil yediden- yetmişe hepsi severdi öğretmenlerini. Hepsi birşeyler vermek ister, verirlerdi de…
    Hiç unutamıtacağım yıllardan biridir Gürgenliyatak. Bu vesile ile:
    Gürgenliyataklı herkese, köyde, köy dışında yaşayan herkese selam, saygı, sevgi…Ölenlerine ve tüm şehitlerimize Tanrıdan rahmet, size de başarılar dilerim.

    • Saygı değer Hocam; bende bir Gürgenliyataklı olarak ellerinizden öpüyorum, ve sizi asla unutamam, siz gerçek bir baba, ağabey, öğretmenimiz olarak bizleri iyi yetiştirdiniz. Bizlere lise düzeyinde eğitim verdiniz, ben ilk okulu bitirdiğimde Samsun’da çalıştığım kişilerin liseye giden çocuklarına matematik ve coğrafya dersleri verirdim aileleri hayret ederlerdi, çünkü bizleri siz yetiştirmiştiniz, keşke daha fazla kalsaydınız. Allah sizlere ve sevdiklerinize sağlıklı uzun ömürler versin………sağlıcakla kalınız………

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar