28.Oca.2021
ad

Yazar hakkında

2 Yorumlar

 1. site Yönetimi

  Vekillerimizin ilin diğer ilçelerine gittikleri zaman genelde bir yada bir kaç müjde ile gittiklerini biliyoruz ve basından takip ediyoruz. Örneğin Vekilimiz Eyüp FATSA bir kaç gün önce fatsa ilçesinin 2 köyünü ziyaret ettiğinde bu köylerin yollarının asfalt yapılacağı müjdesini verdi. Şimdi bu sürçten sonra, İlçemize gelen Sayın Hilmi GÜLER ve Sayın Vekilimiz Mustafa HAMARAT, Akkuş ilçesine bu gelişlerinde hangi müjdeyi verdiler?
  Bir hatırlatmada yapalım. 4 sene önce idi sanırım. Sayın Hilmi GÜLER’i bakan iken Akkuşlular olarak makamında ziyaret etmiş ve tek bir gündem maddesi ile Akkuş-Salman Yolunun asfaltlı yol olmasını istemiştik. Sayın Hilmi GÜLER’de yapalım dedi. Bir soru üzerine de devletin yol hizmetleri yada özel idaresi kaynakları yetersiz gelirse, diğer kurumlardan destek alırız. Canınızı sıkmayın yolunuz yapılacak demiştir. Şimdi 4 senede bir karış asfalt dökülmeyen Salman yolu bu sene programda olan 10 KM asfalt sözü’de hava şartları uygun olmadığı için kaldı denmesinden korkuyoruz. Çünkü yaz bitti. Kış gelmek üzere bildiğimiz kadarı ile asfalt çalışması yok. Sayın Vekilim Hilmi GÜLER siz 4 sene önce yapılacak dediğiniz yolun durumu bu, peki bu yolun hızlanması için diğer kurumlardan destek alınamaz mı? Gene siz ve Sayın HAMARAT, Ankara’daki Akkuşlular toplantısında Akkuş Meslek Yüksekokulu Açılacak 2010 yılında dediniz, Ek kontejana kaldı gene netlik yok. Bu konuda her iki vekilimizin Akkuşlulara vereceği müjdeleri var mı yok mu? Akkulular olarak biz istiyoruz ki, Akkuş’a her gelişiniz ile yer yerinden oynasın her gelişinizde cebinizin bir köşesinde Akkuş ve Köylerine bir hizmet müjdesi olsun. Bu müjde beldelere öğrenci yurdu. 4 Grup köy yollarının 2011 yılının ekim ayına kadar asfaltlı yol olacağı, Meslek Yüksekokuluna 2 yeni bölüm daha ilave edileceği, Akkuş’a Turizm Bakanlığı destekli bir turizm yatırımı, Sağlık hizmetleri yatırımı, Akkuş ilçesine yapılacak olan bir şehitlik için ödenek, Akkuş’a bir meslek lisesi, Yeni bir Akkuş Lisesi inşaatı, Akkuş-Çukurköy-Ceyhanlı Köyünden Erbaa İlçesine açılan yolun asfalt olması ve yolun genişletilmesi yada daha iyi bir ulaşım için bu yolun karayollarına devri, Köye ev yapanlardan Ordu Özel İdare Müdürlüğünce alınan plan ve ruhsat ücretinin alınmaması, Sivil toplum kuruluşlarının desteklenmesi bağlamında bu kurumlara makina, nakti yardım yapılması, Başbakan konya’da bazı beldelere çöp kamyonu hediye etti. Sizlerde Akkuş’un 5 beldesine birer tane çöp kamyonu tahsis edilmesi konusunda destek verseniz. 32 köyde 32 en yoksul ve gariban köylüye yardım yapılması kampanyasına destek verseniz. Maddi imkansızlıklardan dolayı okula gidemeyen Akkuşlu Öğrencilere destek verseniz. Daha neler sayalım. Cebinizin bir köşesinde yukarıda saydığımız müjdeli haberlerden bir tanesi de mi yok. Yada çok müjde varda İlçe Başkanına mı ilettiniz. O mu açıklayacak. Sözün özü Akkuşlular hizmet bekliyor. Akkuşlular her gelişinizde sizden çam sakızı çoban armağını müjdeler bekliyorlar. Bizden sizlere iletmesi. Taktir sizlerin. Bizler aracıyız. İlçe başkanına destek elbette güzel ama bu destek müjdeler ile hizmetler ile biraz daha desteklenmeldir. O zaman daha farklı anlam kazanır.

  Yanıt
 2. Ayhan Dalgıç

  Sevgili Halil başkanımın dik ve kendinden emin oluşu Akkuşumun geleceğinin ne kadar bu insanlara ihtiyacı olduğunu bana hatırlattı. Başarılar ve kolaylıklar diliyorum yanındayım Halil kardeşim

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi ANKARA  E-posta:webmaster@akkusilcesi.com ihsancam64@hotmail.com gunes99@hotmail.com
Copyright © 2002 Akkuş İlçesi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır . Tasarım İhsan GÜNEŞ