7 Aralık 2022 Çar

Gurbetteki Akkuşluların Endişeleri ve Sitemizin Virüs İle İlgili Haberleri Neden Yapmadığı Konuları Açıklanmıştır.

Yukarıdaki dizeler kendiliğinden kalbimizden geçti dudaklardan mırıldandı.

Nasıl kalpten geçmesin nasıl dudaklardan mırıldanmasın. Bahar gelmek demek. Yazın mevsimin gelmesi demek. Akkuşlu gurbetçiler için ne anlama geldiğini Ancak biz gurbetçiler en iyi anlar ve idrak ederiz. Çünkü Akkuş’a köyüne gitme zamanı yaklaştığını düşünürsün. Köye gideceğini sevdiklerini göreceğini, evini, bağını, bahçeni, camiyi, Köprüyü, ırmakları, gölleri, ormanları, yeşillikleri ve bir doğa harikası memleketini göreceğini düşünürsün. Düşünürsün de kalbin heyecan ile atmaya başlar. İçini sevinç kaplamıştır. Artık heyecan ile sevinç ile köye gitme gününün gelmesini beklersin.

Bu günlerde gurbetçi Akkuşlular bir endişe aldı. Acaba bu dünyayı saran virüs ne zaman yok olacakta rahat bir nefes alacağız vede köyümüze gidebilecek miyiz diye kara kara düşünmektedirler. Gurbetçi Akkuşluların en büyük istekleri bu virüsün bir an evvel yok olması ve yaz mevsimi bitmeden köylerine gidebilmek.

Bu vesile ile sitemize sitemde bulunan bazı kişiler özellikle virüs ile ilgili Akkuş İlçesi hakkında haberleri neden yayınlamıyorsunuz diye soru sormaktadırlar.

Saygıdeğer Akkuşlular ve Akkuş İlçesinde Yaşayanlar kardeşlerimiz. Akkuş İlçesi İnternet Sitesinin hiç bir kurum-kuruluş ve kişiler ile herhangi bir sorunu yoktur. Ancak anladığımız kadarı ile nedenini halen daha çözemediğimiz Akkuş İlçesindeki Başta Akkuş Kaymakamlığı, Akkuş Belediyesi ve bir çok kurum kuruluş ile bazı sivil toplum kuruluşlarının sanırım sitemiz ile ilgili bir sorunları var ki! Sitemize herhangi bir haber göndermekten kaçınmaktadırlar. İnanın bunun nedenini site yönetimi olarak bilmiyoruz.

Elbette sitemiz bağımsız bir kuruluştur. Kimseden emir almak durumunda değildir. Gündem olacak ve Akkuşluların bilinçlenmesi gereken konular ile hizmet konularında her zaman haber yapmaktan asla kaçınmayacaktır. Zaten bunu sitemiz takip edenler bilmektedirler.

Peki! virüs konusunda neden haberler sitemizde yer almıyor. Konu gerçekten çok ciddi bir konu yanlış bilgilendirme telafisi mümkün olmayan sorunların çıkmasına vesile olur. Bu konuya dikkat ettiğimiz için Akkuş Kaymakamlığından-Akkuş Belediyesinden ve sivil toplum kuruluşlarından resmi haberler sitemizde gönderilmeden haber yapmaktan bu dönemde şimdilik kaçınıyoruz. Bu vesile ile sitemize haber göndermeyen kurum ve kuruluşlara da yaptıkları davranışların doğru bir davranış olmadığını ifade etmek istiyoruz. Derdi olan derdini söylesin ki bizde bilelim. Bizim haklı gerekçelerimiz arasında; 21 senedir yayındayız. Hiç bir zaman ne adli nede diğer nedenler ile ne bir soruşturmamız nede bir mahkememiz yoktur. Kaldı ki! Resmi olarak kurulmuş bir İnternet sitesi olduğumuz açıklamak istiyoruz. Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanının ve Ordu Valisinin yerel basın ile koordineli çalışın emirleri görmezlikten gelinmektedir.

Bizlerin üzüntüsü sitemize haber gelip gelmemesi konusu değildir. Bizim üzüntümüz siz saygıdeğer Akkuşlulara özellikle virüs konusunda güncel haberleri ve bilgilendirme konularındaki verileri sizlere ulaştıramadığımız için üzülüyoruz. Bunun sorumlusu da yukarıda adı geçen kurum ve kuruluşlardır.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
15AboneAbone Ol

Çok Okunanlar