7 Aralık 2022 Çar

Gurbetten Akkuş’a Cenaze Yada Diğer Etkinlikler İçin Gelmek İsteyenler. Virüs Nedeni İle Kalabalık Ortamların Oluşmasından Kaçının


Gurbetten Akkuş’a

Cenaze Yada

Diğer Etkinlikler 

İçin Gelmek İsteyenler.

Virüs Nedeni İle  

Kalabalık Ortamların

Oluşmasından Kaçının

Gurbetten Akkuş’a Cenaze Yada Diğer Etkinlikler İçin Gelmek İsteyenler. Virüs Nedeni İle  Kalabalık Ortamların Oluşmasından Kaçının.

Bilindiği gibi Akkuş İlçe Nüfusunun yüzde sekseni gurbette. Hal böyle olunca gurbetten Akkuş’a başta cenaze, düğün, Nişan ve benzeri bir çok etkinlikler için sürekli insan akımı olmaktadır. Bu zamana kadar  bu durumdan her Akkuşlu memnun İdi. Ancak dünyayı saran virüs hastalığı nedeni ile her konuda olduğu gibi her Akkuşlu da Akkuş’ a gidip gelmede, cenaze, düğün, nişan ve benzeri toplumsal katılımlı etkinliklerde insan sayısının az olması için çaba göstermek zorunda. Birde bu hastalık yaşlı ve kronik rahatsızlığı olan kişilere çabuk bulaşıp hasta ettiğinden zaten yaşlı olan köylerdeki kişilere hastalık bulaşmasına herhalde kimse vesile olmak istemez.

Konunun uzmanlarının ve biz Akkuş ilçesi internet siteleri olarak saygıdeğer Akkuşlulara önerilerimiz

Toplu  halde yolculuk yapmayın.  Çünkü virüsü birbirinize geçirebilirsiniz.
Özel araçlarınız ile az kişilik gruplar halinde ulaşımı sağlamaya çalışın.
Toplu yolculuk ve toplu organizeler sağlık açısından uygun olmadığı için bu günlerde lütfen cenaze defin işleri için aile çevresi dışında katılım fazla olmasın.
Toplu yemekler bu zamanlarda olmasın.
Cenaze ardında cuması, 40, 52 ve yıllığı gibi ve diğer organizeler bu aralar yapılmasın.
Toplantılar ve davetler yapılmasın.
Bu satırları yazmak elbette bizim içinde kolay olmuyor. Hani derler ya içimiz kan ağlayarak bunları yazıyoruz. Bizlerde aile büyüklerimizin ölüm yıl dönümde davetler yapamadık. Tabii ki! Bizlerde üzgünüz.

Bu virüs bizleri- sizleri zaten perişan etti. Her  gün artan ölüm haberleri hepimizi derinden yaraladı. Belki ilerleyen günlerde daha da üzüleceğiz. Daha fazlasına hiç birimiz dayanmayız.
Hepinize yalvarıyoruz. Hepimiz can-ciğeriz. Elbette birbirimiz başına bir iş gelir ise üzülürüz. Daha da fazla üzülmemek için. Sevdiklerimizi üzmemek için. Köydeki yaşlılara virüs bulaştırmamak için. Akkuş ilçe merkezine virüs bulaştırmamak için yukardaki Önerilerimizi lütfen dikkate alın.
Haydin birbirimize söz verelim uyarılara dikkat edelim. İnşallah bu virüs bitince  yapamadığımız tüm etkinlikleri çift yapalım. Fazla fazla yapalım. Geçen zor günlerin inadına virüs bitince lütfen birbirimize çok çok ama çok çok sarılalım. Bizlerde çok özledik sevdiklerimize sarılmayı.
Tüm Akkuşluları ve Akkuş ilçesinde yaşayan ile Akkuş’a ve Akkuşluları sevenleri bizlerde çok seviyoruz. Kurallara uyalım da sevdiklerimizden ayrılmayalım söz mü?

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
15AboneAbone Ol

Çok Okunanlar