6 Aralık 2022 Sal

Akkuşlu Hemşehrimiz Dr. Mustafa ÇÖPOĞLU’NUN Genel Sekreterliğini Yaptığı Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Avrupa’nın En İyi Kalkınma Ajansı Seçilerek Ödül Aldı

Genel Sekreterliğini

Akkuşlu Hemşehrimiz

Dr. Mustafa ÇÖPOĞLU’NUN

Yaptığı Doğu Marmara Kalkınma Ajansı

Avrupa’nın En İyi Kalkınma Ajansı Seçilerek Ödül Aldı

Çöpoğlu; 2023 hedefi için çok çalışmalıyız

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Eski Genel Sekreteri, Sanayi Bakanlığı Eski Müsteşar Yardımcısı, Ordu Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu’nun şu anda Genel Sekreterliğini yaptığı Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nı (MARKA) EURADA Ödül Yarışmasında yılın en iyi kalkınma ajansı oldu.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nı (MARKA) Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu aldıkları ödülün kendilerini daha çok motive ettiğini belirterek, “Bölgemizin ve ülkemizin kalkınması 2023 hedeflerimize ulaşmamız için daha fazla çalışmamız.” gerekiyor dedi.

Avrupa Kalkınma Ajansları Birliği tarafından 22 ülkeden 73 üyesi olan Kalkınma Ajanslarının yaptığı çalışmaları değerlendirdiği EURADA Ödül Yarışmasında yılın en iyi kalkınma ajansı Akkuşlu   Dr. Mustafa Çöpoğlu’nun Genel Sekreterliği’ni yaptığı Doğu Marmara Kalkınma Ajansı  (MARKA) oldu.

Konuyla ilgili olarak Demokrat Kocaeli Gazetesi’nde Süriye Çatak Tek tarafından yapılan ve; “En iyi kalkınma ajansı MARKA” başlığı ile yayınlanan haberde şöyle denildi;

Avrupa Kalkınma Ajansları Birliği tarafından 22 ülkeden 73 üyesi olan Kalkınma Ajanslarının yaptığı çalışmaları değerlendirdiği EURADA Ödül Yarışmasında bu yıl en iyi kalkınma ajansı MARKA oldu

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nı (MARKA) Avrupa Kalkınma Ajansları Birliği’nden (EURADA) dev ödül. MARKA’nın 2018 yılında inovasyon yönetimi kapasitesini geliştirmek amacı ile düzenlediği InnoTEAM yarışması ile en iyi kalkınma ajansı ödülünü aldı. Brüksel’de düzenlenen tören ile ödül MARKA’ya verilirken, MARKA ikinci kez EURADA’dan ödül alma şansını elde etti.

73 üyesi bulunuyor
Merkezi Belçika’da bulunan Avrupa’da ekonomik kalkınma üzerine çalışan 22 farklı ülkeden 73 üyesi bulunan EURADA sağladığı ağ ile üyeleri ve bölgesel ekonomik kalkınma üzerine faaliyetleri bulunan diğer ekonomik aktörler iletişim kurulmasını sağlamaktadır. EURADA’nın kuruluş amaçları arasında üyeleri arasında tecrübe paylaşımını teşvik etmek, yerel ve bölgesel kalkınma alanında iyi uygulama örneklerini tanıtmak, Kalkınma Ajanslarının iktisadi kalkınma anlamında özel mekanizmalar olarak tanınmasını desteklemek yer alıyor.

2015 yılından bu yana düzenleniyor
Ayrıca Bölgesel Kalkınma Programlarının geliştirilmesi ve uygulanmasına destek sağlamak ve KOBİ’lere yönelik programları desteklemek, Avrupa Komisyonu ve diğer Topluluk Kurumları ile teknik işbirlikleri organize etmek ve bunları güçlendirmek ve de Avrupa Birliği Üyesi olmayan ülkelerde yeni kurulan Kalkınma Ajanslarını desteklemeyi de amaç edinmiş. EURADA Ödül Yarışması, 2015 yılından bu yana EURADA üyelerinin yürütmüş olduğu başarılı uygulamaları teşvik ve takdir etmek amacıyla her yıl düzenlenmektedir.

Proje çok güzel 
EURADA’nın yarışmasına MARKA Sakarya, Kocaeli, Düzce, Bolu ve Yalova illerinde yer alan firmaların inovasyon alanında kendilerini geliştirmesi ve desteklenmesi amacıyla düzenlediği InnoTEAM yarışması ile girdi. InnoTEAM’in amacı, bölgedeki işletmelerde inovasyon yönetimi farkındalığının artırılması, inovatif işletmelerin tespit ve teşvik edilmesi, bu işletmelerin inovasyon yönetimi becerilerinin geliştirilmesidir. InnoTEAM ile firmalar inovasyon konusunda güçlü ve gelişmeye açık yönleri hakkında işin uzmanları tarafından geri bildirim alabilecek, diğer katılımcı firmalara göre kendini kıyaslayabilmekte ve İnovasyon yönetimini geliştirebilmektedir.

Onurlandık 
Yarışma ve kazanılan büyük ödül ile ilgili bilgi veren MARKA Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu, “Avrupa Kalkınma Ajansları Birliği tarafından ajansımıza layık görülen bu ödül bizleri onurlandırmıştır. Ekibimizle beraber bölgemizin ve ülkemizin kalkınması 2023 hedeflerimize ulaşmamız için daha fazla çalışmamız konusunda bizleri motive etmiştir. Yaptığımız çalışmalarda önümüzü açan güçlü desteklerini bizlerden esirgemeyen Bakanlığımıza, Yönetim Kurulu Üyelerimize, paydaşlarımıza ve tüm çalışma arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Haber: unyekent.com

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi: Hemşehrimiz Dr Mustafa ÇÖPOĞLU’nu Başarılı Çalışmalarından Ötürü Tebrik Ediyoruz.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
15AboneAbone Ol

Çok Okunanlar