17 Haziran 2024 Pts

Gösteri Değil Terör Yaptılar. Ankara’da Kızılayda Kırılmadık-yanmadık Banka Camı ve Bankamatik, Reklam Panosu-İş Yerleri Belediye Otobüsleri Kalmadı Yaktılar-Kırdılar Bunun Adına Demokratik Hak Dediler.

Kul Af Etse Sizi Allah Af Etmez. Bu Ülkeyi Sevenler Bunları Yapmazlar

Gösteri Değil Terör Yaptılar. Ankara'da Kızılayda Kırılmadık-Yanmadık Banka Camı ve Bankamatik, Reklam Panosu-İş Yerleri Belediye Otobüsleri Kalmadı. Yaktılar-Kırdılar Adına Demokratik Hak Dediler. Sitemiz Yönetiminden İhsan ÇAM Pazar Günü Sabahı Kızılaya Gidip Perişan Durumu Gördü.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kızılay'daki gösterilerde 16 belediye otobüsünün tahrip edildiği, 6 BELSO aracının yakıldığı, otobüs durakları ve reklam panolarının zarar gördüğünü, cam bariyerlerin kırıldığını açıkladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesince, Taksim Gezi Parkı'ndaki olayları protesto için Kızılay'da düzenlenen gösterilerde, 16 belediye otobüsü ile otobüs durakları, reklam panoları, kaldırımlar, cam bariyerler, engelli asansörleri ve metro girişlerinin tahrip edildiği, BELSO'ya ait 6 meyve suyu aracının da yakıldığı bildirildi.
 
Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, gösterilerde, çoğu yeni alınan körüklü doğalgazlı belediye otobüsü olmak üzere 16 belediye otobüsünün tahrip edildiği ve kullanılamaz duruma getirildiği kaydedildi.
 
 Kızılay ve çevresinde yaklaşık 60 otobüs durağı ve 100'ü aşkın reklam panosunun kırıldığı, bir kısmının da üzerine yazı yazılarak tahrip edildiği belirtilen açıklamada, göstericilerin Büyükşehir Belediyesi şirketi BELSO'ya ait 6 meyve suyu satış aracını tamamen yaktığı, metro girişleri ve engelli asansörlerini de tahrip ettikleri ifade edildi.
 Engelliler tarafından çalıştırılan simitçi tezgahları ve yol kenarlarındaki cam bariyerlerin kırıldığı, kaldırım taşlarının söküldüğü kaydedilen açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarına ait tüm işyeri girişlerinin tahrip edildiği aktarıldı.

AA

 

Kızıma Elektronik cihaz almak üzere Kızılaya yolumuz düştü. Daha yüksel caddesinin yarısına gelmeden gaz kokusu ve göz yanması başgösterdi. Bu gaz kokusu akşamdan mı kaldı. Yoksa sabah saat 11.00'e kadar olay oldu da polis mi sıktı, net olarak anlaşılmadı. Gözlerimize inanamadık. Kaldırımlar sökülmüştü. Yol artasındaki demirler, engeller kırılmış ve yakılmıştı. Özellikle bankalar seçilerek kızılayda bulnunan tüm banka şubelerinin tüm camları kırılmış durumda ve tüm bankamatikler kırılmış durumda. Bir çok iş yerlerinin camları kırılmıştı. Çöp araçları gece kızılaya giremediği için her tarafta çöp yığınları vardı. Bu çöp yığınlarda yakıldığından her yer is ve sis vaziyette idi. Yol kenarlarındaki tüm reklam panolarının camları kırılmıştı. Hatta reklam panolarının bazıları yerinden sökülmüştü. İnsan olan insan ve ülkesini çok sevenler bu duruma çok üzülmekteler. Lanet okuyan bir kişi gördük. Şahsım adına gösteri ve demokratik hak diye sokağa dökülenlerin bu yaptıklarını doğru bulmuyor ve kınıyorum. Bizlerin vergisi ile yapılan bu binaların ve yerlerin bu şekilde yakılması ve yıkılması neye hizmet. Vatanını-Milletini-Ülkesini seven kişiler bu hareketleri, bu hainliği yapar mı hiç. Sadece kızılayda değil. Kızılaya çıkan tüm yollarda durum böyle idi. Mithatpaşa, Yüksel, Meşrutiyet, Konur, Karanfil, Mustafa Kemal Paşa Bulvarı, Maltepe saymakla bitmiyor. Seyranbağlarına çıkarken Ahmetler Köprüsü yanındaki reklam panosu dahi kırılmıştı. Hukuk Devletinde demokratik hakkını mı kullanıyorsun yoksa terör mü yapıyorsun. Yetmede Çankaya İlçesine bağlı Seyranbağları semtinde oturuyorum. Gece saat 02.00'lere kadar tencere çalındı. Teyipler açıldı. Korna sesleri hiç durmadı. Gürültü alabildiğini oldu. Nedir kardeşim bu Allah aşkına, Toplu yaşanılan bir yerde Hasta mı olmaz. Bebek mi uyumaz. İşten gelip uyuyan mı olmaz. Sizler nasıl bir davranış içindesiniz de bu kadar çok kişileri rahatsız ediyorsunuz. Hak  mı arıyorsunuz. Hak mı savunuyorsunuz. Yoksa milletin, kişilerin, bebeklerin, hastaların hakkına mı saldırı yapıyorsunuz. Herkes lütfen ne yaptığını, kimlere zarar verdiğini bir düşünsün. Ayıp çok ayıp, vede yakanları, yıkanları, halkı rahatsız edenleri kınıyorum. İhsan ÇAM

  

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar