10 Aralık 2022 Cts

Gurbet mi Zalim? Gurbetçilik mi Çok Zor? Akkuşluların Cenazeleri Bile Sılayı Rahim Diyor. İlla Canları Akkuş’u Köyünü İstiyor. Akkuş Emanetini Gönderiyoruz. Hasan YILDIZ’ı Ankara’dan Çok Büyük Bir Kalabalık Uğurladı.

Gurbet mi Zalim? Gurbetçilik mi Çok Zor?

Akkuşluların Cenazeleri Bile Sılayı Rahim Diyor.

İlla Canları Akkuş’u Köyünü İstiyor.

Akkuş Emanetini Gönderiyoruz.

Hasan YILDIZ’ı

Ankara’dan Çok Büyük Bir Kalabalık Uğurladı.

Gurbet elimizden bir çok şeylerimizi aldın ama. Düğünlerde ve Cenazelerde bir araya gelmemizi elimizden alamadın. Zalim gurbet inşallah bu birlik ve beraberlik elimizden almaya inşallah hiç bir zaman gücün yetmez. Zaten biz Akkuşlu gurbetçiler de kolay kolay bu birlik ve beraberliği bozmaya ve elimizden alınmasına müsaade etmeyeceğiz.

Uzun yıllardır amansız hastalıkla mücadele eden Hasan YILDIZ daha fazla dayanamadı ve hakkın rahmetine kavuştu. İsteği üzerine cenazeyi Akkuş’a gönderilmek üzere araçların yanına getirildiğinde Akkuşlular çoktan araçların yanında yerini almış ve cenazeyi karşılamışlardı. Kuşçulu köyü hepsi orada idi. Çevre köyler ve dostlar arkadaşlar hep orada idi. Helallik alındı. Dualar ile cenaze Akkuş’a uğurlandı.

Site yapımcısı olarak bizlerde orada yerimizi aldık. Haberci olunca bakış açısı bir çok cepheden olabiliyor. O kalabalık bize çok şeyler anlattı. Önce Akkuşlular ile cenazeye gelenler ile gurur duyduk. Birlik beraberlik içinde olduğumuz için gurur duyduk. Cenaze sahiplerini yalnız bırakmadığımız için gurur duyduk.

Hani bazıları diyorlardı ya gençler bizden sonra bu birlik ve beraberliği ayakta tutamaz diye. Yalan demişler. Gençlere iftira atmışlar. Pırıl pırıl gençler cenazeye gelmişler. Hatta babası belki bir mazereti vardır. Cenazede olmadığı halde oğlu gelmişti. Gençler bizlerin mirasına sahip çıkıyorlar. Gurbette birlik ve beraberliğin adresi gençler olduğunu görmek bizleri duygulandırdı. Aferin gençler. Canlarım benim. Hepinizi tebrik ediyorum.

Gurbetten kendi yakınının cenazesini Akkuş’a götürmenin ne anlama geldiğini defalarca tatmış biri olarak her seferinde bu manzarayı görünce gözlerim dolar. Bunun ne anlama geldiğini inanın yaşamayan asla anlamaz. O duyguyu yazmaya kitaplar yeterli gelmez. O duyguda hüzün var. Acı var. Gurur var. Sevinç var. Evet hepsi bir arada yaşanıyor. Hüzün ve acı cenazede olması normal tabii ki ama gurur neyin nesi. Rahmetli olan kişinin köyünde defin edilmesi vasiyeti vardır. Onunun vasiyetini yerine getirme gururu vardır. Sevinç vardır. Gerek mevtayı gerek ise seni yani aileni ne kadar seven kişi olduğunu, seninle içten sarılmalarını görünce sevinirsin. Daha neler neler yaşanır o anda ancak bunu yaşayan bilir. Bilir de bizim gibi gözleri dolar. Kalp atışları artar. Gecenin 00.38 saatinde bu duyguları dile getirir.

Mekanın cennet olsun Hasan kardeşim. Seni uğurlamaya gelenlerin de geçmişlerinin mekanları cennet olsun. Hepsinin işi gücü rast gitsin. Hepsinde Allah Razı olsun.

Akkuş İnternet Sitesi yapımcıları profesyonel haber yapma şansı yok. Bizler duygularımız ile haber yapıyoruz. Yeri geldi gözyaşları ile yeri geldi ilçeye gelen bir hizmetin sevincinden kalp atışlarına hakim olmakta zorlanarak haber yapıyoruz. Bizi de böyle kabul edin.

Kuşçulu Mahallesinden

Hasan YILDIZ

Hakkın Rahmetine Kavuştu

Kuşculu Mahallesinden Hasan YILDIZ; tedavi gördüğü hastanede 01.07.2019 günü hakkın rahmetine kavuştu.

Rahmetli Hasan YILDIZ; Uzun yıllardır rahatsız idi ve devamlı kontrol altında tedavi görüyordu.

Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Tüm sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

Cenaze Ankara’dan Akkuş İlçesi Kuşçulu Mahallesine götürüldü. 02.07.2019 günü Kuşçulu Cami’nde kılınacak öğle namazından sonra Kuşçulu Mezarlığında toprağa verilecek.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
15AboneAbone Ol

Çok Okunanlar