24 Mayıs 2024 Cum

Gerçekleri Saklamanın Kimseye Bir Faydası Olmaz

Sitemiz, Akkuş İlçesine yeteri kadar ödenek ve hizmet verilmiyor diye yazarken, ortada olmayanlar, şimdi bir haber yapılınca ortaya çıktılar. Araç gereç az diyorlar biz bunları yıllarca söylüyoruz.

              

 Kar Yağışı Akkuş İlçesinde Hayatı Felç Etti

Başlıklı Haberimize Yorum Yapılarak, Açıklamada Bulunulmuştur.

"Tuzak köyündeki cenaze sahiplerine başsağlığı diliyorum. Ancak; denetim yapmadan size gelen her haberi olduğu gibi yazıyorsunuz. Objektif olmuyorsunuz. İlçede Personeli ile beraber çok çalışan bir Kaymakam var.

Ancak 2 Greyder 1 kepçe,

35 köy 5 belde. Kar Kalınlığı 2,5 metre ve sürekli yağıyor. NE YAPILABİLİR?

Yukarıdan haber yapmak kolay. Cenazenin olduğu gün 1 kepçe ile 1 greyder Tuzak yolunu 8-9 saatte açtı ve kar yağışı devam ediyordu. Cenazenin kalkacağı gün hasta haberleri geliyor değişik köylerden. Hangisi YAPILMALI???? Yine de bu olumsuzluklara rağmen cenazeye gelenler Tuzak Köyüne ulaştırıldı."  Yorumun tamamı bu kadar,

Söz konusu haber ile ilgili  olarak Ünye Hizmet TV. İnternet Sitesinde Haber Yapılmıştır. Bu haberin bir bölümünde ise,

"… Akkuş’ta yaşanan olayı haber alan, Ak Parti Ordu Milletvekili Eyüp FATSA, zaman kaybetmeden ilçeye greyder gönderilmesini talimatını verdi. Gece 03.00 sıralarında ise Akkuş Tuzak köy yolu açılarak cenaze yakınları köye ulaşmışlar ve Burhan ŞAHİN’nin cenazesi cuma günü kaldırılmıştır."  şeklinde haber yapıldı.

              

GEREKLİ TEDBİRLER ZAMANINDA ALINAMAZ MIYDI?

Bu haberi yaptığımız için sitemize sitem edilmektedir. Suçlamalarda bulunulmaktadır.

Akkuş İnternet Sitesi Yönetimi olarak objektif olduğumuzu düşünüyoruz. Sitemize yüzlerce kişiden haberler, bilgiler gelmektedir. Her gelen haberi ve bilgiyi haber yapmıyoruz. İlçemizin imajı için, ilçedeki kamu kurumlarının çalışmalarında motivasyonu bozmamak için elimizden gelen dikkat gösteriyoruz.

Keşke, yoğun kar yağışına rağmen, ilçrmizdeki kamu kurumları ve yetkililer gereken önlemleri gereği kadar almıştır diye gerek sitemiz gerek ise Ünye Hizmet TV. İnternet sitesi böyle bir haber yapsaydık. Çok isterdik. Ancak gerçekleri ve Cenazeye gelen kişilerin çaresiz bir şekilde saatlerce İlçe merkezinde bekletilmesini de görmezlikten gelmemiz bizden herhalde istenemez. Kar yağışının geldiğini göre göre gerek ilgili kamu kurumlarının, gerek Belediyelerin gerek ise İlgili kurumlara ve belediyelere vermeleri gereken siyasi desteği esirgeyenlerin de vede İlçemizin kalkınması ve sorunların zamanında çözülmesi için yukarıda sayılan kişilerin ve kurumların birlik ve beraberlik içinde hareket ederek ellerinden gelenleri yaptıklarını acaba kendileri söyleyebilirler mi?

Akkuş ilçesinin kaderi Ordu Milletvekili nin talimatına mı bağlı? İlçedeki kamusal ve siyasi irade sahildeki ilçelerden ve Özel İdareden ilave iş makinaları yada greyderlerin gelmesinin sağlanmasında ne kadar etkili yada ne kadar etkisiz olduklarının masaya yatırılması zamanı gelmedi mi? ….

Haberimize değinmek istediğimiz konu: İlçeye il idaresinden, özel idareden ve siyasilerden yeteri kadar destek gelmediğini ifade etmekti. Herhangi bir kurumu ve Akkuş Kaymakamlığını suçlamak gibi bir niyetimiz yoktu. Ama koordinasyon işlerinin tam anlamı ile yapılmadığını söyleyemeden geçemeyeceğiz.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar