5 Aralık 2023 Sal

Güler, İftarda Akkuşlularla Hasret Giderdi

Vekillerimiz ilçemize gelerek hemşerilerimizle sohbet edip, onların sorunlarını dinlediler.

 

İlçe Başkanı Halil Altun'a,

 

Vekiller ve İl Başkanından Tam Destek

 

 

GÜLER,  İFTARDA AKKUŞLULARLA HASRET GİDERDİ

 

Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı, Ordu AK PARTİ Milletvekili Dr. Mehmet Hilmi GÜLER 30/08/2010 Pazartesi günü AKPARTİ Ordu Milletvekili Mustafa HAMARAT ile birlikte Akkuş’a geldiler. Akkuş AKPARTİ İlçe Teşkilatı tarafından karşılanan ve ağırlanan vekiller, vatandaşlarla sohbet ettiler.

 

 

 

Yapılan sohbet toplantısında vatandaşların dertlerini dinleyen vekiller 12 Eylül’de yapılacak olan referandumla ilgili vatandaşlara bilgiler verdiler. GÜLER, yaptığı konuşmada; “12 Eylül’de yapılacak olan referandum bir seçim değil, Anayasa değişikliğinin oylamasıdır. Oylanacak olan bu Anayasada, Kadınlarımıza, çocuklarımıza, özürlülerimize, şehitlerimize, dul ve yetimlerimize karşı pozitif bir ayrımcılık vardır. Fişlemenin sona erdirilmesi vardır. Yüksek Askeri Şura Kararları ile görevinden atılan askerlerin mahkemelerde hakkını araması vardır. Bireylerin Anayasa mahkemesine başvuru hakkına sahip olması vardır. Sivil vatandaşlarımızın askeri mahkemelerde yargılanmasına son vermek vardır. Anayasa Mahkemesinin 11 olan üye sayısının 17’ye çıkarılması vardır. Hakimler ve Savcılar Yüksek Kuruluna Türkiye’nin her tarafında görev yapan Hakim ve savcıların oy kullanarak buraya üye seçme hakkının verilmesi vardır. Memurlara yapılacak zammın belirlenirken Hükümet ile sendikaların anlaşamaması durumunda  hükümetin değil Uzlaşma Kurulu’nun vereceği kararın geçerli olacağı vardır. HSKY’nin ihraç kararına mahkeme yolunun açılması vardır. Memurlara Toplu Sözleşme Hakkının verilmesi vardır. Devlet memurları Uyarma ve Kınama cezaları aldıklarında mahkemeye müracaat edemiyorlardı. Bu yasada bu cezaları alanlarında mahkemeye müracaat etme hakları vardır. Darbecilerin yargılanması vardır. Bu anayasa vatandaşlarımızın daha demokratik bir ortamda yaşamalarını sağlayacaktır. Bu oylama da verilecek EVET oyu AK PARTİ’ye değil daha demokratik bir geleceğe verilen bir oydur.” Dedi.

 

 

Vatandaşlarla yapılan toplantılar sonunda;  daha önceden planlanan bir programı nedeniyle iftara katılamayan HAMARAT ilçeden ayrıldı. GÜLER ise AK PARTİ İlçe Teşkilatı ile Akkuş Ziraat Odası’nın birlikte organize ettiği akşam yemeğine katıldılar. Verilen iftar yemeğine AK PARTİ Ordu İl Başkanı Oktay ÇANAK ve Ordu İl Yöneticileri de katıldılar.  İftar yemeğinden sonra yine Akkuşlularla bir araya gelen GÜLER ve İl Başkanı Akkuşlularla sohbet ettiler ve gece saat 23:00 sıralarında Akkuş’tan ayrıldılar.

 

         Vekillerin ilçeye ziyaretleri ile bir açıklama yapan AK PARTİ Akkuş İlçe Başkanı Halil ALTUN; “Vekillerimiz ilçemize gelerek hemşerilerimizle sohbet edip, onların sorunlarını dinlediler. Bundan sonra ilçemize bu tür ziyaretler olacaktır." dedi.

Related Articles

2 YORUMLAR

  1. Vekillerimizin ilin diğer ilçelerine gittikleri zaman genelde bir yada bir kaç müjde ile gittiklerini biliyoruz ve basından takip ediyoruz. Örneğin Vekilimiz Eyüp FATSA bir kaç gün önce fatsa ilçesinin 2 köyünü ziyaret ettiğinde bu köylerin yollarının asfalt yapılacağı müjdesini verdi. Şimdi bu sürçten sonra, İlçemize gelen Sayın Hilmi GÜLER ve Sayın Vekilimiz Mustafa HAMARAT, Akkuş ilçesine bu gelişlerinde hangi müjdeyi verdiler?
    Bir hatırlatmada yapalım. 4 sene önce idi sanırım. Sayın Hilmi GÜLER’i bakan iken Akkuşlular olarak makamında ziyaret etmiş ve tek bir gündem maddesi ile Akkuş-Salman Yolunun asfaltlı yol olmasını istemiştik. Sayın Hilmi GÜLER’de yapalım dedi. Bir soru üzerine de devletin yol hizmetleri yada özel idaresi kaynakları yetersiz gelirse, diğer kurumlardan destek alırız. Canınızı sıkmayın yolunuz yapılacak demiştir. Şimdi 4 senede bir karış asfalt dökülmeyen Salman yolu bu sene programda olan 10 KM asfalt sözü’de hava şartları uygun olmadığı için kaldı denmesinden korkuyoruz. Çünkü yaz bitti. Kış gelmek üzere bildiğimiz kadarı ile asfalt çalışması yok. Sayın Vekilim Hilmi GÜLER siz 4 sene önce yapılacak dediğiniz yolun durumu bu, peki bu yolun hızlanması için diğer kurumlardan destek alınamaz mı? Gene siz ve Sayın HAMARAT, Ankara’daki Akkuşlular toplantısında Akkuş Meslek Yüksekokulu Açılacak 2010 yılında dediniz, Ek kontejana kaldı gene netlik yok. Bu konuda her iki vekilimizin Akkuşlulara vereceği müjdeleri var mı yok mu? Akkulular olarak biz istiyoruz ki, Akkuş’a her gelişiniz ile yer yerinden oynasın her gelişinizde cebinizin bir köşesinde Akkuş ve Köylerine bir hizmet müjdesi olsun. Bu müjde beldelere öğrenci yurdu. 4 Grup köy yollarının 2011 yılının ekim ayına kadar asfaltlı yol olacağı, Meslek Yüksekokuluna 2 yeni bölüm daha ilave edileceği, Akkuş’a Turizm Bakanlığı destekli bir turizm yatırımı, Sağlık hizmetleri yatırımı, Akkuş ilçesine yapılacak olan bir şehitlik için ödenek, Akkuş’a bir meslek lisesi, Yeni bir Akkuş Lisesi inşaatı, Akkuş-Çukurköy-Ceyhanlı Köyünden Erbaa İlçesine açılan yolun asfalt olması ve yolun genişletilmesi yada daha iyi bir ulaşım için bu yolun karayollarına devri, Köye ev yapanlardan Ordu Özel İdare Müdürlüğünce alınan plan ve ruhsat ücretinin alınmaması, Sivil toplum kuruluşlarının desteklenmesi bağlamında bu kurumlara makina, nakti yardım yapılması, Başbakan konya’da bazı beldelere çöp kamyonu hediye etti. Sizlerde Akkuş’un 5 beldesine birer tane çöp kamyonu tahsis edilmesi konusunda destek verseniz. 32 köyde 32 en yoksul ve gariban köylüye yardım yapılması kampanyasına destek verseniz. Maddi imkansızlıklardan dolayı okula gidemeyen Akkuşlu Öğrencilere destek verseniz. Daha neler sayalım. Cebinizin bir köşesinde yukarıda saydığımız müjdeli haberlerden bir tanesi de mi yok. Yada çok müjde varda İlçe Başkanına mı ilettiniz. O mu açıklayacak. Sözün özü Akkuşlular hizmet bekliyor. Akkuşlular her gelişinizde sizden çam sakızı çoban armağını müjdeler bekliyorlar. Bizden sizlere iletmesi. Taktir sizlerin. Bizler aracıyız. İlçe başkanına destek elbette güzel ama bu destek müjdeler ile hizmetler ile biraz daha desteklenmeldir. O zaman daha farklı anlam kazanır.

  2. Sevgili Halil başkanımın dik ve kendinden emin oluşu Akkuşumun geleceğinin ne kadar bu insanlara ihtiyacı olduğunu bana hatırlattı. Başarılar ve kolaylıklar diliyorum yanındayım Halil kardeşim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar